Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема Особености на майкрософтския национален IIS 6нови  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано13.09.04 19:59



Ами доста се чудих какви са тия призраци в компютъра докато накрая стана ясно че гореспоменатия уеб-сървър сервира само файлове в някои популярни формати (доказано за txt, gif, jpg, psd, doc, htm, html, php).

За всички останали типове файлове дава грешка 404 !?!?!?! Направо изумях, като го разбрах. Ако някой знае що за настройка предизвиква подобно поведение, моля да каже. ОС ми е Уиндоус сървър 2003, ентърпрайз.

Хрумна ми да потърся решение някъде из Интернет, но честно казано изобщо не ми хрумва какво да търся...

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Особености на майкрософтския национален IIS 6 [re: hadministratora]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано14.09.04 00:05



Успях да намеря отговора - търсих малко на посоки и се оказа че Майкрософт имат

. Само не разбрах кои MIME Types са Unknown за IIS 6.0, защото по подразбиране списъка е празен, но въпреки това някои типове файлове се сервират.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Имаш линови [re: hadministratora]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано14.09.04 00:28



някакъв въпрос или това е просто коментар? Мисля, че след бегло прочитане на статията която си посочил, е ясно защо се сервира силно ограничен брой файлови удължения, и тогава хрумването може би не е толкова интересно, колкото логично. Default инсталацията на IIS е static server. От там на татък всеки да си го прави по вкуса, за да не се повтори Code Red II...



Тема Re: Имаш линови [re: Troll_]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано14.09.04 00:43



Отначало беше въпрос. После като намерих отговора просто реших да го пусна пък току виж свършил някому работа.

Естествено добавих и коментар защото наистина не разбирам каква е ползата от скрита default таблица на MIME типовете която при това изобщо се игнорира в момента в който добавиш * = нещо/нещо. Ако искам да видя какво включва трябва да седна да ровя по XML-ите на метабазата. Просто ми се струва недомислено.

So long and thanks for all the fish!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.