Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 16.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема kak da se predpazq?нови  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 14:30



kak da se predpazq ot nabezite na sistemniq administrator, koito se opitva da 4ete moqta korenspondenciq?



Тема Re: Предпазител, ест.нови [re: pita6t]  
АвторCamp;П (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 16:32



Най-лесно е като не ползваш електронна кореспонденция. Ползвай услугите на Български Пощи. Можеш също така да си смениш паролите дето админа ти ги е дал. А ако кажеш и дали става въпрос за служебна кореспонденция или за тая от провайдера ти, може и по-умни съвети да се съберат...



Тема Re: Предпазител, ест.нови [re: Camp;П]  
Автор KpeMaToPuyM (ex-Moonchild)
Публикувано30.11.03 16:48



Ima i po-lesen (ti shte si reshish dali e takuv) variant. Ako pogovorish sus shefovete si, sled kato imash dokazatelstva, koito mojesh da predstavish, tova e nachina da spre. Kazvam go, zashtoto samiqt sum sistemen administrator i cheteneto na lichna korespondenciq e dosta nad zaduljeniqta, pravomoshtiqta i moralnite ustanoveni normi, koito mojem, no ne bi sledvalo da pravim.



Тема Re: Предпазител, ест.нови [re: KpeMaToPuyM]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 09:55



ami sled kato si sistemen admin,kaji mi kak da se predpazq?



Тема Re: Предпазител, ест.нови [re: pita6t]  
Автор KpeMaToPuyM (ex-Moonchild)
Публикувано03.12.03 12:38



Mislq, che tochno tova napravih s predishniqt si posting.

Inache, s tehnicheski sredstva nqma da uspeesh :) Pravomoshtiqta na edin administrator vinagi sa mnogo po-golemi ot tezi na drugite users po prezumciq.



Тема Re: Предпазител, ест.нови [re: KpeMaToPuyM]  
Авторpita6t (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 12:55



s edna duma ni6to ne moga da naprava,taka li?!
ne vijdam smisal v tva nqkoi, na koito pla6ta6 da ti se vre v li4nite raboti...trqbva da ima na4in.dobre, kaji mi, toq admin vsi4ko li moje da vijda?t.e. da re4em 4aotve kato icq,msn messenger i t.n. mail?



Тема Re: Предпазител, ест.нови [re: pita6t]  
Автор Frog (Oxliuv)
Публикувано03.12.03 13:24



Ами виж - въпроса е доста сложен. Принципно администратора ВСИЧКО може да прави - и айсикю, и месинджър, и пощата да ти чете.
Въпроса е дали иска да го прави. Аз съм администратор, и честно казано не ме интересува какво пишат по мейлите и айсикю юзерите. Но ако някой вземе да ме убеждава "нямам айсикю инсталирано" почва да ми лази по нервите и ме амбицира.
Но ако наистина осъществяваш важна кореспонденция, която не искаш админа ти да чете, не го прави от офиса.
Проблема е че админа хем трябва да му се дадат големи права за да си върши работата, хем да му се довери работодателя че няма да злоупотреби с тях. В големите фирми има по няколко (десетки) администратори, и всеки е тясно специализиран в нещо. Така поне се избягва риска всичко да е в ръцете само на един човек, иначе трябва да му се гласува много голямо доверие.

Имаше един лаф - ако поставиш човек до сървъра 24 часа в денонощието да пази някой да не дръпне шалтера - кой ще те пази от самия пазач?



Тема Re: kak da se predpazq?нови [re: pita6t]  
Автор amateur ()
Публикувано03.12.03 16:20



Ти сигурен ли си че сисадмина ти чете нещата или само така предполагаш? Повярвай ми да четеш пощата и другите документи на потребителите отнема време и е много досадно. Не виждам защо един администратор ще го прави.
Ако ти му плащаш, т.е. ти си шеф на фирмата би трябвало да си избереш човек на когото имаш доверие.
Ако чак толкова секретни неща имаш, можеш да ползваш криптирана връзка или криптиране на документите в пощата. Как точно да направиш това не ме питай, защото не може да се обясни с две думи.
Разбира се криптирането също далеч не винаги е възможно, освен това за целта трябва контрагента с когото кореспондираш да ползва същите средства.



Тема Re: kak da se predpazq?нови [re: pita6t]  
Автор sdg (shebang addict)
Публикувано03.12.03 16:49



Edinstvenija nachin, spored men, e sistemnijat administrator da povjarva, che njama nuzhda, ili che ne mu e izgodno, da go pravi. Ili si iznesi korespondencijata tam, kydeto toj ne e sistemen administrator -- naprimer, polzvaj web-bazirana poshta -- yahoo, hotmail, abv.bg (koeto oznachava, che _drugi_ sistemni administratori shte imat vyzmozhnostta da go pravjat, dali shte go pravjat e otdelen vypros).

Naj-dobre vdigni skandal na prekija mu nachalnik :-)


RTFM!
--sdg


Тема Re: kak da se predpazq? [re: pita6t]  
Автор sisip ()
Публикувано04.12.03 00:27



:))) sled wsichko izpisano ot "sysadminite" :))))
polzwaj PGP - towa ste si go namerish i prochetesh , testwash i t.n. :)))
principno kak rabotat nestata - kazwam principno - ako te inrteresuwa temata informacia kolkoto iskash iz neta
a samiq princip se bazira na principa na asimetrichnoto kodirane - dwa klucha publichen i lichen publichnia e dostupen na obqwen za takiwa kluchowe sever. lichnia ti e pri teb, na diska ili na disketa kodiran ( zastiten ) dopalnitelno s kluchowa duma fraza ili nesto drugo no ne i w qwen wid . moje da e i na chip karta ( wij elektronen podpis w balgaria ). Interesnoto e che edno saobstenie file ili kakwoto i da e kodirabo s edinia kluch moje da se dekodira samo s drugia kluch
Kogato pishesh e-mail i iskash da dokajesh che ti si podatelq kodirash pismoto s twoq lichen sobstwen kluch i go izprastash - kakto se sestash to moje da se dekodira samo s twoq publichen kluch - esterstweno toj e obsto dostupen no poneje pismoto ne moje da se dekodira s drug kluch to towa udostowerqwa che towa si go pisal ti. Kogato iskash da izpratish pismo na nqkogo i iskash da si siguren che ste go prohete samo toj to teglish negowiq publichen kluch kodirash pismoto i to moje da bude dekodirano samo ot negowiq lichen kluch. i wariant 3 kogato iskash da dokajesh che si ti i prastashtajki pismoto da si siguren che samo tojq za kogoto e prednaznacheno da go prochete - polzwash i dwata klucha

towa e.. poprocheti .. poprobwaj ... w bg klucha ( elektronnia podpis ) e taka reglamentirano .. che... hajde nqma da podhwastam temata .... no slawa bogu po sweta ima dostatuchno free serweri za generirane i poddrujka na kluchowe :))
i ne se kahari :)))) nqma sysadmin kojto da razbie towa :))) nezawisimo dali mu se iska ili se starae :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.