Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Win2003 NETLOGON is not shared.  
Автор Moondust (Лунен прах)
Публикувано16.11.05 11:05



Въпроса ми е следния. Имам забозен SYSVOL/NETLOGON на 2003 домейн + MS Exchange 2003. Ако използвам dcgpofix какъв ще е резултата спрямо ексчейндж-а.
Ultrasound-a казва следното NETLOGON is not shared. Please follow http://support.microsoft.com?id=327781. който линк за съжаление не съществува

Къде ли съм ...?


Тема Re: Win2003 NETLOGON is not shared.нови [re: Moondust]  
Автор Areнт Пpoвokaтop (шестак)
Публикувано16.11.05 14:13



доколкото не си обяснил за кво става дума - резултат/последици няма да има. ексчейджа не се интересува от нетлогон, всъщност от нетлогон се интересуват само неща преди 2000 и хр. ако нямаш 95,98 и нт4, нетлогон не ти трябва.

затова хората казват, че дефолт полисито не се пипа, а се създава ново...

.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Win2003 NETLOGON is not shared.нови [re: Areнт Пpoвokaтop]  
Автор Moondust (Лунен прах)
Публикувано17.11.05 11:32



Благодаря за потвърждението относно нетлогон.

Става дума за несработване на политики на домейн.

Дефолт полиси-то не е пипано, исках да използвам на dcgpofix за създаване на структурата на директориите SYSVOL.

Проблема се реши чрез ръчно създаване на нетлогон + съответния шеринг.

Остава да реша проблема с
Replica sets - Morphed directories exist - за тези които се интересуват :
For more information about cleaning up morphed folders, see article 328492, "Folder Name Is Changed to FolderName_NTFRS_<xxxxxxxx>" at http://support.microsoft.com/?id=328492.

Цялата каша се получи след липсата на един от домейн контролерите дълго време поради хардуерен проблем.

Къде ли съм ...?


Тема Re: Win2003 NETLOGON is not shared.нови [re: Moondust]  
Автор kkassabow (непознат)
Публикувано23.11.05 00:53



Случайно липсващия домеин контролер да е бил глобал каталог или да е пуснат след повече от 60 дена?



Тема Re: Win2003 NETLOGON is not shared.нови [re: kkassabow]  
Автор Moondust (Лунен прах)
Публикувано24.11.05 07:24



Не беше ГК, след повече от 60 дена

Къде ли съм ...?


Тема Re: Win2003 NETLOGON is not shared.нови [re: Areнт Пpoвokaтop]  
Авторkak (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 01:45



Престани да заблуждаваш хората,че вдеваш от нещо или се опитваш да заблудиш и себеси.Онзи дето питаше за делегиране на права за DHCP го беше пратил на славейков да си купи книжка за gpo ,a то няма нищо общо с това.Добре че беше колегата да му отговори инае темата щеше да се върти два месеца във форума.
Не ми се сърди ,но определено си юзерка като повечето деца тук.



Тема Re: Win2003 NETLOGON is not shared.нови [re: Moondust]  
Авторkak (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 01:47



Честито!След 60-тия ден нямяш живи обекти в АД.



Тема wow!нови [re: kak]  
Автор Areнт Пpoвokaтop (шестак)
Публикувано27.11.05 03:35



нека да ти кажа нещо: пича има поне 2 ДЦ, така че бисера за това че няма живи обекти в АД след 60 дни знаеш къде да го навреш... Да, няма живи обекти в репликата на така или иначе падналия ДЦ, но не и в АД. Честито!

Ако смяташ че нетлогон е необходим за 2000 и ХР клиенти, току що направи откритие, което дори и майкрософт не знае, най-малкото защото самите те упорито твърдят, че нетлогон е необходим единствено за нт4 и 9х. Браво колега!

Ако смяташ, че нетлогон е необходим за нещо на ексчейндж аз лично много искам да чуя бисера който ша изфабрикуваш...

колкото до прочутия въпрос за дхпц - ебаси, да ходиш по форумите без да си погледнал какви са дефолт групите? и да даваш кб които нямат нищо общо с нещата? и след като въпросът беше разширен и за добавяне на потребители и смяна на паролите им - ти какво точно предлагаш да се направи в случая? аре кажи да се посмея, пък и не само аз....


и умната, че нещо много през просото си я подкарал...

.

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: wow!нови [re: Areнт Пpoвokaтop]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано28.11.05 22:05



Какво да се прави, колега, гъмжи от шестаци тука

Не му се впрягай толкова, ще събори няколко домейна, друг ще изкара малко кинти да ги оправи- кръговрат на живота! Току виж след поредния крах научил нещо...евентуално...

От доста време само гледам темите, и ме е страх да се намеся...

Последно срещнах тема, за някакъв tool който превръщал 2000 про в сървър и обратното...накъде върви тоя свят...?!?!?

Аре със здраве!


Тема Re: wow!нови [re: Areнт Пpoвokaтop]  
Автор Moondust (Лунен прах)
Публикувано29.11.05 08:06




Чудя се обаче какво ще правя без АД сега, като си е тръгнала :)
и за кво ми са тия 3 ДЦ-та в такъв случай :)

момъка не е забелязъл че се опитвах да отсрелям мърморене при репликация, а не липса на АД,
Трябваше ми консултация и най вече потвърждение от колега , а не подхилкване как съм скапал продуктивна система


За която и консултация пак благодаря на агента :)

Къде ли съм ...?

Редактирано от Moondust на 29.11.05 08:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.