Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема XP Terminal Serverнови  
Авторsman (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 14:25



Здравейте, дали има ли възможност да се инсталира терминален сървър на xp да могат да се логват и работят няколо човека, като в windows server?



Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: sman]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано26.03.08 14:57



ХР има терминален сървър но само за 1 конекция, иззема конзолата.

Welcome to the real world!




Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: sman]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано26.03.08 16:24



има, аз си го ползвам така.
Както каза Морфиус, терминал сървъра му е изкуствено ограничен до 1 конекция, но това не беше така при бета версиите.

и е нужно само да се подмени сървъра - termsrv.dll със стара версия, е, разбира се да се пипне малко из регистрито и готово
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Terminal Server\Licensing Core]
"EnableConcurrentSessions"=dword:00000001

направи един сърч за termsrv.dll



Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: Milenn]  
Авторsman (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 10:30



мерси, дано обаче да не гърми нещо ... със сини екрани





Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: sman]  
Авторsman (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 10:59



А иначе дали има смисъл, примерно ако дойдат на проверка и при положение че има linix станции и и от там се логват към XP TS. Дали няма да се разбучат да се окаже нелегално защото CALS се купуват за Win Server не за XP

. Май по добре Server да се купи ?



Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: sman]  
Авторявepтъ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:06



аре задай си целия въпрос, а?
като купиш сървър ще ти се наложи да купиш и лицензи за ТС, да не си мислиш че сървъра ти пуска гювеч за 256 ТС връзки?



Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: явepтъ]  
Авторsman (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 16:46



аз съм го написал ве ! Имам xp терминален сървър и примерно CALове за server и без да имам win server ще е легална ли тая работа.



Тема Re: XP Terminal Server [re: sman]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано27.03.08 18:35



не гърми, ползвам го отдавна, но само у нас, не знам как стои въпроса с лелалността.

имайки предвид, че въпросния терминален длл е от нормално ХР , даже имаше дискусия, че е легално "преработването " на Уина, понеже си е техен, МС ДЛЛ.

но все пак имаше дискусия

а и то не е съвсем истински терминален сървър, а РДП - има си разлики, и явно в бета-версията не са предвидили лицензиране за връзките... ама - не знам не съм компетентен в правнаат област



Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: sman]  
Авторявepтъ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 19:10



не съществува такова животно като "хп терминален сървър".

вин хп поддържа един брой РДП конекция към него. всичко останало може да се отнесе към понятието "reverse engineering" при добро желание от страна на адвокатите...

на времето беше обяснено защо хр не поддържа повече от един човек да работи на него - защото лиценза е такъв - за 1 усер. Работиш вкъщи, след това отиваш в офиса, взъзваш се към компа си - пак същият усер. Детето ти иска да работи на компа ти - може, ако те логне офф - пак 1 усер.

Терминалният сървър от своя страна е предвиден в него да се логват чрез РДП повече от един човек по едно и също време и да ползват ГУИ-то му. Съответно, когато искаш да пуснеш терминален сървър трябва да купиш и лицензи за такъв. Лицензите разрешават съответния брой усери да се логнат едновременно в ТС и да ползват ГУИ-то му. Тези лицензи нямат нищо общо нито с лиценза за сървър, нито с лицензите за виндовс на клиентските машини и доколкото си спомням със софтуера инсталиран на ТС - да речем Офис (трябва да се чете МС за това, сега не си спомням какво казваха по въпроса).

И в заключение, ако не искаш да си имаш (потенциални) неприятности с органите, едно ХР = 1 усер работещ на ГУИ-то му.

пс. това "CALове за server и без да имам win server" как го виждаш? нали тия КАЛ-ове важат за сървър... (не за нещо друго)

айде, ако има нещо още - питай



Тема Re: XP Terminal Serverнови [re: Milenn]  
Авторявepтъ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 19:11



съвсем истински си е ТС, само дето са ограничили броя на конекците. РДП е протокола за връзване към ТС, но не е ТС




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.