Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЛАН от дискети  
Автор gali (забързана)
Публикувано09.12.04 09:15



Виждала съм дискетки с драйвери за мрежови карти, чрез които два РС се вържат под дос и се точи информация през тях. Необходимо ми е за копиране на дискове от имидж диск.
Можете ли да ме насочите? Айде, драйверите ще ги потърся по нета, но какви други настройки трябва да се направят? системните дискети само под дос ли трябва да са и какви протоколи е необходимо да заредя? картите са Pro 120 Fast Ethernet.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор ~mrvn~ (минаващ)
Публикувано09.12.04 12:41



Peer-to-peer disk-a na norton ghost 6te ti svyrshi rabota... tam ima driver za tvoita karta.

Best Regards,,,,

Редактирано от ~mrvn~ на 09.12.04 12:46.



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: ~mrvn~]  
Авторnewkiki (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 13:15



opitai i ll5.exe lap linc 5 mislia shte stane lesno



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано09.12.04 15:51



DOS клиента на NT4 (има го по дисковете) ще ти свърши работа.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: newkiki]  
Авторgali (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 20:35



не може ли по простичко? това яде ли се, пие ли се?



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано18.12.04 17:31



а може и

нещо ми се мотае в главата, че ДОС версията поддържаше файлтрансфер м/у 2 РС-та (и по сериен кабел дори)



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Пиpoтexниk (TNT)
Публикувано20.12.04 12:07



Защо две машини под DOS искаш да ги свързваш помежду си в мрежа за копиране на имидж файлове? Не е ли по-логично да свързваш DOS машина с Linux/Windows машина? Ако е последното, мога да ти предложа решение.

void main() { main(); }


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: Пиpoтexниk]  
Автор gali (забързана)
Публикувано20.12.04 13:44



имам 9 станции, наречени така условно, иначе са равноправни, и един сървър за данни, интернет и печат.
та станциите се ползват от деца, поради което машините са прибрани в едни сложни шкафчета. това лято направих една конфигурация, и докато почиствам РС, събрах хардовете, та на един ПС ги закачах и правех върху снимка с нортъна от оригинала. сега обаче нямам нито време, нито нерви, нито желание да разглобявам всичко, а и би било глупаво всеки път, като искам да променя нещо, та ми се ще единия РС да го преинсталирам и да копирам с нортън гост целия диск върху другите машини. това ми е необходимо, понеже С ми е системен, на Д им слагаме документи за обучение, а на Е са инсталационните.
имам и една ЮЕСБИ записвачка, но само два пъти съм я ползвала, че шефката я държи под ключ, но ако има начин да се разпознае под ДОС, предполагам, че и тя би свършила работа, ше прежаля едно СД

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.12.04 14:10



След като имаш CD та на машинките, защо не използваш Кнопикс за мрежата?
(Пусни си едно FTP на сървъра и си дръж имиджа на него)


Welcome to the real world

Тема Re: кажи какви са тинови [re: gali]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано20.12.04 14:50



ЛАН картите и ще се опитам да ти пратя дискети

Редактирано от Troll_ на 20.12.04 14:50.



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: Mopфиyc]  
Автор gali (забързана)
Публикувано20.12.04 18:04



имам само външна юесби записвачка, и едно старо сони, мисля че 4 или 8 скоростно на сървъра. по твоя начин как да пусна имидж прпограма, която да копира хардовете? не само дял, дял може и под уин,както са си. но искам да подменя системния дял и дяла с документите, което ако копирам дял по дял прави 2*9 дяла. не е ли многожко в странение с 1*9 диска? при това без значение размера на дяловете

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: кажи какви са тинови [re: Troll_]  
Автор gali (забързана)
Публикувано20.12.04 18:06



fast ethernet pro 10/100 и единия май е realteck, но ако имам една дискета, може и имидж на пощата да ми пратиш, за което ще съм много благодарна, ще си сменя само драйверите за картата. протоколите, предполагам, остават същите?

