Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за ARP таблицанови  
АвторpOd (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 18:07



Здравейте,
Въпроса ми е къде се записва ARP таблицата в Windows(2000)
Имам в предвид файл или регистъра...
А и също как е възможно да се промени статичен запис в тази таблица чрез стандартен ъпдейт(ARP poisoning-a стандартен ъпдейт ли е ?)
Идеята ми е да си направя таблица от няколко ИП-та които да се влияят само от ръчна намеса...
Сега това се прави с един бат файл... но при положение че се променя статичният запис чрез ъпдейт, не върши кой знае каква работа...



Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: pOd]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано15.01.05 16:27



1. прочети малко книжки за 2&3 слой на OSI. 2. задай пак въпроса, като какво искаш да постигнеш или какво се стремиш да направиш. 3. статичен запис се подържа до изключването на машината или до ръчното му изстриване от теб или от сървиз. 4. предполагам че теб повече те касае запис в LMHost /hosts.txt/ файла.

PS: Арп пойзенинга е нещо което може би ще разбереш като направиш 1.



Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: Astra1.8iGT]  
АвторpOd (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 20:54



1. Малко книжки съм прочел, със сигурност имам нужда да прочета повече но не и в случая.
2. Искам арп таблица с един два записа която да не се променя/изтрива след ребуут но явно не става
3. Предполагам че по спецификация е така но....

това са статичните записи които добавм
Interface: 192.168.0.хх on Interface 0x1000003
Internet Address Physical Address Type
192.168.0.1 00-02-b3-95-41-cd static
192.168.0.2 00-04-ac-33-60-65 static
192.168.0.3 00-d0-b7-84-e6-73 static
192.168.0.60 00-02-b3-47-21-9b dynamic

а това са пак същите записи след около 1 минута

Interface: 192.168.0.86 on Interface 0x1000003
Internet Address Physical Address Type
192.168.0.1 00-c0-26-24-26-df static
192.168.0.2 00-0d-61-0f-d7-30 static
192.168.0.3 00-d0-b7-84-e6-73 static
192.168.0.60 00-02-b3-47-21-9b dynamic

4. .....



Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: pOd]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано16.01.05 14:51



Не мога да ти разбера проблемата! След като така или иначе ARP записа който се опитваш да фиксираш не съответства на действителното състояние на нещата...Или може би имаш подозрения че някой се опитва да ти изработи MIM?

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: ADMlN$]  
АвторpOd (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 23:01



Значи съжелявам че наистина са ми малко неясни постовете....
Да някой ми работи MIM, MAC-a който искам да сложа е на рутера и ми го дава доставчика а втория е нечий друг...



Тема Re: Въпрос за ARP таблица [re: pOd]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано24.01.05 00:36



АРП-а не се запазва след рестарт, защото е РАМ не ЕПРОМ
АРП-а ти е контакт лист в локалния ЛАН в който можеш с батч да вкарваш записи при стартиране.
В случай на твоя листинг, трябва да зададеш на DHCP-то статични адреси, за да не ти променя МАС-вете за 192.168.0.1&2
МАС на рутера не е нужно да го задаваш, защото който го дублира няма да може да излиза от ЛАН-а.
Да нямаш опасения че някой ти саботира мрежата или ти ползва интернет акаунта ?



Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: Astra1.8iGT]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано24.01.05 01:11



по вероятно е някой да му слуша пакетите и да ги препраща след това към рутера на доставчика, man in the middle му викат. стана ми интересно, четох, четох, ма решение не видях да има, освен с бъзикане на настройките на суича за който е закачен. некви хора работят по некав стандарт дето щял да е по-сигурен и прочие, скоро ше стане, след някоя и друга година.
доставчика би трябвало също да бъде ангажиран с тоя проблем си мисля. с тоя бат файл не се оправят нещата за постоянно, когато МИМа си реши може пак да направи arppoisoning и айде пак през него. мисля си за сервиз който да чете арп таблицата и при неочаквана промяна да я сменя обратно. има апи от мс пуснато публично, би могло да се поработи по това.



Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: тoшo]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано24.01.05 01:37



Тия поне се ловят лесно, всеки снифер има опция: -търси отровители... и МИМ а изкача на показ, после вече работата опира до провайдера (почти съм сигурен че и МИМ а е в неговия сегмент).


Welcome to the real world

Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: pOd]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано24.01.05 09:03



Мда! Извинявай че те забравих....
Решенията са няколко - ланаджията да хване мима и да го резне, лично ти да го резнеш, ( обикновен секач върши страхотна работа - нищо че е хардуерно решение ) и последното - пускаш и ти един МИМ, но ще трябва втора машинка .
бтв: препоръчвам ти решението със секача - може да ти отнеме малко време да го откриеш къде е, но...

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: Въпрос за ARP таблицанови [re: pOd]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 12:29



Аз имам подобен проблем с статичните записи и мога да ти кажа следното до WinXP+SP2 , дори да добавиш статичен запис с "arp -s" всеки който ти прави арп спооф успява да промени статичните ти арп записи както си иска , и тъй като не намерих официален фикс единственото лесно решение е да минеш на XP+SP2 и чак тогава да сложиш статични арп записи ! Обаче ако си зимаш адреса по dhcp пак могат да те излъжат чрез IRDP атака ама тва вече е друг проблем , а решението е просто набии си настроиките ръчно :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.