Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Мрежова инсталация на SymantecAVнови  
АвторПoтъpпeвш (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 10:42



Здравейте,
Искам малко помощ от вас като специалисти. Преди няколко дни по мрежата, системните администратори ни инсталираха SymantecAntiVirus от тогава компютърът ми ужасно се забави при стартиране. Работата ми е свързана с много движение и не мога да чакам, особено когато отида на повреда, лаптопа да се стартира по 15 мин. Не мога да деинсталирам програмата, защото е защитена с парола. Системните си измиват ръцете с "Фирмена политика", а не ми се иска да преинсталирам Windows, защото имам много специфични програми, които също трябва да преинсталирам, лицензирам и т.н. Ако някой ми помогне ще съм му много благодарен! Поздрави



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
Автор Goose ()
Публикувано31.08.05 13:20



Използвай Stand By вместо shutdown и се откажи от идеята да махаш антивирусната.

Да не говорим, че ако е направено като хората при следващото ти включване към мрежата в офиса на новия уиндоус автоматично ще си се инсталира и антивируса ;-)

Редактирано от Goose на 31.08.05 13:21.



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 16:03



С риск да ми се скарат тук, но понеже не съм почитател на SAV, ще ти подскажа. Тази парола се пази на твоя компютър и никак не е трудно да се махне. Или поне така беше за клиент версия 7.0, с който съм правил този номер.



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
Автор Eлekтpokap_Bиcokoпoвдиraч (непознат)
Публикувано31.08.05 18:57



проблемът по-скоро е от бавен лаптоп, а не от антивирусната.

все пак има малък шанс да е от нея - попитай ги дали са пуснали login scan и ги помоли да го махнат. ако се навият.

не се опитвай да преинсталираш, хакваш и т.н., щот може да си ритнеш столчето...



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
АвторПoтъpпeвш (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 09:53



Благодаря на всички за изказаните мнения. Не очаквах да намеря съчувствие в този форум, но...:)) Всеки от изказалите се по своему е прав. Аз просто не харесвам тази програма. Работил съм с нея повече от две години и определено затормозява работата на компютъра. Проблема си го реших с една програма, която ми позволи да изключа стартирането на SAV в регистрите. Засега. Поздрави и успех на всички!!



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
Автор Goose ()
Публикувано01.09.05 10:28



стискай палци админите да не си гледат конзолата ... вече им е изревало, че нортъна не се стартира :)



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
Автор Eлekтpokap Bиcokoпoвдиraч (много на високо)
Публикувано01.09.05 14:54



това дали обичаш или не дадена програма е без значение. аз например, за разлика от повечето пишещи тук, нямам никакви оплаквания от нортън корпоративната версия. не знам защо, ама на мен не ми бави, дори когато бях на 700 МХц.
все пак помисли си пак за хибернацията, както и за факта, че може би излагаш фирмата в която работиш на вирусна атака!



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Eлekтpokap Bиcokoпoв]  
АвторПoтъpпeвш (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 16:18



Относно нортъна няма да се съглася. Относно вирусната атака си абсолютно прав - аз си ползвах Касперски, ъпдейтвах си го всяка седмица и на две седмици правех пълен скан. Освен това не съм съгласен с факта, че някой си (пък бил той и сисадмина) инсталира нещо на твоя компютър без да те предупреди, без да се поинтересува има ли програми, които могат да влезат в конфликт и т.н.
Поздрави



Тема Re: Мрежова инсталация на SymantecAVнови [re: Пoтъpпeвш]  
АвторDe1win (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 16:44



Не съм съвсем съгласен с теб. Има фирмена политика. Одобрена. От изпълнителните директори, или от други хора на по-голяма позиция от теб. Те са одобрили да има инсталиран Нортън на твоя ноутбук. По много и различни причини. Ти *НЕ* си човека, който ще решава какво и как. Ако имаш някои съображения против - то си има определен ред, в който да ги подадеш. Ако нещо ти пречи от корпоративната политика на работата - пак има определен ред по който да се оплачеш. И този определен ред *НЕ* е да се правиш на хитрец, като включваш/изключваш корпоративен софтуер на служебен компютър, колкото ще да ти пречи. Оплачи се, дай си аргументите, виж какво ще стане. Това не ти е бащиния. Ти работиш в нечия чужда собственост С нечия чужда собственост. Само да те светна че от твойте упражнения можеш да нанесеш доста повече щети на фирмата, като вкарваш в мрежата OOC компютър, от колкото да чакаш 15 минути за стартиране. Може да нанесеш щети за такива пари, че да работиш още 10 години без заплата, пак надали ще можеш да ги покриеш. О и между другото - това че ти не си съгласен с фирмената политика си е лично твой проблем. А ти се опитваш да го направиш фирмен.

Не ме разбирай погрешно - аз също не съм съгласен да се правят фирмени политики без да се консултират с преките потърпевши - а те обикновенно се правят точно така. Но това не пречи да се спазват. И пак между другото - ако са ви направени читаво тези политики, едно такова действие обикновенно води до "административно наказание до и включително дисциплинарно уволнение". Цитата е от точно фирмена политика за използване на антивирусен софтуер. Това е като със законите. На теб може да не ти харесва, че не можеш да стреляш по улицата безнаказано, обаче и да ти харесва и да не ти харесва - това е закон и си длъжен да го спазваш. Иначе си отнасяш последствията.

От всичко казано до тук, искам да те наведа на мисълта, че ако ги правиш тези гимнастики във фирма, където за тези неща се гледа и то се гледа сериозно, можеш да си го отнесеш много лошо. Помисли още веднъж преди да го направиш. Помисли не е ли по-добре да правиш hybernate. Помисли не е ли по-добре да подадеш заявка, да напишеш мемо за проблема по определения ред и да получиш читаво и законно разрешение на въпроса. Обикновенно такова има (включително с изключения от фирмената политика). Помисли пак, преди да причиниш щети за хиляди в корпоративната мрежа и да се окажеш безработен на улицата с черна точка в CV-то.



Тема Re: Струва ми сенови [re: Пoтъpпeвш]  
Автор Eлekтpokap Bиcokoпoвдиraч (много на високо)
Публикувано01.09.05 17:11



че имаш много вредна гледна точка.
компютъра не е твой, а на фирмата и тази фирма е назначила хора които да го поддържат. Фирмата е направила политика какво да има и защо да го има, платила е за нортъна (може би) и т.н. Всъщност точно тия админи би трябвало да ти погледнат компа и да разкарат всичко което не ти е нужно за да си вършиш работата :)

Ти идваш от некъде си и решаваш че нещо не ти харесва. Махаш го и сам си признаваш, че подлагаш фирмата на риск. ОК, ти ли ще платиш заплатите на админите да стоят 2 дни да чистят буби? Ти ли ще платиш заплатите на останалите служители на фирмата които не могат да работят защото са хванали буби и чакат да ги почистят?

Що не си поговориш с админите за проблемите които имаш. Ако са с акъла си би трябвало да намерите компромисно решение. Ако не са, следващия път като идеш на повреда и ти отнеме 1 час вместо половин иди се оплачи на шефа си че работиш бавно заради бавния си компютър и новата политика. Остави шефовете да се ритат.

Админите ти явно са немарливи след като са те оставили с админ права върху лаптопа.

ПС антивирусни дефиниции се обновяват всеки Божи ден. Не всяка седмица.

ППС Я виж, de1win ти е отговорил още по-подробно...

Редактирано от Eлekтpokap Bиcokoпoвдиraч на 01.09.05 17:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.