Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови  
Автор Milenn (минаващ)
Публикувано12.08.03 02:36



moze li i kak ?
a, i oste neshto, seiinia mi interface deto go imam e WIC-1 , za framerelay 128kbps
iskame da slozim oste edin FR na 128 kbps i da napravim loadbalance prez 2 nezavisimi provaidera.
obache mi iscat 380US$ za edna WIC-1 uzas...
a az imam 2 carti deto nishto ne pishe na teh, seriinite nomera ne gi namiram v Cisco. ama sa ot FR na 64kbps, za RS232 i V35
kak da razbera kakvi sa tia karti?



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: Milenn]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 03:32



load balance няма да стане, виж, fail-over не е проблем.



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: w]  
Автор Milenn (минаващ)
Публикувано12.08.03 05:18



verno li nema da stane ? ;-(
predi vreme mi kazaha che stava ;-( samo za fail safe ne me ustrojva,
skupo e i trebva da se polzvat i 2-te linii.
inache az moga da sloza po oste edin ruter (tsenata na ruter ili samo karta e pochti ednakva) konfigna polovinata mashinki da predpochitat edinia ruter i drugata polovina drugia i ste stane neshto kato loadbalanse, ama ne e seriozno ;-(
trebva da ima nekakav nachin. ili edna mashinka s linux za 3-ti ruter i tam da se pravi loadbalanse?
dajte idei ?



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: Milenn]  
Автор Milenn (минаващ)
Публикувано12.08.03 19:26



toku sto nekakav CCNP e kazal na klienta mi, che moze da se napravi loadbalance s tozi router
a i namerihme carti iz neta po 60-70$ polzvani i 115 novi, taka che tva nema da e problem

ostava vaprosa kak da se napravi toja loadbalance?



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: Milenn]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано13.08.03 09:07



Нещо не схващам идеята - какво ще балансираш?
Единственния възможен начин за балансиране на трафик през рутер чрез LAN. Това задоволява ли те като отговор?

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: Milenn]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 15:03



това дето го казваш не е load balance, а нещо като нищо - половината ти машинки ше имат един гейтуей, а другата половина - друг? и горе-голу тук настава голямата боза с това от къде минава трафика и как точно познава, че трябва да мине оттам, а не от някъде другаде. Може би не случайно подобни усройства струват от порядъка на $ 10 000 и повече.



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: w]  
Автор Milenn (минаващ)
Публикувано13.08.03 15:57



ne tochno taka .
vsichkite mashinki ste imat i 2-ta gatewaya, oache na polovinata metrika ste e po golem za edinia , a na drugata polovina metrika na vtoria ste e po-golem
i trafika ste se razdeli prez dvata , a ako se skape nekoj vsichki mashinki ste minavat prez ostanalia.
verno ne e loadbalanse, no vse pak ste se izpolzva tselata chestona lenta i na 2-te linii, ste si ima i failover. a mashinkite bachkat priblizitelno ravnomerna rabota prez tselia den, taka che moga da gi razdela na 50% spored trafika im ruchno

no vse pak , kakto kazah, tova izobshto ne mi haresva kato reshenie i e ostaveno za savsem kraen sluchaj



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: ADMlN$]  
Автор Milenn (минаващ)
Публикувано13.08.03 16:07



ne me ustrojva

daj da opisha pak situaciata:
klienta ima 2 LAN-a v 2 grada, i si nae edna FR 128 k. tuka ima samo 2-ma dostavchika , i 2-mata sa dosta skapani, za poslednia mesec FR se skapa 3 pati za po 2 dena. osven tova e dosta skupa usluga.
ta sega ideata e da se naeme oste 128k (ako vsichko bachka dobre moze da se ugradnat do 256k i 2-te linii) ot drugata TELCO. routera sega e C1751 i ima edin svoboden slot, kupuvame oste edna WIC i imame dvojna WAN vruzka mezdu 2-ta routera.
vaprosat obache e da se polzvat i 2-te linii, ne samo v sluchaj che ednata otkaze, a i da se uskori trafika, stoto prilozenieto im dava dosta trafik, edna gadna BD e, 4D Server.



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: Milenn]  
Авторtheater (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 17:32



Moje bi ne razbiram neshto, no spored men naj-uda4no e da izpolzvash routera samo za vryzka s ISPto ti, a Gateway na userite da e edno linuxko server4e, s 3 interface-a - 2 ot routera i edin kum LANa na userite. Za load balance na takova neshto pishe kak se pravi tuk:
http://www.ibiblio.org/pub/Linux/docs/HOWTO/other-formats/html_single/Adv-Routing-HOWTO.html
Ako tova koeto predlagam e o4evidna typotiq, molq prenebregnete mnenieto mi !



Тема Re: Help za loadbalanse sas Cisco 1751нови [re: Milenn]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано13.08.03 18:46



добре де. на циското като му кажеш, че има към нещо си 2 пътя по 2 различни интерфейса и то почва да прекарва един пакет по единия, един пакет по другия интерфейс. и ако имаш 2 еднакви връзки - ето ти го лоад балансинга. като го направиш на двата срутера де

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.