Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 12.06.24 
Футбол
   >> Славия
*Кратък преглед

Тема СЛАВИЯ ВОЗКРЕСЕ...  
Автор спиро ()
Публикувано30.04.00 22:03



Казах ли ви, че иде Великден. Славия возкресе! БЯЛАТА МАГИЯ се хвана! Честито момчета! Факт е, че на стадиона в Благоевград не помня откога не сме били и чудото стана. Ама наистина стана! Бях там и едва след 3:0 започнах да вярвам, че бием... Толкова бях сигурен, че ще паднем. Миналата година с Кано започнахме по същия начин - гол отдалече в началото на първото полувреме и после...съдията ни закопа. Каквото викнеше публиката /а там тя вика страшно/, това и свиреше съдията. Поне два пъти бяхме по-добри, но в крайна сметка спечели Пирин... Очаквах и сега да стане същото. Но не. Първо съдията беше много точен /евала/ и въобще не се уплаши от публиката /а можеше на два пъти дузпа да им свирне/. Второ имахме агитка - 10 човека беше, но викаше за 100! /пак евала/. И добре, че бяха там - контрол до дупка! И трето - през второто полувреме в игра влезе "джобният" Спас Урумов, който не само помогна много за победата, но набързо стана и любимец на местната публика със сърцатата си и интелигентна игра. А имахме и късмет - на няколко пъти чисто голови пробиви на пиринци завършваха със смешни удари от рода "ала Аджов". Иначе като цяло играта ни беше повече от непривлекателна. Благо Георгиев не можа да влезе в час почти до края на мача. Влизаше в двубоите за първа топка в стил "госпожица" и или скачаше след или преди топката да стигне до него, след което се отказваше да я гони повече. Първото полувреме пипна веднъж топката и сгреши след това. А второто се върна в защита и успя да я уцели един два пъти с глава. Чак няколко минути преди да баде сменен се "посъбуди" и направи един хубав пробив по лявата крило - за жалост с неточно подаване. Изобщо през първото полувреме нашият отбор почти не пипна топка. Особено след гола на Господинов. А той горкият беше най-слабият в отбора, но добре, че така решиха и домакините, че го оставиха да направи самостоятелен рейд през центъра и да го завърши с далечен голов удар. Нито вратарят повярва, че слабо отправената топка ще спре в ъгъла на вратата му. След този гол нашата тактика стана опълченска. Най-много топки избиваше неуморният "наш приятел" Захариев и това беше добре, защото пиринци атакуваха непрекъснато. В края на първото полувреме обаче Захариев се увлече и така остро се сблъска с противников нападател, че сигурно пак ще лекува тежка контузия. Не може обаче да му се отрече, че се раздаде до дупка. Второто полувреме на негово място влезе Урумов и това преобрази отбора. Докато през първото самотен нападател беше Шопов /по-скоро "смотан" нападател, защото не можа една топка да отиграе/, то с непрекъснатия тормоз, на който Урумов подложи домакините отдясно така ги обърка, че съвсем забравиха за Шопов и той "се доказа", като използва две ужасни грешки на защитата и вратаря и наниза набързо два гола. Четвъртият гол Урумов заби от воле със странична ножица, след което цялата благоевградска публика стана да го аплодира. А той не пропусна да направи своите "лицеви опори". Останалите от отбора играха мъжки и на предела на възможностите си. Бих отличил Топузов, който при слабата игра на Благой /това момче сигурно беше с температура/, се нагърби да връзва играта на отбора в центъра и изявите му бяха по-често успешни, в сравнение с предишните последни мачове. На много високо ниво за този състав беше и капитана Стефан Колев, който не само държеше здраво фронта в защита, но в последните минути на мача правеше скоростни атаки по фланга и замалко не вкара и гол. Ще завърша с това - играта ни като цяло беше грозна, но срещу нас пиринци изглеждаха толкова слаби, че собствената им публика ги "изпрати" вече в "Б" група. Най-важното е, че Славия разгроми Пирин насред Благоевград. А това, сигурен съм стана не и без активните действия на феновете през последния месец /колкото и да се опитват някой хора да умаловажават нашата роля/. Затова още веднъж ЧЕСТИТО и така да продължаваме напред - пътят е правилен! Да живее БЯЛАТА МАГИЯ! СЛАВИЯ да побеждава!

Тема СЛАВИЯ ВОЗКРЕСЕ...нови [re: спиро]  
Автор slavist ()
Публикувано30.04.00 22:24



Evalla Spiro!S takiva kato teb ,Vasko,Slavia i niakoi drugi tozi forum e N1 v dira!

