Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рутер Linksys  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано25.06.12 10:17



Здравейте,

Дали някой има наблюдения над новите рутери на Linksys като например моделите LINKSYS E1200, LINKSYS E1000, LINKSYS E1500/SPEED BOOST?
Мрежа от 2 до 4 компютъра. Чудя се дали да взема класиката LINKSYS WRT54GL, който се е доказал с годините, но пък възможностите му особено по отношение на сигурност са доста остарели, или да се доверя на новите модели на Linksys с по- добри характеристики за тези пари?



Тема Re: Рутер Linksysнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.06.12 12:09



Сигурността на 54ГЛ си е ОК, скоростта му вече не е.
ВПА/ПСК не се разбива толкова лесно.
А и ако искаш защитен безжичен, с овърхеда 54ГЛ не може да ти даде повече от 2-3 Мб/с - еднопосочно.

Та гледай новите по-добре.

Welcome to the real world!




Тема Re: Рутер Linksysнови [re: Triglav Zmei]  
Автор psy__ ()
Публикувано25.06.12 22:09



Микротик имат адски машини, които правят чудеса и са на същата или много по-евтина цена.

При нас се чудехме за офиса какво да вземем и се бях хвърлил на Linksys, но ми препоръчаха микротик и смея да кажа, че за тази цена машинката е страшна. Малко зор ще видиш докато я подкараш :).

Ето какво си взех (това е гигабитовата версия) струва около 140лв с ДДС:
http://routerboard.com/RB751G-2HnD

Има и 100mbit версия, мисля че струва около 30лв по-малко:
http://routerboard.com/RB751U-2HnD



Тема Re: Рутер Linksysнови [re: psy__]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано26.06.12 11:33



Микротик имат адски машини, които правят чудеса

Не ми трябва рутер, който прави чудеса. Но може би си струва да ги разгледам тези, въпреки че не съм чувал досега за тях. Кой ги продава в БГ?



Тема Re: Рутер Linksysнови [re: Triglav Zmei]  
Автор psy__ ()
Публикувано28.06.12 11:25



Това на практика е устройство от същия клас, като линксис-а, то не е нещо по-велико като хардуер. Предимството му е, че получаваш камари повече features за същата, а понякога и по-ниска цена.

Аз също бях скептичен преди да си го купя. Но само забележиш начинът по който е изнесен самия spec за устройството на сайта, разбираш, че са направени за да си вършиш работа с тях.

Има много подробна информация за производителност при различни настройки и едно от много яките предимства, че има 1W мощност на wifi-то.

И тъй като това е доста висока стойност и може да доведе до проблеми при някой случаи (както стана при мен) съм я намалил на 500 mw и работи по-стабилно. Предполагам, че при по-големи растояния помага, ако се вдигне мощноста, но за близки си има грижи, защото сигнала е малко силничък :).

За да не бъда голословен, ще кажа какъв сетъп ми трябваше като го купувах и което нямам представа дали може да се направи с linksys, но предполагам, че при тях щеше да е възможно с точно определен модел и пак щеше да има някаква сага докато го купя или пък след това някаква глупост нямаше да поддържа.

Това което ми трябваше на мен:

по един трънк порт ми идват 2 VLAN-а

Рутера ми прави 2 Access Point-а, които нямат нищо общо. (той може и повече, просто на мен ми трябват 2 за момента)

Единият AP се bridge-ва към локалната мрежа и при закачане към него си виждаш LAN-а и IP адреса ти се дава от DHCP сървъра, който обслужва и жичната мрежа, т.е. не от рутера.

На другият AP се пуска DHCP сървър, който раздава измислени IP адреси (Mikrotik-а ги раздава) и целият трафик се NAT-ва с отделно от офисното външно IP и заминава по света. Това е за достъп до интернет за клиенти.

От няколко месеца го ползвам, стабилно си работи, използваме го за работа. В офиса имаме лаптопи, които нямат изобщо LAN порт и минават през него през цялото време.


В България се продават от RTS,

http://www.rts-bg.com/



Тема Re: Рутер Linksysнови [re: psy__]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.12 14:16



Тия бая сериозно са свалили цените ... на времето рутерче с желязото на 54 ГЛ (без уайрлеса модула) струваше х2 на 54ГЛ.
Но не е за начинаещи тая играчка...
Колко реално прекарва през 2 ГБ порта и през ГБ то ВиФи?

Welcome to the real world!




Тема Re: Рутер Linksysнови [re: Mopфиyc]  
Автор psy__ ()
Публикувано01.07.12 10:03



Като го тествах мисля че направи 10 мегабайта/сек през wifi-то. Много ми е смътен спомена но беше нещо около 10.

Трябва задължително да се поиграе със Tx power-а, защото на близки разстояния е малко силен.

Има си и изход за външна антена и някой ден сигурно ще се пробвам на 1W с външната антена да видим до къде ще хвърли :)



Тема Re: Рутер Linksysнови [re: psy__]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.07.12 15:14



За вкъщи май 150 мв трябваше ... тоя 1в ще е интересно наистина до къде може да метне



Welcome to the real world!



Тема Linksys решиха да се правят..нови [re: Triglav Zmei]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.07.12 01:47



на Фейсбук... да си събират данни за клиентите:



Когато човек си купи рутер той очаква, че ще може да го експлоатира както намери за добре. Една от реномираните марки в тази сфера е Cisco и техните рутери са на почит сред потребителите. От време на време компанията пуска обновления на фирмуера, за да могат клиентите винаги да ползват качествени и безпроблемни услуги. При последното обновление на рутерите Cisco обаче, доста хора останаха неприятно изненадани. Оказа се, че след обновлението устройствата става неизползваеми, ако потребителят не се регистрира за отдалечените интернет услуги на компанията, съобщи Neowin.

Който откаже да си направи регистрация няма да може да използва рутера си и устройството става на практика безполезно. Противниците на отдалечената услуга на Cisco смятат, че чрез нея компанията иска да шпионира хората и да следи активността им.

По-наблюдателните потребители забелязаха, че малко преди пускането на проблемния фирмуер от Cisco са обновили своето споразумение за работа с лични данни, за да узаконят предстоящите катаклизми.

Там вече се казва, че потребителите на услуги, предоставяни от Cisco могат да бъдат следени и част от информацията за активността им ще бъде записвана. В това число влиза качеството на текущата връзка, какви приложения са стартирани на рутера и кои опции използва потребителят. Cisco си запазват правото да следят и подробностите за мрежовия трафик и интернет историята.

След масово недоволство от страна на потребителите компанията предостави инструкции, в които се обяснява как може да се върне старият фирмуер. Повечето от обикновените хора обаче, вероятно изобщо няма да разберат какво е станало и ще запазят новия фирмуер, чрез който Cisco ги шпионира.


Шума явно е станал голям... защото са дали малко задна, но все пак едно на ум.



И пак остава въпроса какво се случва с ламерите дето бият фаст сетъп а и карат по подразбране.

Welcome to the real world!



Тема Re: Рутер Linksysнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано09.07.12 16:24



Благодаря за мненията. Накрая се спрях на Linksys E1200. С фърмуера от диска не иска регистрация никъде, но мисля в бъдеще да сложа DD-WRT, въпреки че точно за за този модел все още е само тестова версия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.