Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЛАН от дискетинови  
Автор gali (забързана)
Публикувано09.12.04 09:15



Виждала съм дискетки с драйвери за мрежови карти, чрез които два РС се вържат под дос и се точи информация през тях. Необходимо ми е за копиране на дискове от имидж диск.
Можете ли да ме насочите? Айде, драйверите ще ги потърся по нета, но какви други настройки трябва да се направят? системните дискети само под дос ли трябва да са и какви протоколи е необходимо да заредя? картите са Pro 120 Fast Ethernet.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор ~mrvn~ (минаващ)
Публикувано09.12.04 12:41



Peer-to-peer disk-a na norton ghost 6te ti svyrshi rabota... tam ima driver za tvoita karta.

Best Regards,,,,

Редактирано от ~mrvn~ на 09.12.04 12:46.



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: ~mrvn~]  
Авторnewkiki (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 13:15



opitai i ll5.exe lap linc 5 mislia shte stane lesno



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано09.12.04 15:51



DOS клиента на NT4 (има го по дисковете) ще ти свърши работа.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: newkiki]  
Авторgali (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 20:35



не може ли по простичко? това яде ли се, пие ли се?



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано18.12.04 17:31



а може и

нещо ми се мотае в главата, че ДОС версията поддържаше файлтрансфер м/у 2 РС-та (и по сериен кабел дори)



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Пиpoтexниk (TNT)
Публикувано20.12.04 12:07



Защо две машини под DOS искаш да ги свързваш помежду си в мрежа за копиране на имидж файлове? Не е ли по-логично да свързваш DOS машина с Linux/Windows машина? Ако е последното, мога да ти предложа решение.

void main() { main(); }


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: Пиpoтexниk]  
Автор gali (забързана)
Публикувано20.12.04 13:44



имам 9 станции, наречени така условно, иначе са равноправни, и един сървър за данни, интернет и печат.
та станциите се ползват от деца, поради което машините са прибрани в едни сложни шкафчета. това лято направих една конфигурация, и докато почиствам РС, събрах хардовете, та на един ПС ги закачах и правех върху снимка с нортъна от оригинала. сега обаче нямам нито време, нито нерви, нито желание да разглобявам всичко, а и би било глупаво всеки път, като искам да променя нещо, та ми се ще единия РС да го преинсталирам и да копирам с нортън гост целия диск върху другите машини. това ми е необходимо, понеже С ми е системен, на Д им слагаме документи за обучение, а на Е са инсталационните.
имам и една ЮЕСБИ записвачка, но само два пъти съм я ползвала, че шефката я държи под ключ, но ако има начин да се разпознае под ДОС, предполагам, че и тя би свършила работа, ше прежаля едно СД

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.12.04 14:10



След като имаш CD та на машинките, защо не използваш Кнопикс за мрежата?
(Пусни си едно FTP на сървъра и си дръж имиджа на него)


Welcome to the real world

Тема Re: кажи какви са тинови [re: gali]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано20.12.04 14:50



ЛАН картите и ще се опитам да ти пратя дискети

Редактирано от Troll_ на 20.12.04 14:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.