Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: 3ъл юзъp]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано29.09.07 07:57



добре бе пич, ти сега за какво се пънеш и какво се опитваш да ни убедиш?
че политиката във вашата фирма не е правилна, т.е. за теб не е удобна, и че ти си много велик, като работиш часпром на работа, а вкъщи работиш по служебни въпроси?
не виждам смисъл от ползването на два лаптопа, при положение, че не ги носиш и двата с теб. при това положение поне единия можеше със същия успех да бъде десктоп машинка. да носиш ту единия, ту другия е още по-глупаво. така или иначе ще трябва да синхронизираш.

заради това, че ти искаш да си работиш часпром на служебната машинка, смяташ, че цялата фирма трябва да се съобрази с теб и да си промени политиката, и понеже това не става за това ти е виновен системния администратор. я се осъзнай и престани да пълниш клуба с глупостите си.



Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: Boлkoдaв]  
Автор3ъл юзъp (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 19:16



никого в нищо не се опитвам да убедя. Предишния ми пост беше в отговор на твърденията, че това за което питам не било баш съвсем редно да се прави. Естествено не смятам че цялата фирма трябва да се съобрази с мен и да си промени политиката - искам без нищо подобно да става, компютъра да ми е удобен за работа и сигурен.
Всъщност зададох прост техн. въпрос, но нещата се отплеснаха в съвсем друга насока.



Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: 3ъл юзъp]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано30.09.07 10:44



нещата по принцип не са замислени като за теб и въпроса ти не е прост и технически, а е принципен.
искаш да имаш лични данни на служебен компютър, и поради тази причина да забраниш на системния администратор, достъпа до машината. и това ако не е желание фирмата да се съобразява с теб, не знам кое ще е.



Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: 3ъл юзъp]  
Авторtany@ (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 12:29



Както ти спомена Вълкодав, въпроса е приниципен

И понеже най-вероятно, само си скролнал от висотата на познанията си писаното от мен, ще го повторя:

1. Служебното РС е за служебни цели
Ако ти не можеш да си организираш уплътняване на работното време и понякога "бичиш" часпром по цял ден на служебното РС, това със сигурност е нарушение на фирмена политика
В противен случай щеше за всички да е официално разрешено да "бичат" часпром в работата
А да искаш някой да те улесни в това, като на всичкото отгоре го навираш в категорията "само обслужващ персонал" ...
хмммм... това даже не зная как точно да го определя...

Или да оправдаваш часпрома с повишената ти производителност, която като краен резултат е добра за фирмата (и за тебе :) )...- на това философите му викат силогизъм, а аз му казвам "дървен философ"
(давам определение, не се опитвам да те обидя)

2. Има достатъчно интелигентни начини да го направиш и без да разнасяш и двете РС та
Както и има достатъчно интелигентни начини за съхранение на лични данни
Ама защо ли ти го обяснявам... ти не си обикновен Юзер, ти си много напред с материала

3. Налагане на Policy и ограничения, които са определени и/или одобрени от висшестоящ ръководител, са задължителни за Всеки служител във фирмата, без значение какво е мнението на служителя за тях - има си начини за реакция срещи проблеми и спънки за работата- възползвай се от тях
Така както и на системния администратор му плащат да свърши своята работа - без значение дали го кефи, дали я смята за полезна/вредна/глупава....

На теб ти плащат за да свършиш определена работа
Часпрома част ли е от тази работа?

4. Не си подбрал правилното място, за да обасняваш, че съвестен служител понякога се налага да работи и в къщи, за да направи нещата така, както трябва или така, както той мисли че е правилно (естествено, отново в съответствие с това, което фирмата иска от него, или за което му се плаща)

5. Основна грешка на такива като тебе е, че смятат системния администратор за обслужващ персонал, който не носи приходи
Интересно ми е какво ще стане с приходите или организацията на фирмата, ако всеки започне сам, като тебе , освен с преките си служебни задължения , да се занимава с "дребни" нещица, които според теб влизат в категорията ненужни/безполезни/безсмислени
а всъщност се дефинират като "осигуряване на нормална работна среда с използване последните достижения на компютърната техника"
(тук изобщо даже и не смятам да коментирам сигурност, бекъп, работа в интернет, мейл, и пр...)

