Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 20.06.24 
Градове
   >> Силистра
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови  
Авторham_ham (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 13:51



ВИДЯХТЕ ЛИ ПЪРВИЯ БРОЙ НА ВЕСНИК "ДУНАВ НЮЗ", АЗ ЛИЧНО СМЯТАМ, ЧЕ Е ИНТЕРЕСЕН. кОНКРУНЦИЯТА СЕ ЗАСИЛВА, ЩЕ СТАНЕ ИНТЕРЕСНО, ДА ГИ ВИДИМ КАК ЩЕ ОТГОВОРЯТ ОСТАНАЛИТЕ.



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: ham_ham]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано13.09.08 18:45



Изключително интригуващо четиво!

Glory Glory Tampere United
Дееба и белята...


Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Пoп Cтaвpи (Поебуций)
Публикувано13.09.08 20:04



;0000000000........и страниците /и двете/ са много меки и не треба ПРЕДВАРИТЕЛО ДА СЕ МАЧКАТ......МНОГО Е ДОБЪР...........



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: ham_ham]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 10:49



сподели с нас, кое е по-интересното в новия вестник - освен различната визия, цветните картинки отпред, отзад и вътре и по-бомбастичните заглавия - което е плюс - признавам ...нима това, което пише вътре, не си гочел или поне видял в другите вестници ...или не си го чул по радиото - ...прав си в едно - да ще бъдат конкуренция на другите два вестника - - признай обаче, че това ще е за доброто на силистренци .... погрешна стъпка ще е ако почнат да си мерят пишките - нормално е и едните и другите да следват някаква определена политика - защото свободата на словото е мит - винаги има нечии интереси ...така че, да се надяваме - че те ще се конкурират, за да знаем ние повече, за да научаваме повече, за да се случват повече добри неща



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: hi_hi]  
Авторham_ham (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 11:01



За едно си прав или права-че в името на конкуренцията ще можем да бъдем ние читателите обективно информирани Иначе говориш глупости Това е професия и хората от тоя вестник работят това, което са избрали И е напълно естествено един вестник да има цветни снимки, все пак живеем в 21 век, ти видя ли в някой друг местен вестник интервю с министър Стефан Данаилов, дадено специално за конкретния вестник Помисли малко, аз не съм скептичен като теб, но дори и всяко ново провителство има 100 дни, защо и един вестник да няма 100 дни кредит от доверие, пък да видим какво ще се случи,мисли малко, а ако толкова много разбираш от вестникарство, вземи и си направи един вестник, пък после да видим какво ще се получи



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: ham_ham]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 12:05



Хей - не ме разбра правилно ... аз на вестника му давам и повече от 100 дни, и професията на хората там - не е за подценяване - цветните снимки също ...те обаче са въпрос на възможности за печат и т.н. ...както и да е -- аз не претендирам да разбирам от вестникарство - и на работещите там пожелавам успех, така както и на конкурентите им - защото ние имаме полза от това - а за интервюто на министър Данаилов - без да подценявам качествата на авторът - не забравяй от чия партия е министър той, и от коя партия е депутат собственика навестника - така че, в този случай няма нищо трудно - и чак толкова специално ... просто е направен подходящ избор - за старта



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: hi_hi]  
Авторham_ham (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 12:36



За министър Данаилов-така е, спор няма, но не бива да изхождаме от гледна точка на политиката, а на възможностите. Но иначе е така, приципно си прав или права.Аз имам малък цех и също така имам жестока конкуренция. Знам, че конкурента ми е от ГЕРБ, аз пък предпочитам СДС, това ти говоря, не ме вълнува политиката, интервютата, кой друг вестник го направи-никой.За това - адмирации, друг е въпросът, че според мен можеше и по-други въпроси към министъра. Сигурен съм че ме разбираш!



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: ham_ham]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 12:57



разбирам те напълно - но що се отнася до въпросите - ми толкова са му възможностите на автора ...
... а за другите, че не са се сетили или направили ... пак политиката има пръст в манджата ...и да се сетят и да искат да го направят - едва ли е толкова лесно, да се премине през кордона от бюрокрация ...и все пак - добра идея е било ...



