Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да се спася от сисадминнови  
Автор3ъл юзъp (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 23:19



в офиса имам ХР сп2 РС което е част от домейн. Имам админ акаунт и мога да правя каквото си искам.

Искам да съм сигурен, че никой (дори аз) не може да проникне в РС-то отвън, да бърника или вижда каквото и да било. Но не искам да трия или променям съществуващите акаунти (има още 1-2 администраторски) .

Спирането на Remote registry, net logon, remote access, terminal services, computer browser, server, telnet достатъчно ли е, или трябва още нещо?

10х



Тема Re: Как да се спася от сисадминнови [re: 3ъл юзъp]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 00:39



Ами пробвай и виж ;) Или първо прочети и после пробвай. Може да бъдеш леко изненадан тук-там.
Честно казано, не разбирам за какво е цялата разправия. Или имай доверие на администраторите, или, ако им нямаш доверие, не си дръж лични неща на компютъра. В крайна сметка можеш и да си поиграеш с TrueCrypt. Всички останали опити да премахнеш достъпа на администраторите на домейна до твоя компютър със средствата на Windows и същевременно да можеш да работиш пълноценно в този домейн са обречени на неуспех (е, ако администраторите знаят повече от теб).
А ако подозираш колеги, но не администраторите на домейна, поговри със същите тези администратори, за да изработите с общи усилия защита - в този случай не е толкова трудно.



Тема Re: Как да се спася от сисадминнови [re: bsb_2]  
Автор3ъл юзъp (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 10:23



Благодаря за отговора, но ако знаех какво точно да пробвам, нямаше да питам.
Като спра изброените сървиси, не мога да се логна от друга машина - но може би не мога защото не знам за някакъв начин, и за това питам.
Не съм забелязал каквато и да е функционалност (от която аз имам нужда) да страда от спирането на тия неща - всичко си работи като слънце.
Колкото до TrueCrypt, доколкото знам ако волюма е монтиран ОС и съответно всеки който има достъп ще види файловете декриптирани.



Тема Re: Как да се спася от сисадминнови [re: 3ъл юзъp]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 11:52



Понеже беше късно, май не съм разбрал точно какво искаш да постигнеш. Ако просто искаш никой да не може да влиза в компютъра през мрежата и да има достъп до споделените (явно и скрито) директории, е достатъчно да зададеш настройка в локалната политика. От start -> run -> gpedit.msc. След това от Computer configuration -> Windows Settings -> Security settings -> Local policies -> User Rights Assignment. Там има позиция Deny access to this computer from the network. Вкарваш вътре групата Everyone и толкова.
Имай предвид, че това е локална политика, а политиката на домейна има приоритет. Макар че, честно казано, не съм наясно какво става точно в този случай - ако в домейна за тази настройка не е указано нищо, би трябвало твоята политика да си остане действаща.
За още по-сигурно можеш да си играеш с някакъв файъруол - или с вградения, ако може да пипаш по него, или с допълнителен.
Относно TrueCrypt - несъмнено е така, само че аз имах предвид да се ползва, за да защитиш информацията си от някой, който сяда на твоя компютър, когато те няма.
И в заключение, ако на мен някой ми се прави на много разбиращ по този начин и ми пречи на достъпа до компютъра му, когато имам нужда (колкото и рядко да е това), ще си поговоря сериозно с него и/или с неговия началник, а ако това не помогне, ще му затегна компютъра така, че да не може никъде да пипа. Тъй че бих те посъветвал да не влизаш в конфронтация с администраторите (освен ако не си някакъв вид началник, на когото не смеят много-много да противоречат), а да работиш заедно с тях, за да си решиш проблема.



Тема Re: Как да се спася от сисадминнови [re: 3ъл юзъp]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 12:13



xexe, това с windows , a ?

"че никой (дори аз) не може да проникне в РС-то отвън"

пак да питам - с windows ? ,

Ако наистина имаш важни неща не ги пази на windows ключен към мрежа

, а интернет има ли ?



Тема Не че се заяждам...нови [re: ..]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 18:27



...ама

пазят доста важни неща на windows включен в мрежа.
п.п. Пак се изказваш неподготвен!



Тема Re: Не че се заяждам...нови [re: .]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 22:41



Помниш ли каква сървърна ОС използваха там навремето.

Причините вин-а да не е надежден не са изцяло технически, ама айде да не обяснявам. Само ми кажи колко вин сървъра си видял без монитор и клавиатура , или пък със регламентиран достъп до тях , и колко rack mount сървъри с друга ос без клавиатура :(

Честно казано съмнявам се и МС да държат нещо ценно на сървър свързан с итернет





Тема Re: Не че се заяждам...нови [re: ..]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано22.09.07 23:01



4 в "малкият" рак, 6 в съседният до него и още 11 някъде по света (мога само да предполагам къде са по ТЛД-то)... твърдения като твоите дават енциклопедичното определение на думата лигавщина!
Всеки средно интелигентен кон ще ти каже, че няма кофти операционни системи, а само кофти администратори.



Тема Re: Не че се заяждам... [re: Eol™]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 00:03



Ами нещо подобно исках да каза и аз, не че ОС-а е виновен, обаче основната част от потребителите на вин и хал хабер си нямат от сигурност.

Все пак лично а не бих поверил вин да ми пази ценни данни. Не че имам.
Предпочитам tru64



Иначе си държа сертификатите на хапе-то на лаптопа, със пълното съзнание, че могат да ми ги гепят , и паролите да ми гепят и номера на Visa също.

Но ако рабтех със много пари, никога нямаше да го правя онлайн с вин.

п.с. не ми се флейми на тема сигурност и ОС .



Тема Утре като отида на работа и ... [re: ..]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 09:03



...ще се сблъскам с 9 такива. В рака имам три клъстера и мога снимчица да ти постна ако държиш на такива екстри. Въпроса е кой го администрира, а не кой какво държи на него.
А колкото до сертификатите... може да се пробваш да откраднеш моя ънекспортъбъл сертификат от машинката ми....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.