Тема Воистина возкресе! Но докога?нови [re: спиро]  
Автор Васко ()
Публикувано30.04.00 22:48



Интересно дали няма да е така само още два кръга? Мача на истината е с Левски и то само при условие, че дотогава ЦСКА спечели всичко. Защото ако загуби някъде точки ЦСКА, Н.Сираков може да даде едно рамо на "приятелите" си от Славия. Освен това тогава ще е минало общото събрание и всичко ще може да продължи по старому. А пък догодина "приятелите" ще плащат. Аз съм доста изумен от победата в Б-д, макар да знаех, че се готвят, както за мача с Ботев. Всъщност не толкова победата, колкото резултата е впечатляващ, но явно Пирин е доста по-слаб отбор, отколкото Ботев или по-точно там липсва К.Видолов. Мисля, че с протестите трябва да се продължи, но без имена, те вече се знаят и без такива актове за прзиви на насилие, като бесилката, защото това е подсъдно и някой може да пострада. Миналия път полицията не направи нищо, но този път със сигурност ще внимава, защото най-вероятно ще е предупредена. Има две-три момчета, които се опитват да се идентифицират, като "белите вълци". През миналата седмица А.Григоров ги е привикал на среща с журналисти, като преди това им е дал по една фланелка и карта за безплатен вход. И после пред журналистите, те са наклепали Камен за всички проблеми на света. Той бил накарал момчетата да надраскат стадиона, което някои от тук влизащите много добре знаят, че не е вярно. Той бил поръчал бесилката на Венци, което също е пълна измишльотина. Той бил виновен за глада в Сомалия, войната в Косово и т.н. И изведнъж атаката в медиите се премести от Кано /който се целувал с Венци на мача с младежите/ върху Камен. На тях просто им трябва подстрекател за пред обществеността и си мислят, че във всичко има сценарий. Не бива да се излагаме така. Затова нека всеки да знае, че с действията си може да опетни името на всички.

Тема Васко, всичко е ясно...нови [re: Васко]  
Автор METAL WARRIOR ()
Публикувано01.05.00 16:57



Отдавна бях чул за тези "бели вълци", или по-точно че мислят да правят фенклуб. Въпросните "бели вълци" са начело със Самуил(така наречения БАМЗЕ) и други слависти от Бъкстоун и Красно Село. Още на мача на младежите с Украйна той започна да ни уговаря да се запишем в неговия фенклуб, да се махнем от Камен, да не викаме вече ОСТАВКА и да отидем при него и да си викаме за Славия. Честно да ви кажа, имах чувството че някой му беше платил за да го направи! А и самия факт, че А. Григоров им е дал безплатни карти сам говори по себе си. Явно ръководството го е накарало да говори и тези глупости за Камен и Кано. Всичко е нагласено! SAD BUT TRUE

Тема Въпрос до спиро...нови [re: спиро]  
Автор METAL WARRIOR ()
Публикувано01.05.00 17:00



Приятелю, имам няколко въпроса за в Б-д. В петък се обадих на Камен, да го питам ще има ли екскурзия и той доста троснато ми отговори, да не го питам, защотото той нищо незнаел, и вече няма да стъпи на мач. Явно беше нервиран, не му се сърдя, повече ме интересува, той беше ли на мача в Б-д, и дали има истина в думите му, или това е било само момента реакция?

Тема Питай другонови [re: METAL WARRIOR]  
Автор спиро ()
Публикувано01.05.00 18:25



На този въпрос не мога да отговоря със сигурност. Бях на гости на роднини в Благоевград и седях с тях в противоположния сектор. Стори ми се, че Камен е там, но не съм сигурен защото беше много далече. Останах с впечатление, че не е имало нищо организирано.

Тема Да не избързваме с похвалите към отборанови [re: спиро]  
Автор the_WHITE ()
Публикувано02.05.00 14:21



Естествно, че победата на "белите" в Благоевград е изненада за мен, изненада е и внушителния резултат (рекорден, както пише днес в пресата). Но дали зад тази победа се крие някакво висше майсторство? Много се съмнявам. Този резултат ме накара да се върна назад, когато при едно гостуване в Монтана през есента на 1994г. победихме местния тим със същия резултат - 4:1, а предишния кръг монтанци бяха завършили наравно с лидера "Левски" 1:1 в София. Но онова 4:1 стои много по-високо от онзиденшното - тогава играехме грамотен футбол, отборът имаше почерк - победата в Монтана дойде след 90 минути преса и тотално надмощие. Може ли да се каже същото за мача в Благоевград? Както на мача с "Ботев", така и на този с "Пирин" отборът печели трите точки с голяма доза късмет - някои ще ме упрекнат, че не може 4 гола да се вкарат само с късмет - да, но след втория наш гол (дошъл към края на мача след фрапираща грешка на техния вратар) противникът сваля гарда и тогава може да се вкарат не още 2 ами и 3, 4 и т.н гола. Истинското лице и стойност на "Славия" ще се видят на мача с "Левски". За да се преследват високи цели (разбирай - титлата) дори и в България е необходим добре сработен състав. Сигурно е, че такъв не се прави за 2 мача, нито дори за полусезон. Да, но как може да се получи силен ансамбъл, когато оставането на ключови играчи не е много сигурно при възможност за трансфер в чужд (не непременно известен) клуб. И тогава омагьосаният кръг се затваря.

Тема Да не избързваме с похвалите към отборанови [re: the_WHITE]  
Автор Dedo Uluk ()
Публикувано02.05.00 18:01



Abe ako bieme Levski - togava veche moje da govorime.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.