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ"нови [re: ham_ham]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 15:04



Подкокороса ме,та ходих да го купя...
Има интересни неща и то все "леви"- артистичната поза на министъра на културата (същата,но в по-млади години момичетата купуваха от стрелбищата), протегнатите ръце към министър-председателя (за поздрав или за линчуване), уморените лица на двамата редактори и вечната лула на един "журналист-ветеран" и настоящ бинготърсач...
На "второ четене" забелязах и гафовете: в поздрава на кмета има правописни грешки (нямат ли коректор тия хора?), а от общ.съвет изобщо липсваше поздрав (може би щото председателят му не е "ляв"...), скучните въпроси към бате Серго (добре поне че той е по-емоционален) - безсмислено интервю по-скоро като "отбий номер" на един набързо преквалифицирал се от коректор в главен редактор член на екипа и...ГРОЗЕН ШРИФТ под заглавията (ало,пичове - вестникът ви затворническа килия ли е?)
Смях се от сърце, докато четях каква е мисията на журналиста-професионалист (написана от човек, който изобщо не е наясно за какво говори) или как този вестник както пише Л.Добрев "няма да те подведе". Ами че той от първия си брой ме подведе... И как ще сподели моята болка (така ми обещава Л.Добрев), когато се очертава да е вестник без зъби. Значи, вместо по-здраво да захапва управляващите, олигарсите и мошениците, вестникът все повече ще им служи като микрофон (поне такава заявка дава 1-я брой).
Новините на вестника, който е собственост на бизнесмена-депутат Добри Гущеров са добре филтрирани, така че да не съобщават нито един факт, неудобен за определени хора по върховете на властта (напр.че БСП и ДПС остават без зам.кметски места в силистренската община). И ако 1-я брой на един вестник определя посоката – то значи този скоро ще се превърне в място, от което леви политици и бизнесмени ще си създават имидж или ще правят изявления без да им бъде зададен нито един неудобен въпрос (както е с интервюто на министър Данаилов). И цената ще е работната заплата на послушковците... , които все повече открито ще флиртуват с властта, а ще наричат това „друга гледна точка”, която няма е твоята, читателю...
От време на време сърцераздирателно ще разкажат по някоя история на беден човек от крайните квартали, но няма да им стига нито умение,нито вътък, за да стигнат до неудобните отговори. А медийните специалисти знаят, че не е достатъчно да приковеш вниманието на читателската аудитория, но и да я задържиш... Така беззъбието ще е най-сигурния начин вестникът да почне да губи от аудиторията си.Напук на цветните снимки и ниската си (все още) цена..
Когато съвкуплението между медия и политика е толкова ярко и откровено се демонстрира заиграване със силните на деня – няма как да напипаш „пулса на времето”.
За сега силистренци възприемат Дунав нюз като официоз на властта, от когото не могат да се очакват изненади.
Гл.редактор М.Милушев казва, че началото на този вестник няма нищо общо с „онова заблуждаващо, блудкаво „начало”,когато за нещо недовършено се връщаш по отъпканите пътеки там, където вече си бил”... Можеше да го каже по-разбрано и с по-малко думи, но и така става ясно, че екипа му отдавна е изгубил романтичния си период, а с него и остротата към управляващите. А без това няма как да се изпълни пожеланието на Л.Антонов – „напред и нагоре”...
Ако моята прогноза се окаже реална, то новият червен вестник не само ще загуби и малкото си млечни зъби, но рискува да остарее преждевременно и да остане напълно беззъб...Така мълчаливата му артикулация ще стане още по-предпочитана от властта... И по-малко от силистренци.
Тогава какво ни остава на нас, читателите – да четем рекламата за „писателя” Ю.Желев, написана от негов приятел...
„Видяхте ли какво стана?”



Тема Re: ВЕСТНИК "ДУНАВ НЮЗ" [re: Гoлeмия Aлф]  
Автор iztrezvitel (непознат )
Публикувано15.09.08 00:23



Валю Чернев нещо го дояде и тръгна да критикува, както винаги. Първо да си погледне клозетната поезия и след това да прави анализи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.