Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 25.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Софтуер за инвентар на ИП-танови [re: psy__]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 21:21



Само за протокола ще се обадя.

Какво пречи да сложиш lease time = ~ , или поне достатъчно голямо (например дни) , така, ако ти се скапе dhcp сървъра , ще си имаш адреси, докато се оправи.

Както колегата каза, обикновено dhcp сървъра е на рутера, така, че ако умре желязото, така или иначе нет няма да имаш.

Ако пък си фен на супер надеждността, сложи 2 VRRP рутера (с 2 dhcp-ta) :)
Не е чак толкова скъпо, колкото си мислиш

DHCP сървъра можеш да го използваш дори само за описване на присвоените адреси (по мак, по коментар, по ID )

Човек рано или късно стига до извода, че с dhcp е много по лесно.

Ама решението все пак си е твое.





Тема Re: Софтуер за инвентар на ИП-танови [re: ..]  
Авторpsy__ (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 09:29



Пак ще натъртя че НЕ търся лесно решение ;).
А големия lease time, не виждам как ме защитава. Верно че намалява вероятноста да се скапят нещата, но според закона за всеобщата гадовт и една седмица да го слжа, leasa ще изтече когато и точно когато се скапи DHCP сървъра.

А и тука да спомена, че въпреки че ви се струва много яко DHCP-то, пак ще имам една купчина адреси конфигурирани някъде, макар и на едно място и пак дори и да имам някакви коментари ще е супер непрегледно и неудобно за редакция.

И пак тънкия момент, всичките машини имат поне по 6-7 адреса. Това не може да се прави с DHCP. И ще стане супер тъпо, ходи конфигурирай основния адрес в DHCP, аре после ходи конфигурирай другите на ръка и къде точно в тоя сетъп виждате прегледност и подреденост

А що се отнася до тази система за която би трябвало да говорин, аз искам да пише ИП адрес еди кой си, намира се на еди коя си машина, ползва се за това и това.

Рутера може умре, това не е проблем всички рутери са дублирани. До 2 минути максимум пак ще има връзка.
А и това е цяла и доста голяма мрежа, връзката с интернет е просто част от нея.



Тема Re: Софтуер за инвентар на ИП-танови [re: psy__]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано21.09.07 10:55



В отговор на:

Ама на някой места за 2-3 минути даун се губят стотици хиляди.



На такива места нещата по правило са тройно и четворно подсигурени.



Тема Re: Софтуер за инвентар на ИП-танови [re: psy__]  
Авторshadow (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 17:34



Докато се разправяте можеше да си драснеш една страничка с MySQL и PHP и вътре ще си пазиш всичко коео ти трябва и си го правиш удобно за теб. Аз имам подобно но то е за хардуера на всяко ПЦ, гаранции и прочие, и ИП има към тези неща. Лесно се правят тези неща, а и само ти си ги гледаш та не трабва да им правиш кой зане какъв дизайн или функционалности.



Тема Re: Софтуер за инвентар на ИП-танови [re: shadow]  
Авторpsy__ (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 23:37



Накрая май сам ще си пиша, ама си мислех че има нещо по-готово ;).

Може да има неща за които ще се сетя в последствие.



Тема Re: Софтуер за инвентар на ИП-танови [re: psy__]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 00:43



След толкова изписани приказки не разбрах какъв е проблемът да се ползва следната елементарна система от две стъпки. Първа стъпка - лист хартия и молив, като с помощта на молива върху листа се записват адресите на компютрите, които се конфигурират. Втора стъпка - сядане пред собствения компютър и въвеждане на вече записаните адреси в списък в любимото приложение за база данни или за електронна таблица.
А ако конфигурираме компютрите отдалечено, дори пропускаме първа стъпка.
Чак толкова ли е задължително да се въвеждат данните през уеб-браузър?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.