Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема Slackware 9.1 Segmentation faultнови  
Автор Gemar (2 Fast 2 Stroke)
Публикувано09.08.06 17:58



Това е съобщението за грешка, което получавам след пускане на ls, примерно.

Все пак животът е прекрасен, като се вземе предвид безплатната обиколка около Слънцето


Тема Re: Slackware 9.1 Segmentation faultнови [re: Gemar]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано10.08.06 10:32



Ще трябва да преинсталираш няколко базови пакета. Ако не знаеш какво правиш - по-добре си запази някъде /етц и /хоме и преинсталирай всичко.

П.п. Слак 9.1 ?! ... скоро ще излезе 11.0 (до месец-два) в -current половината базови пакети вече са 11.0. Бъди реалист, от 9.0 насам има няколко досадни vulnerabilities и то все в пакети, като ssl и apache.



Тема Re: Slackware 9.1 Segmentation faultнови [re: martyr]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано10.08.06 15:12



аде, аде .. аз като имам още 6.0 да не съм умрел ? :РР

а и нещо напоследък ме отебаваш относно бирите и кебапчетата ... кога стана толкоз зает ? : )

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Slackware 9.1 Segmentation faultнови [re: avenger]  
Автормъдyp (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 21:49



слак шест имаш в шестък....

а оригиналния питащ, вземе да си направи upgradepkg на glibcso-* пакета.



Тема Slackware версии 5 и 6 няма.нови [re: avenger]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано11.08.06 12:18



Патрик ги прескочи с "търговско/рекламна" цел, за да догони Красная Шляпа и другите дистрибуции.



Тема Re: Slackware 9.1 Segmentation faultнови [re: мъдyp]  
Автор Gemar (2 Fast 2 Stroke)
Публикувано14.08.06 10:16



В отговор на:

а оригиналния питащ, вземе да си направи upgradepkg на glibcso-* пакета.




Не помогна за жалост... явно и други пакети са омазани. Аз до този момент не съм пипал слак и съм малко объркан :(

Все пак животът е прекрасен, като се вземе предвид безплатната обиколка около Слънцето

Тема Re: Slackware 9.1 Segmentation fault [re: Gemar]  
Автор Gemar (2 Fast 2 Stroke)
Публикувано14.08.06 10:19



Сега разбрах, че другия администратор е пуснал ъпдейт с един скрипт, но е пропуснал да запише версията на слак в конфигурационния файл и е омазал голяма част от библиотеките и пакетите с тези от последната версия.

Все пак животът е прекрасен, като се вземе предвид безплатната обиколка около Слънцето


Тема Re: Slackware 9.1 Segmentation faultнови [re: Gemar]  
Автор Gemar (2 Fast 2 Stroke)
Публикувано14.08.06 10:41



Преинсталирах glibc и нещата се закрепиха, но сървърът е отговорен и дори не смея да рестартирам сървис.. не знам дали ще запали. Бих искал да ме упътите как да върна старите пакети по местата. Имам още един сходен сървър на слак от който мога да видя версиите.

Все пак животът е прекрасен, като се вземе предвид безплатната обиколка около Слънцето


Тема Downgrade ... много досадна работа.нови [re: Gemar]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано14.08.06 11:14



Особено ако има production варианти на Apache, PHP, mod-perl, mod-SSL и навързани за тях клиенти ... брррррр. Аз съм seasoned със Slack и не бих се захванал да го правя.

Съвет: Намери машина със сходна конфигурация, вържи я някъде в мрежата и направи копие (със dd) на сървера върху нея, за да не бърникаш production server. Най-неправилно е да се учиш на гърба на userите, и всяка непремерена постъпка води до 30 минути обяснения по телефона или на килимчето при шефа.



Тема amiiiнови [re: martyr]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано17.08.06 10:34



sled kato ne e bila 6, znachi sym imal 5 :-D
ade v halbi na biraaa ;)
zaberi si i shefchetata che towa more gi e razglezilo ;)

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.