Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Какъв VPNнови [re: ..]  
Автор Kлoyнът (много уморен)
Публикувано17.06.07 10:20



БТК-то не ми е проблем. Пробвал съм със cisco рутери и си работеше добре на на бизнес 512к ADSL при клиента и 2k на сървъра. А и в момента си работи OpenVPN-а.

ИГРАТА СВЪРШИ

Редактирано от Kлoyнът на 17.06.07 10:21.



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Kлoyнът]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано17.06.07 21:01



пак нещо не разбрах ... сегашното решение с OpenVPN-a е БТК, а ти се интересуваш дали не е по-добре CNCys?
Ako "VPN-a" не ти е critical да си остане OpenVPn; ако е критичен за бизнеса сървиз -- плащай повече и избирай 1 доставчик... всичко опира тук до down time -- ако поради някаква причина умрат 2 модема в различни краища на България от БТК съппорта (след 10-тина рестарта на модема) ще "изпратят" инджинеръ да провери как стоят нещата и ако си късметлия след 2-3 дни може и да се вдигне линка, от друга страна ако избереш достачик (било то CNCys, Parafllow, TPN,LIREX etc.) имаш SLA на което можеш да се позовеш и да искаш дискаунт или възтоновяване на загубите ... зависи от това доколко търговци са търговците ви... а дали те ще използват БТК за пренос или ще си трошат главите да ти осигуряват бекъп трасе ти е все тая.
Не че OpenVPN/PPTP/IPSec/OpenSSL/кво'т_съ_сетиш не върши работа, но тук вече админа е на лъва в устата и трябва много добре да си познава решението (с copy&paste от Linux-bg.org няма да стане); да отговаря за него и съответно да отреагира при проблем (дори и в събота вечер от плажа във Варна, а GPRS-a е скъп тръст ми ;) )



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Eol™]  
Автор Kлoyнът (много уморен)
Публикувано17.06.07 21:46



Кое не се разбира? Сега имам 10-на офиса с ADSL и съм си пуснал OpenVPN. Само дето искам да набутам някой друг да го направи и да си го поддържа. Та се чудя дали да е пак БТК с техния VPN или някой като CNsys или друг, от който ще купя само крайните устройства.

ИГРАТА СВЪРШИ



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Kлoyнът]  
Автор SS7 ()
Публикувано17.06.07 22:58



Ми с това трябваше да започнеш. Пускай БТК , ама се пазарете за СЛА за тия пари. За 10 офиса (адсл-а) 2 бона са си доста пари за без SLA .

Ако не се лъжа, бтк мога да направят впн само със адсл модемите, без да използват друго. Ама не съм сигурен, пък и не ми се търси сега.

Редактирано от SS7 на 17.06.07 23:02.



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Kлoyнът]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано18.06.07 12:57



Бих заложил на CNSys ... просто не му вярвам на БТК съпорт-а и невярвам, че има някой дедикейтнат за Вашият проект... а това е голяма фирма и комункацията с нея е трудна ако няма човек вътре който да ръчка нещата да се случват.
бтв проучи и офертите на ITD, Lirex, TPN, SPNET ... поне за тези се сещам в момента, че могат да свуършат такава работа



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Eol™]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 14:00



Напротив, най добре е преноса и впн-а да са от една фирма за да не могат да се оправдават един с друг. Затова препоръчах бтк. Разликите в цената не са толкова важни, колкото нещата да работят.

Пък и нямам вяра на бтк, когато по техен пренос вървят други услуги. Случват се разни необясними неща, на които бтк отговаря:

"Ами ние не осигуряваме (гарантираме) VoiP , VPN i t.n. на АДСЛ, имаме допълнителни услуги.Плащайте си и ще ги получите"





Тема Re: Какъв VPNнови [re: ..]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано18.06.07 14:58



Че нали и на мен това ми е идеята... в неговият случай аз имам отношение само към CNSys и ако нещо не работи те са виновни...



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Eol™]  
Автор Kлoyнът (много уморен)
Публикувано18.06.07 16:48



Не е точно така. CNSys ми продават крайни устройства. И като ги питах какво правим ако ми се скапе интернета ми казаха да си пусна и друг досатавчик за backup. Освен това вчера гледах едни рутери на Netgear, с които също можеш да си пуснеш vpn за 300 лв, а не за 300 долара.

ИГРАТА СВЪРШИ



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Kлoyнът]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано19.06.07 18:10



Ако е само до железарията не си струва. Останах с впечатлението, че са ще са ти изпълнители на целият проект (въпреки, че е несвойствена подобна дейност за тях ).
Ами ... ако цената е определяща има и Mikrotik RouterBoards за по ~150лв или Juniper-ски 5GT/SSG-a за по 300 евро :)



Тема Re: Какъв VPNнови [re: Kлoyнът]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано19.06.07 18:17



Сега погледнах чак ... то всичко си го е казал човекът още

ние само дъвчем ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.