Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 05.05.24 
Автомобили
   >> Skoda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нещо оборотите на празен ход играятнови  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано13.04.05 10:48



Някой мойе ли да помогне от какво може да ми играят оборотите на празен ход особенно се усеща на позагрял двигател когато оборотите се качват до около 1000 и после слизат под 500.



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: Griffin]  
Автор old_skodilak ()
Публикувано13.04.05 12:02



Колега и при мен при загрял двигател има колебание на оборотите. То е постоянно - двигателят като ще загасне, т.е. оборотите намаляват рязко веднъж на няколко секунди.
А при тебе оборотите падат на 500 и така остават или как е точно? Мисля че може причината да е карбуратора. Чудя се също и за вакуумния регулатор. Не знам.


Редактирано от old_skodilak на 13.04.05 12:05.



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: old_skodilak]  
Автор SkodaRacingTeam-NlKOV (непознат )
Публикувано13.04.05 14:35



мисля че е свещ/и,виж те дгугия форум,там съм писал малко



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: old_skodilak]  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано13.04.05 14:37



ами оборотите ту се вдигат ту се качват не знам точно на какво време но си играят, забелязах че като намаля въздуха от винтчето за сместта на празен ход това колебание намалява долната и горната граница стават много близки и почти не се усеща но така сместа става малко богатичка :-))



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: SkodaRacingTeam-NlKO]  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано13.04.05 14:38



Тц не е свещ защото знам какво е да не ти работи свещ :-)) почва да се тресе яко колата :-)) при ниски обороти а при мен всичко си е ОК и колата има мощност като я изрежа :-))



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: Griffin]  
Автор SkodaRacingTeam-NlKOV (непознат )
Публикувано13.04.05 14:48



вазможно е,но имах подобен проблем и в моя случай беше точно свещи за смяна,но и аз нямах здрави предърпвания.



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: Griffin]  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано13.04.05 20:34



Този проблем при мен изчезна след като сменик маркучето от см. колектор до вакуума на делкото.Беше напукан и гълташе въздух от там.
Според мен имаш някаква неплътност от която влиза допълнително въздух в карба.



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: Griffin]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 15:26



Ne znam drugita kakvo sa ti kazali, no zamislial li si se za vodna kapka v jigliora za praznite obobroti.Taka kato cheta na tova mi izglejda, shtom kolata si ima moshtnost, a problema e na prazni oboroti.Vse pak neka imame predvid kachestvoto na gorivata v BG, koeto v povecheto sluchai ne e the best.



Тема Re: Нещо оборотите на празен ход играятнови [re: Go6k@]  
Авторmika (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 09:45



Ами то да ви кажа и аз имам подобен ефект. Държи постоянни ( 900 ) оборота за няколко секунди и после падат за 0.5 - 1 сек и пак се вдигат. Това съм го няблюдавал винаги откакто имам нов карбуратор и изцяло нова запалителна уредба, но понеже това не предизвиква никакъв проблем и неудобство не съм го гледал.



Тема Подобен проблем!нови [re: mika]  
Автор Galliard (ентусиаст)
Публикувано18.04.05 01:21



И аз имам подобен проблем - ниските обороти са ми като на студена кола, оправят се чак докато загрее до към 80 градуса! Сменях всякакви елементи по запалването- свещи, кабели, чукче ,палец, бобина - резултат нула. Все едно работи на 3 цилиндъра на ниски обороти и даже тресе, а като минеш някъде над 2000 и става всичко ОК! Просто не мога да измисля каква може да е причината! За пояснение - колата го прави и на газ, и на бензин, т.е. не е причината в сместа. Искра има.
Ако някой има идея как да се отърва от тоз неприятен момент - моля, нека сподели!

Туй не е кола за народа - само майсторите карат Шкода!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.