Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема Как да разбера IPто на wireless routerнови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.04.12 22:33



Ползвам 3Com wireless router и искам да му сложа парола. Но не мога да разбера IP то му. Четох по нета за дефолт IP точно на този модел ама пише че е
192.168.1.1
Но това е IP то на standart gateway което си е съвсем друг рутер, така че явно този допълнителния има друго IP. Мога ли някак си да го видя какво е?




Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: jensen-110062]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано12.11.13 11:56



Защо не се занимаваш с отглеждане на деца или готвене на манджи?
Явно е, че IT не ти се отдава.



Тема Re: Как да разбера IPто на wireless router [re: jensen-110062]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано12.11.13 13:04



Не схванах - има 2 рутера, като 2рия се връзва към 1вия за да разшири обхвата на безжичната мрежа, това ли е?
Тоест единият ти действа като рутер, другият като access point. Ама ако не ти си ги настройвала, по-добре питай този, дето е - не се мъчи.




Редактирано от Naki на 12.11.13 17:58.



Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: Naki]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано12.11.13 13:28



Няма смисъл да се опитваш да разбереш, освен ако нямаш толкова свободно време, че да се опиташ да й обясниш цялата материя по IP адресирането, частните IP адреси, и т.н.



Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: jensen-110062]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано12.11.13 17:58



Я кажи, с каква ОС си?
И дай текста на ipconfig /all (пуска се под команден ред), може пък да ни хрумне нещо!






Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: Naki]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано12.11.13 22:10



Какво значение има с каква ОС е? Тя не може да проумее, че рутера си го е купила с фабрични настройки да бъде с вътрешен адрес 192.168.1.1, и че в мрежата й в момента има друг активен рутер със същия IP адрес.
Поне според мен това й е проблема.





Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано12.11.13 22:28



НЕ можеш да имаш в една мрежа 2 рутера със един и същ IP адрес!


Но може единият да пренасочва към другия, и да му е спряно DHCP, тоест вързаните за 2рия рутер устройства ще получават IP адреси от 1вия рутер.


Редактирано от Naki на 12.11.13 22:30.



Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: Naki]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано12.11.13 23:23



НЕ можеш да имаш в една мрежа 2 рутера със един и същ IP адрес!
Ей, я по-спокойно!


На мен ли ми ги обясняваш тези работи?
На мен ми е ясно.
Това, което казах е, че ако си купиш 20 рутера еднакви, и 20-те са си настроени с един и същи IP адрес фабрично. Никой не е казал, че могат да работят в една и съща мрежа.
Точно това и тя явно не може да вдене.
Друг въпрос е изобщо какво иска да направи, и дали е това начина да го направи.
Аз лично не разбрах точно каква е идеята.
Но може единият да пренасочва към другия, и да му е спряно DHCP, тоест вързаните за 2рия рутер устройства ще получават IP адреси от 1вия рутер.

С това не съм много съгласен. Може би имаш предвид Access Point. Иначе няма как, или поне аз не се сещам как единия рутер ще задава адреси на устройства зад другия рутер. Та нали задачата на рутера е да бъде на границата на две мрежи или на два сегмента. Какво ще рутира тогава втория рутер, ако първия му задава IP адресите чрез неговия си DHCP?



Тема Re: Как да разбера IPто на wireless routerнови [re: Naki]  
Автор Oleg Ivanov (Приятел)
Публикувано13.11.13 02:27



Зрежи, амиго!

Само си губиш времето... Що народ си похаби нервите през годините с нея, ама файда-йок.

Олег Иванов
Аре със здраве!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.