Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема windows xp freeze sometimesнови  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано02.04.04 13:37



Не знам дали е точно хардуерен проблем, но и при 2000 и при ХР понякога ми замръзва компютъра ... в лан съм и точно, когато някой тегли или аз тегля от някой ми замръзва и единствено мога от копчето да рестартирам ... не е вирус със сигурност ... в ивент лога има само следната грешка:
AMLI: ACPI BIOS is attempting to write to an illegal IO port address (0x70)
търсих в гугъл за тази грешка и единственото, което препоръчваха хората беше да се направи disable на ACPI ... направих го от Device Managera, posle i ot BIOS-a и наистина тази грешка вече не се появяваше, но пак си замръзва windowsa ... значи не е от това ... когато бях на 2000, там се показваха кои devices кои IRQ-ta заемат ... това за съжаление го няма в ХР, но тогава видях, че лан картата, видео картата и аудио картата (вградена) използваха едно и също IRQ - 11. може би там е проблема ...
Ако някой може да помогне с нещо ...



Тема Re: windows xp freeze sometimes [re: legato]  
Автор ^Kj^TRN (SE)
Публикувано03.04.04 09:34



аз имам подобен проблем само че се размръзва след няколко секунди. и проблема идва от това че хард диска е с лоши сектори. провери си диска

аз съм с Windows 2003

The Real Net - The Real Internet Provider



Тема Re: windows xp freeze sometimesнови [re: ^Kj^TRN]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано03.04.04 11:16



Вярно, преди една година имах bad sectors, тогава го занесох във фирмата (Jar ... blah... never more) и единственото, което направиха е лоу формат ... сега вярно като пусна скандиск не открива лоши сектори, но не е изключено и да има ...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.