Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема Домейни на кирилица в Windows DNS Server?  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано27.07.04 03:20



Възможно ли е и ако да как? Имам Windows 2000 Server с инсталиран вградения ДНС и се опитах в него да създам зона с име на кирилица. Като натиснах Next не се оплака от името, но като му дойде времето за Finish и каза, че зоната не можела да бъде създадена щото името било кофти.

По сайта на МС не можах да открия нищо, а като гледам имена на кирилица вече се продават съвсем официално.

Моля ако някой знае как става или защо не става да ме светне.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Домейни на кирилица в Windows DNS Server?нови [re: hadministratora]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано27.07.04 17:08



Не знам, а видях само това:

.
Но вероятно и ти си го видял.
Ако нещата са легални, нямате ли безплатна поддръжка?

Боян
--
What are you afraid of?

Тема Re: Домейни на кирилица в Windows DNS Server?нови [re: bsb_2]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано27.07.04 17:32



Не бях го видял, но и не ми върши работа.

1. Аз съм с 2000, а то е за 2003.
2. Там все пак са създали някакво име с нестандартни символи в него, а аз изобщо не мога да създам такова.

Ще взема да опитам ръчно да си го напиша... с ноутпад
Най-много да си срина ДНС-а.

Благодаря за отговора.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Домейни на кирилица в Windows DNS Server?нови [re: hadministratora]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано28.07.04 10:29



Ясно, че не ти върши работа - бях обърнал внимание на това, че си с 2000. Идеята ми беше, че щом за 2003 е fix само при поискване, вероятността да го има за 2000 е твърде малка.
Иначе, когато искам да направя нещо и не успявам, защото системата не го поддържа, се запитвам наистина ли толкова ми трябва. В повечето случаи не ми трябва :)
Откровено казано, моето мнение е, че домейните на кирилица са излишни. Просто са твърде неудобни. Пишеш на кирилица - "уебсайт", после превключваш на латиница, за да напишеш ".bg" (или .com). Много малко хора знаят, че в Интернет Експлорър може да се натисне Ctrl+Enter. Така че да, имената са по-разбираеми, но пък се пишат по-трудно. Е, вярно, че има bookmarks, но понеже аз не ги ползвам, ми се струва неудобно. Но може би повечето хора ги ползват и за тях ще е удобно.
Всичко това, естествено, няма нищо общо с първоначално зададения въпрос :)

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Re: Домейни на кирилица в Windows DNS Server?нови [re: bsb_2]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано28.07.04 12:31



Отговора на въпроса дали наистина ми трябва е еднозначен и е "НЕ". Обаче ми хрумна една идея и реших да експериментирам :-)))

Простете ми че няма да споделя идеята, но се опасявам, че ще предизвикам голям и повсеместен смях.

Благодаря за вниманието.

So long and thanks for all the fish!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.