Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рутер с ограничение на входящия и изходящия трафикнови  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 16:53



Бихте ли ми препоръчали хардуерна машинка със заложено в нея ограничение на входящия и изходящия трафик.
Благодаря Предварително



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трафикнови [re: Kaлин]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 08:38



Ogranichenie - po kakvo - po IP, po Port, po content, po vreme, po user. Nqma reshenie, koeto da pokriva vsi4kite opcii i da raboti -imai go v predvid



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трнови [re: !]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 03:10



Има решение и за всичко това, но трябва бюджет за това решение, рутер от по-висок клас нещо на Cisco или нещо от сорта.



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трафикнови [re: Kaлин]  
Автор +Yan (минаващ)
Публикувано15.01.08 15:34



Машинат с Линукс, BSD може да прави всякакви ограничения, но трябва да си наясно с това какво правиш. Аз съм правил няколко такива. Работят чудесно и не взимат много бюджет. Ако искаш сериозна тенекия CISCO :)

------
За да объркаш Уиндоус потребител махни му мишката. След това гледай и се смей :)


Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трнови [re: Kaлин]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 20:25



MikroTik



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трнови [re: M]  
Авторlsd (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 16:16



Може ли да ми обясните, каква е разликата между едно ЦИСКО и едно бсд или линукс като толкова му препоръчвате ЦИСКО ;).
Не се заяждам а само питам дали знаете разликата ;).
И ако я знаете да му я обясните за да знае на къде да се насочи човека.



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трнови [re: lsd]  
АвторVasco da Gama (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 22:33



Ми много е просто бе, братчед. Циското си е железо правено за тая работа, а другото си е софт. Те ти един пример (нищо, че не е много точен). Се едно 3D-то да ти го смета професора, а не графичния контролер. Нещо като да си решил да пестиш от графична карта, да си земеш с вградена на дъното и да разчиташ, че двуядрения с 2-те гиги ще се справи. За офис, интернет и кино немаш грижи, ама сериозен гейминг, че се озориш.



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трнови [re: Vasco da Gama]  
Авторlsd (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 10:02



Бравооо, моляте не се изказвай повече по въпроса ;).



Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия тр [re: lsd]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано25.01.08 11:49



1. Наличие на Routing engine.
2. Наличието на Switching engine.
3. Наличието на Supervisor engine.

В дадения случай ламето пуска въпроса в Администратори и получава администраторски отговор. Ако беше го пуснал в софтуер може би щеше да получи търсения отговор.

Като стана дума, терзае ме едно въпросче преди да съм тръгнал да правя експерименти - Е ли е възможно линукс, бсд и каквато и да е там ix ос да пусне PPPoE по един интерфейс и да използва същия този интерфейс да рутва/натва трафика между LAN и PPPoE-то?

The world ain't what it seems, is it?


Тема Re: Рутер с ограничение на входящия и изходящия трнови [re: ADMlN$]  
Авторlsd (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 16:31



Що да не може. ;)

разликата е че циското работи с риск процесор и има специална ос за да работи с мрежи, докато nix-a e ос която става за всичко И ЗА ТОВА. Сигурен съм че nix-a може това което го може и циско-то ;).просто зависи с какви средства разполагаш, и за какво точно ще го използваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.