Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови  
Автор Florimel (непознат )
Публикувано12.03.15 10:18



Здравейте, наскоро ми се наложи поправка на служебния лаптоп. Не стартираше ОС. Дадох го в т.н. IT отдел и те възстановиха ОС без преинсталиране, т.е. всичките ми файлове си останаха на мястото. Имам, обаче, няколко docx. файла, от които въпросните персони в IT отдела биха могли да се възползват, включително финансово. Та въпросът ми е има ли начин да разбера, дали даден файл е бил копиран или отварян? Датите на файловете са от последния път, когато аз съм ги променяла, но мога да проверя само това.



Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: Florimel]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано12.03.15 13:40



Ако са клонирали харда на друг хард. И от него на още 100 - няма никакъв начин да разбереш дали някой файл в тези хардове (101) Е отварян, СЕ отваря в момента или ЩЕ се отваря след известно време.
Освен един, за който се сещам:наличие на вътрешен човек в ИТ фирмата, който да ти осигури постоянно наблюдение /видео и звук/ върху копията. И разбира се мутра с бухалка на място, че ако някой реши да погледне.......
Съветът ми е да продължиш да трепериш от страх за любимата ти фирма, докато ти омръзне.
И за следващия път - да знаеш: комп-а когато се носи на сервиз, задължително с адвокат на място - за да документира и следи да няма нарушения. Милиционер - също.



Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: Florimel]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.03.15 09:29



Отварян, май да. Другото - не.




Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: Florimel]  
Автор tuff slim (Call 884324087)
Публикувано13.03.15 16:34



1. да, ако лаптопа е твой.
2. Ако имаш админ права на служебния си лаптоп - да, ако нямаш - не.
3. ако не искаш да ти ровят по лаптопа, не си дръж "важните" файлове на него. Има външни дискове.

.



Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файл [re: Florimel]  
Автор Goose ()
Публикувано14.03.15 11:51



Повярвай ми, ИТ отдела има достъп до далеч по-ценна информация от тази на твоя лаптоп ... Ако нямаш доверие на ИТ одела по-добре го ликвидирай, няма начин да спреш достъпа им до подобна информация и да им оставиш възможност да си вършат работата.



Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: tuff slim]  
Автор Florimel (непознат )
Публикувано19.03.15 10:07



Лаптопа си е лично мой, но е получен по служебен път и го ползвам предимно за работа. Въпросните файлове, които исках да проверя за копиране, ги ползвам за работа и ми е най-удобно да са на въпросния лаптоп. IT отдела има задължението да поддържа всичките ни компютри с легален софтуер и ситуацията беше такава, че се наложи преинсталиране на офис пакета. Затова лаптопа ми беше при тях. Windows-a се беше бъгнал и нямаше как да махна някои файлове. А дали ще се възползват от тях ще имам възможност да разбера до месец два. Принципно мога да променя въпросните файлове, така че вече да не може да се извлече финансова изгода от тях, но е много работа, която не ми се върши. А и ще проверя доколко може да им се има доверие и тогава да им пратя милиционера с бухалката





Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: Florimel]  
Автор tuff slim (Call 884324087)
Публикувано19.03.15 10:45



чети по-малко криминална литература.
досега не съм видял уиндоус да се бъгне сам, винаги за му помагали собствениците. след като не можеш да си опазиш компа, не очаквай да можеш да си опазиш файловете.

.



Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: tuff slim]  
Автор Florimel (новак)
Публикувано19.03.15 22:12



Със сигурност аз му помогнах да се скапе. Деинсталирах пробната антивирусна, с която беше купен, и качих друга. Срива стана при следващото стартиране на компа. Така че сигурно нещо е останало от старата антивирусна и се е "скарало" с новата. После прочетох, че имало по-специфичен начин за деинсталация на конкретната програма, ама след дъжд качулка. По-странното е, че тия номера съм ги правила и с други компютри с други версии на уиндолса и не е имало проблем.



Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: Florimel]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.03.15 12:11



С ква ОС си? Някои калпави анвивирусни не бачкат добре под Windows 8.x.




Тема Re: Има ли начин да разбера, че са ми копирали файлнови [re: Florimel]  
Автор Chasing Rabbits ()
Публикувано28.03.15 21:14



Накратко казано - няма начин да разбереш дали са ти копирали или отваряли файловете.
Поне не и технически.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.