Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 04.06.24 
Градове
   >> Силистра
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема вестникът на Гущеров  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 13:41



Чух че още един вестник ще се пръкне в Силистра - този на Гущеров. Знае ли някой повече за това - кога ще излезе и кой ще пише страниците му?





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 17:44



Хората говорят, че ще се казва "Дунав" и че ще излезе през септември. Засега се оформя екип от Милен Милушев, ексглавен редактор на "Дръстър ПРЕС", Любомир Добрев - в. "ИЗБОР" и Алексей Минев --- работеш последно в Шуменско издание, а преди това във в. УСПЕХ" - всъщност и тримата са бивши кадри на "УСПЕХ"-а ....а колко ще са външните авторииии ... това никой не знае....както и колко време ще продължи да съществува ...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 08:11



Абе тези хора не са достатъчни за един нормален вестник според мен. Липсват ярки имена, без тях всеки вестник е обречен на кратко съществуване.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 15:53



я раздуй за ярките имена ..че те всички са едни велики тук в Силистра ...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 18:29



Аз, батка, така знам - ярките имена пишат неща дето се помнят. Напишат нещо и вестниците свършват. А гореспоменатите лица са свързани с други неща - Л.Добрев с църквата на брат Янко май беше, А.Минев с алкохол и заеми които не връща, на половинага град дължи,М.Милушев - на тоз пък името нищо не ми говори. От друга страна...като си мисля, хм..., бесепето точно такива "журналисти" заслужава. Поне ще е весело и ще и гледаме сиира. Айде да им е честито- и на партията и на пишещите партийци.





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторaл kaпpoнe (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 19:45



аз бих взел старата червена гвардия-сашо додов,енчо енчев,вальо чернев,поне са верни на партията наша!нищо,че яко сърбат от народната каша!



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: aл kaпpoнe]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 12:55



...аз от тез тримата бих взел само енчо енчев - другите са ебати набедените драскачи!..., та глей к,ъв извод ми боде очите - в силистра можещите да пишат си гледат градината, а ония дето не могат отдавна са се надупили на някоя партия или община - лъжат ги колко са велики (като вечно пияния альоха) и цоцат ли цоцат..., баси!





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: aл kaпpoнe]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 18:18



Че тя старата червена гвардия и сега си има начини и методи за изява ...нека и младите да се пооблажадат от партията-майка. Нека опитат момчетата щом са решили ... пък докогааааа.....



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 09:47



Аз мога да ти кажа колко ще просъществува този вестник, както и другия на ГЕРБ. До изборите. До там. Както беше с "Доростол" преди предните парламентарни избори, както е с всичко в тоя град. А специално във вестника на Гущеров кадрува един друг човек или май са двама, нещо такова. Сещате се кои са те нали.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 10:07



бе и трима може да са...,ама ти що си мислиш че ще е само до изборите...и до кои избори?? пък и Гущера има много пари (така казват)...ама ми изглежда малко нещо прецакан с тия дето е цанил да му списват вестничето...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 10:46



За тях не знам, макар че и тримата ги познавам, тъй като сме почти набори. Но помни ми думата - до изборите. Следи какви закони приема парламента и ще се сетиш защо Гущеров си прави вестник в навечерието на изборите



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Читaтeл]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 12:43



...добре де..., ама сега те питам като човек който обича да чете вестници и понякога си изрязва ако намери нещо хубаво...- нов бардак със стари курви става ли?, ако ма разбираш...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 13:13



Гледай малко по-позитивно на нещата. Всеки има право на шанс. Имам много добър приятел, може би един от най-добрите, който е силистренски журналист, чието име, Слава Богу, не се замесва в тия форуми, защото е умен, та от него знам, че не е никак лесно - ако някой си мисли, че ако имаш касетофонче, тефтер и химикалка в ръка изведнъж вече си голямата работа. Не е така, приятелю. Никак не елесен тоя занаят, затова нека да изчкаме и да видим.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Читaтeл]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 15:02