6. Ако имаш проблем, който не можеш да разрешиш и ти пречи да работиш и да изпълняваш служебните си задължения, го сподели с човека над тебе

7. Тъй като ме причисли към обслужващия персонал, който само върви и се чуди как да пречи и да ограничава, няма да проявя творчество, изобретателност и интелигентност за да споделя с теб своя опит за решаване на проблем, който според мен изобщо не би трябвало да го има като такъв

8. Както каза Goose, ако имам такова чудо като теб, просто ще откажа да поддържам РС то му
И ще направя всичко зависещо от мен за да "спася" мрежата си от него - отново в съответствие със служебните си задължения
Освен това ще го оформя съвсем официално и писмено пред прекия си ръководител, като обстойно изложа мотивите си за това, което съм предприела

и последно:

9. Ти си ходещо доказателство, че в България са много малко хората, които в работно време вършат това, за което им се плаща
Което глобално рефлектира върху текущото ни положение



Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: tany@]  
Автор3ъл юзъp (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 23:11



Както ти спомена Вълкодав, въпроса е приниципен

значи не сте прави по принцип :)

И понеже най-вероятно, само си скролнал от висотата на познанията си писаното от мен, ще го повторя:

прочетох си всичко от а до я

1. Служебното РС е за служебни цели
Ако ти не можеш да си организираш уплътняване на работното време и понякога "бичиш" часпром по цял ден на служебното РС, това със сигурност е нарушение на фирмена политика
В противен случай щеше за всички да е официално разрешено да "бичат" часпром в работата
А да искаш някой да те улесни в това, като на всичкото отгоре го навираш в категорията "само обслужващ персонал" ...
хмммм... това даже не зная как точно да го определя...

Или да оправдаваш часпрома с повишената ти производителност, която като краен резултат е добра за фирмата (и за тебе :) )...- на това философите му викат силогизъм, а аз му казвам "дървен философ"
(давам определение, не се опитвам да те обидя)


'фирмената политика' е в едно изречение - работата да се свърши навреме и клиента да остане доволен. Това се стремя да не го нарушавам.
Смятам че в наши дни е нещо напълно нормално човек да се занимава с повече от едно нещо. При мен двете не си пречат. Това за повишената производителност е просто факт, независимо кой как го нарича.


2. Има достатъчно интелигентни начини да го направиш и без да разнасяш и двете РС та
Както и има достатъчно интелигентни начини за съхранение на лични данни
Ама защо ли ти го обяснявам... ти не си обикновен Юзер, ти си много напред с материала


има разбира се, но компютър до който имат достъп други (особено непознати персони) не е сигурен, без значение кой какво разправя. Това се отнася и до фирмените данни, не само до личните. Отделно че всеки с административен достъп може да оплеска нещо.


3. Налагане на Policy и ограничения, които са определени и/или одобрени от висшестоящ ръководител, са задължителни за Всеки служител във фирмата, без значение какво е мнението на служителя за тях - има си начини за реакция срещи проблеми и спънки за работата- възползвай се от тях
Така както и на системния администратор му плащат да свърши своята работа - без значение дали го кефи, дали я смята за полезна/вредна/глупава....
На теб ти плащат за да свършиш определена работа
Часпрома част ли е от тази работа?


така е на теория. На практика в повечето случаи висшестоящия ръководител няма никаква представа от ИТ и просто одобрява каквото му се предложи.
Това за което ми плащат го върша, така че часпрома няма отношение



4. Не си подбрал правилното място, за да обасняваш, че съвестен служител понякога се налага да работи и в къщи, за да направи нещата така, както трябва или така, както той мисли че е правилно (естествено, отново в съответствие с това, което фирмата иска от него, или за което му се плаща)

естествено че на много хора им се налага(или пък предпочитат) да работят извън офиса, не виждам какво има да му се обяснява на това.

