Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема 2 доставчика и няколко клиента?нови  
Авторpetq (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 22:39



В ЛАН-а имаме няколко компютъра вързани със суич. На един имам 2 ЛАН карти - реален външен адрес и през втората карта към суича (шервам интернет). Ползвах Аналог Х Прокси. Но сега шефовете искат да ползват и ADSL от БТК (поради честите спирания на сегашния ни доставчик). Доколкото ми обясниха - слагат външен модем към една от тел линии, а от него до 'сървъра' ми е обикновен кабел (8)
1.Този кабел може ли да е около 25м?
2.Как да се направи рутирането - за да се ползват и двата доставчика едновременно?



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: petq]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 10:36



1. Какво ще рутиташ?


2. За какво ти е да рутираш каквото и да било - бТк дават 252 адреса?
3. А сървъра каква роля ще играе в постановката?



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: petq]  
Автор onzi (непознат )
Публикувано29.08.07 17:55



1. може
2. препоръчвам ти да го осъществиш със средствата на операционната ти система. ти не си писал каква е, а аз не съм ванга. някакъв уиндоуз, ама какъв...



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: onzi]  
Авторpetq (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 23:57



сега е XP SP2, преди беше slack(но го оправяше един приятел), преди това 98

Идеята е част от трафика да си остане към стария доставчик, за да не спрат шефовете договора с него. Очакват се в скоро време безплатни междуградски тел разговори. Не искам да оставаме само на дого вор само с бтк. Бяха ми навъртяли една сметка, без да съм се прибирала с месеци в апартамента ми.

А и ползващите БТК все се оплакват от чести прекъсвания (поне в града, където е мрежата) - в този случай трябва трафикът да се пренасочи през стария ни доставчик автоматично.



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: petq]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 05:17



Това, което искаш няма да стане много лесно

. Не , че не става, ама като гледам как питаш, по добре се ориентирайте да ви го направи някой.

С windows няма да стане :) . Най лесния за вас начин е с хардуерен load balancing рутер. Вече има и сравнително евтини такива .



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: petq]  
Автор onzi (непознат )
Публикувано30.08.07 16:56



най-простото решение ми се вижда да си сложиш рутинги към едни класове адреси през единия доставчик, а останалите - през другия. примерно всичко от бг през стария, а чужбина - през бтк... и ако някой се сгъби - сменяш рутинг таблицата.

на хп-то не знам как ще го реализираш лесно и бързо. слак-а ще се справи. викни си пак приятеля



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: .]  
Авторhett (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 17:05



"2. За какво ти е да рутираш каквото и да било - бТк дават 252 адреса?"

Това е силно ;-)



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента?нови [re: onzi]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано02.09.07 11:26



Не съм 100% сигурен че ще стане, но опитай така. Слагаш още една мрежова карта на бордер РС-то, връзваш ADSL-а на него. Сърчваш в гугъл "Windows XP load balancing", първия линк те упътва къде в регистри-то да сложиш ключ "RandomAdapter" даваш му стойност "1-ца". Правиш експерименти без единия доставчик или без другия, ако не се е омазал ICS-а (INet.Conn.Sharing) нещо трябва да работи.



Тема Re: 2 доставчика и няколко клиента? [re: Astra1.8iGT]  
Автор onzi (непознат )
Публикувано02.09.07 20:22



нямаше никаква, ама никаква нужда да ми отговаряш точно на мен



аз тези проблеми съм си ги решил. не с уин - няма сми да се трепят врабчета с топ.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.