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: Мацка, оправи си емайланови [re: gali]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано21.12.04 07:27



нямаш място и ми връща ndr



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Kpъr ()
Публикувано25.12.04 20:34



има MS-Dos Networking Add-on (1 дискета), само че не видях да го има някъде за теглене, аз си го имам на дискета



Тема Re: кажи какви са тинови [re: gali]  
Авторtany@ (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 10:39



Галинке -малинке:))))
не помня вече кой го беше написал по-нагоре
изобщо не ти трябва мрежа за да го преточиш под ДОС
ЛапЛинкПро (то ми харесва повече щото е много малко и лекичко ) или вграденото в Нортон коммандер версия 5
връзват се както по паралелен, така и по сериен порт
само дето ти трябват кабели
принципно се правят лесничко, даже някой беше постнал една много хубава картинка с разни шарени девойки на нея - за по-добра ориентировка на начинаещите младежи:РР
ама ако не ти се играе да ги правиш пусни само един СМС и ще ти ги пратя имам ги и двата



Тема Re: кажи какви са тинови [re: tany@]  
Автор gali (забързана)
Публикувано22.01.05 11:27



бе кабели има....
ще ги търся тия програми.... баси, имам юесби външна записвачка, нямам драйвери за дос, а за уин дето имам, не мога да ги сложа, щото нали няма как да кача драйверите - то нито мрежа върви, нито експлорер - с големия дел го замазаха, значи.....аз затова и не ги оправям, нека за нямат, като рушат

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: кажи какви са тинови [re: gali]  
АвторA........ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 05:23



Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: gali]  
Автор Goose ()
Публикувано23.01.05 08:35



Symantec имат и така наречения Ghost server, достатъчно е да му кажеш кой имидж да ти изсипе на клиента, да си създадеш през интерфейса му стартова дискета със съответните драйвери за мрежовата карта и да стартираш компа с тази дискета ... Ако нямаш DHCP в мрежата ще трябва да специфицираш статичен адрес в конфигурациите на Ghost клиента и нещата си идват на место ;-)



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: Kpъr]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано24.01.05 01:40



Goose е изключително прав, за станциите ти трябва една стартова дискета, покет драйвера + ИП адреса и мапването. Пускаш и GHost сървър.
Като начало изчети опциите на ДОС-овския ГХост.



Тема Re: ЛАН от дискетинови [re: Astra1.8iGT]  
Автор gali (забързана)
Публикувано24.01.05 22:01



сърдечно благодаря. на сайта на симантек видях една табличка - не всички гостове вършат работа, но дръпнах 2003, който поддържа всичко, и тия дни, като е свободна залата, ще се мъча.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: кажи какви са тинови [re: tany@]  
АвторA- Я (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 12:19



Танечка, много те уважавам, но ако става дума за скорост....



Тема Re: кажи какви са тинови [re: A- Я]  
Автор gali (забързана)
Публикувано25.01.05 12:48



всъщност не, не става въпрос за време. тъкмо ще изпитам някого, докато се точи :)

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: кажи какви са тинови [re: gali]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано25.01.05 14:17



Ти ще изпиташ цялото училище, докато се точи само единия диск през серийния порт и "едва" една трета, ако е през паралелния. Решението е вече споменатия Symantec Ghost с активен Ghost сървер и две дискетки - една за MS TCP/IP socket for MS Dos и една за самия DOS-овски клиент на Ghost-а (че е мнооого голям).
Може да стане и с DriveImage-то на Powerquest, ама те Symantec ги купиха преди доста време и замазаха продукцията.

п.п. Колко GB подозираш, че трябва да "спасиш" от съответния диск?

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: кажи какви са тинови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор gali (забързана)
Публикувано25.01.05 17:07



мислех, че става въпрос за софтуера. както по-горе отбелязах, кабели имам достатъчно, кросната двойка, кроснат сериен, пък не знам що и през хъба да не може, както са сега.
споко :)

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: кажи какви са тинови [re: gali]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано25.01.05 19:19



А пък аз, колкото и да четох темата по диагонала, си мисля, че А-Я в коментара си към Таня визираше изключително бавната скорост на прехвърляне на данните с помощта на програмата LapLink V за DOS, която поддръжа връзка по сериен или паралелен кабел, или IPX протокол. Основен недостатък на решението е, че LL5.EXE (така ти го бяха споменали по-горе) не поддържа дълги файлови имена, което прави поставената от теб задача нерешима с това средство.
Фирмата Travelling Software, която направи LapLink преди адски много време, отдавна се казва Laplink Software и има решение, което да те задоволи - казва се PCMover.

НО, аз определено смятам, че правилният подход е използването на Symantec Ghost.

п.п. Имай предвид, че ако дисковите контролери на машините са различни (VIA и Intel, например) и използваш NT-базиран Windows ще трябва да пазиш поне по едно копие от всеки вид. Иначе става боза.
п.п.2 За IPX протокола отново ще ти трябват драйвери, байндери и т.н. и за двете машини.

Ребята, давайте жить дружно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.