5. Основна грешка на такива като тебе е, че смятат системния администратор за обслужващ персонал, който не носи приходи
Интересно ми е какво ще стане с приходите или организацията на фирмата, ако всеки започне сам, като тебе , освен с преките си служебни задължения , да се занимава с "дребни" нещица, които според теб влизат в категорията ненужни/безполезни/безсмислени
а всъщност се дефинират като "осигуряване на нормална работна среда с използване последните достижения на компютърната техника"
(тук изобщо даже и не смятам да коментирам сигурност, бекъп, работа в интернет, мейл, и пр...)


из всичките ни документи админа е в графата 'обслужващ административен персонал', и то си е така. Също и че не носи директно приходи, макар че може да спести много разходи, и подпомагайки другите да носи индиректно и приходи. Но с това за персонала нямах никакво намерение да обидя някого, да му подценявам труда или да звуча надменно.
Все пак за сигурност и бекъп предпочитам да се грижа сам


6. Ако имаш проблем, който не можеш да разрешиш и ти пречи да работиш и да изпълняваш служебните си задължения, го сподели с човека над тебе

разбира се, но само ако не мога да го реша без него

7. Тъй като ме причисли към обслужващия персонал, който само върви и се чуди как да пречи и да ограничава, няма да проявя творчество, изобретателност и интелигентност за да споделя с теб своя опит за решаване на проблем, който според мен изобщо не би трябвало да го има като такъв

8. Както каза Goose, ако имам такова чудо като теб, просто ще откажа да поддържам РС то му
И ще направя всичко зависещо от мен за да "спася" мрежата си от него - отново в съответствие със служебните си задължения
Освен това ще го оформя съвсем официално и писмено пред прекия си ръководител, като обстойно изложа мотивите си за това, което съм предприела

ми аз нямам нужда да ме поддържат, оправям се със собствени сили. И не съм навредил на нещо, та да се налага да го спасяват от мене.

и последно:

9. Ти си ходещо доказателство, че в България са много малко хората, които в работно време вършат това, за което им се плаща
Което глобално рефлектира върху текущото ни положение


Важното е да вършат добре това, за което им се плаща - какво значение има кога?
За все повече професии 'работно време' е просто лаф без смисъл.




Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: 3ъл юзъp]  
АвторDe1win (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 12:04



Бих те посъветвал:

1. Напиши всички тези (глупости) до ИТ директора на фирмата с копие до ЧР.
2. Подготви си багажа за напускане.

Много са ти объркани представите за работа в корпоративна среда, много. Особено за многонационална компания. Само да те светна, че в някой международни среди на спазването на фирмената политика се държи повече, отколкото на генерирането на някакви приходи от затънтеното им офисче в България. И ще си намерят друг, който да я спазва, не се притеснявай за това. Нали знаеш - гробищата са пълни с незаменими хора.


Баста, я модератора да го заключи това безумие.



Тема Re: служебното РС е за служебни целинови [re: 3ъл юзъp]  
Авторtany@ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 15:17



Спри...
Говориш глупости и се излагаш

На всичкото отгоре трактуваш казаното както ти изнася

Това конкретно:
_____________

9. Ти си ходещо доказателство, че в България са много малко хората, които в работно време вършат това, за което им се плаща
Което глобално рефлектира върху текущото ни положение


"Важното е да вършат добре това, за което им се плаща - какво значение има кога?
За все повече професии 'работно време' е просто лаф без смисъл"
______________

няма нищо, ама НИЩИЧКО общо с работното време...!

Ти дефакто се опитваш да вършиш неща, които нито са твоя работа, нито пък имаш небходимите знания, умения и практика - факт е, че поставяш тук въпроси

В тая връзка един въпрос - колкото да те наведе на мисли - ако някой започне на теб да ти се бърка и да те учи как да си вършиш работата, или да "маже" по твоята работа, щото, видите ли, разбирал и искал и смятал, че може да го направи по-добре от теб, ти какво би направил и как би реагирал?

И още нещо...
Системния администратор може и да не носи директни приходи, но некадърния "системен администратор" със сигурност може да доведе до огромни загуби или разходи


До Модератора:

подкрепям De1win -пълно безумие и никаква полезна информация




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.