Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Температура в сървърното...нови  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано24.06.03 18:10



Тъкмо преодоляхме диверсията на НЕК и империализма (цяла една отделна тема, ама за нея друг път) и що да видя, настройвайки новите енергийни мощности -

DATE : Tue Jun 24 18:46:50 EEST 2003
MODEL : SMART-UPS 1400
LOADPCT : 44.2 Percent Load Capacity
BCHARGE : 100.0 Percent
OUTPUTV : 224.9 Volts
ITEMP : 43.2 C Internal
BATTV : 27.9 Volts
LASTXFER : Automatic or explicit self test

Мои измервания показват, че температурата вътре в UPS е с 2-3 градуса над околната (когато има ток, разбира се). Колко по ваши наблюдения издържат обикновени компютри на такива издевателства?

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)

Редактирано от Яceн на 24.06.03 18:13.



Тема Re: Температура в сървърното...нови [re: Яceн]  
АвторMopфиyc (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 09:25



Не виждам нищо странно в дадената температура, няма трансформатор който да не се загрява докато работи.
Каква е температурата в самото помещение и проверявал ли си работната температура на процесорите на сървърите?
За какви издевателства става дума ?
Мисля, че имаше някакви стандарти за тази техника от 5 до 55 градуса Целзии (темература на въздуха в помещението), но не гарантирам дали са точно тези стойности.



Тема Re: Температура в сървърното...нови [re: Яceн]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано25.06.03 09:37



Мои измервания показват, че температурата вътре в UPS е с 2-3 градуса над околната
Това е малко, как да кажа, 2-3 градуса ще измериш само ако се преместиш от единя ъгъл на стаята в другия . Обикновенно температурата на юпито е с около 10 градуса над околната ако е на открито и 5 до 8 ако е затворен в щкаф например!
Колкото до температурните атаки върху компютрите, в залата при мене се подържа 23-24 градуса, като температурата в една от кутиите е 28, но тя е с три фена които правят малко вихри!
Както и да е, стайната например не трябва да преминава 35-38 за да не спират машините. Това е от наблюдения а не от проверена информация!

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема мерил съм, мерил...нови [re: ADMlN$]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.06.03 10:19



влязох вчера в това сървърно (то е по принцип заключено) и си беше 41 по живака (на пода), а юпито вече разказваше за 44 (то също е на пода) - и още нищо не е думнало. Помещението е вътрешно и затворено, вентилацията е посредствена, а климатик няма. Чакаме.

Процесорите са P3/600 на слот1 и нямат термометри.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: мерил съм, мерил...нови [re: Яceн]  
Автор Йopooл-Гyй (обитательбездны)
Публикувано25.06.03 10:29



Температура в помещението от 36 градуса Целзий я смятай за критична.
Стреми се да поддържаш температура от 22 градуса (но не и по малка, защото ако failнат климатиците ще се получи конденз).

Аз, в цветущо здраве и нормална психика, казвам:
"Аълиуоауннмубмощиц"



Тема Re: мерил съм, мерил...нови [re: Яceн]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано25.06.03 10:30



При 41 в стаята къде очакваш да се разсее
Сега пак погледнах: интърнъла на юпито 35, в стаята 24.5. Големия с двата фена показва 29.

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Ясно.нови [re: ADMlN$]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.06.03 10:40



Ами, то ще се чуе. Климатик в близкия месец няма как да се постави, така че мога само да чакам.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: Ясно.нови [re: Яceн]  
АвторMopфиyc (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 10:54



И кое е ясното? Пари нема деиствайте - колко познато...
Сега сериозно - в зала с активно обурудване при спрял климатик беше прехвърлило 40 те и работеше близо седмица преди да се пусне отново, иначе е прав колегата - оптималната Т е 18 - 22 градуса.



Тема Пари има...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.06.03 11:01



Няма време (за downtime). Аз знам че не е оптималната температура, но това което казваш е успокояващо.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: Пари има...нови [re: Яceн]  
АвторMopфиyc (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 11:04



Downtime?
Нима трябва да спреш всичко за да се монтира климатик?
Кофти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.