...да изчакаме, значи да им отделим внимание..., няма смисъл, драги Читателю, в момента в Силистра всяка партия почна да си прави вестниче, което прилича или на стенвестниче, или на бюлетинче - хилави и сополиви, ама с амбиции...и мноооооого зависими..., пазя много скъпи спомени за един човек - Али Ризов, мъдър човек, та той казваше, че най-скъпо струващото нещо е независимостта - ако можеш да си я позволиш - ти имаш всичко..., и с пресата е така - хубав продукт се прави със свободни хора, които имат какво да кажат и го казват по интересен начин..., има ли такъв вестник в Силистра, а?...всички обслужват бизнесинтересите на партийните си лидери - четеш и сякаш се намираш на отчетно-изборна партийна конференция - "рапорт даден - рапорт приет", "ураааа!" и т.н., ако вестничетата в Силистра бяха независими, значи "Дръстър" да може да пише срещу ДПС и Гюнай Сефер, "Силистренски бряг" срещу Маргарита Трифонова, която натрупа пачки от съмнителните си контакти си с Димитър Калчев и която имаше наглостта да иска общината в Силистра да й спонсорира вестника, ГЕРБ срещу Бойко Борисов и бъдещото недоносче "Дунав" срещу БСП и Гущеров или поне срещу двата клана - Балушеви и Боеви...,но няма такъв филм нали?...,иначе като ги гледа човек "журналистите ни" тичат по пресконференции, размахват камери, фотоапарати и диктофони - все едно от утре вече светът ще е друг..., после се прибират, скалъпват на две на три нещо колкото да си турят името и да вземат хонорара...., ей за тоя хонорар се прави всичко! в негово име "журналистите ни" се продават по сложна ценообразователна таблица, преминавайки хамелеонски от партия в партия, ръкоплескайки на тоя, на когото до вчера са викали "У-у-уууу!"..., но всичко е позволено в името на по-големия хонорар...та това са ми позитивните мисли, драги ми Читателю..., та ако ти си от тия, които утре ще плащат на някой от тия вестничета, помисли си дали си струва цялата тази мръсотия...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 10:22



Не, не съм от тях, защото нямам излишни пари, а и към момента те много ми трябват. Съвсем съм наясно, че силистренските вестници се "преглеждат" за около половин минута, тъй като в тях няма нищо смислено и интересно. Да не говорим за "Дръстър", където в нито едно заглавие на материал пък няма глагол - тъй се пишеше май в "Работническо дело", ама това си е техен проблем. Случайно съм виждал ръкопис на местни репортери - пълен с правописни грешки, но това пак си е техен проблем. А Гущеров прави тоя вестник, който ще се казва "Данубе прес" не само за да му грее снимкакта от всяка страница, както един местен кореспондент прави във всички местни издания и дори пише за себе си, но това е друга тема. А защото тъкмо той /ако не се лъжа/ е вносител на един законопроект в какви точно издания да се дават пари по време на предизборната камапания. Нали се сещаш, че бъдещия "Данубе прес" ще отговаря на всички условия и изисквания. Малко съм скепитично настроен към екипа, но това си е работа на Гущеров е неговите силистренски съветници. Али Ризов също го познавам, той наистина е чудесен човек, но нещо се изгуби, не съм го виждал доста отдавна.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 12:57



Ти замислял ли си се, че така изписано името "Данубе...." е най-малкото голяма смешка! Да изпишеш транскрипцията на едно чуждо име и на всичкото отгоре да го сложиш за етикет на продукт...си е направо гаф! Защото Danube си е ...Дунав. Желанието да оригиналничиш понякога те забива направо в земята. В такъв случай не могат да ти помогнат нито милионите, които имаш, нито добре пресметнатия риск да дойдеш в "най-северния север", за да си напазариш от сергията електорат, партия и обслужващ персонал (т.е."журналисти")...Май все на безценица е купувал, иначе щеше да има поне един умен човек, който да му каже че латинското Danube се изписва на български Дунав. Все едно да изпишеш песента на Бийтълс "Girl" - "Гърл", (а не "момиче") и да го сложиш за име на детско списание например... След тая безсмислица - "Данубе", не "прес", а каквото и да сложи - все ще е най-малкото несериозно.
Аз също отдавна не съм се срещал с Али ризов. Последния път, когато се видяхме, беше доста отдавна, той едва говореше... Не посмях пак да отида, защото Али е достолепен мъж и не исках да се притеснява.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 13:43



Абсолютно си прав. Доколкото си спомням, като гледах новините от последното посещение на министъра Николай Василев, той каза същото - че няма как този хотел да се казва "Данубе", при все че според законите на транслитерацията има груба грешка. Абсолютно си прав. Ала изглежда, че елементаризма и парвенющината са болести присъщи за богатите или за мегаломаните, каквито в Силистра - дал Бог. "Данубе" е немското име на река Дунав. Но няма кой да каже това на парвенюто Гущеров, там се навъртат хора, дето искат да цоцат и в името на това плетат невероятни интриги. Бедната ти е фантазията. Имам приятел, който е от БСП и такива неща ми е разказвал, че направо ми падна шапката. Навремето в Силистра имаше два вестника - единия "син", другия - "червен". Ама пишеха и пишеха верни неща. А сега? Кмета отишъл не занм си къде си, еди кой си направил не знам си какво си. Е, и? Какво от това? Сега в "Силистренски бряг " работи една Мария Стефанова, дето не знае на кой свят се намира, работил съм с нея по-преди, тази е ужасно ограничена и елементарна, но информира силистренци, според нея например нотариус Златко Нотев не са казва така, а ЗДРАВКО Нотев, така го бе написала, затова си прав, като говориш за възможностите на силистренските журналисти. Ама она дебелата Трифонова си знае - всичко е чиста пара, щом тая некадърница пише, беше писала и за мен, естествено - всичко обратно на истината, но да е жива е здрава. А "Данубе прес" ще е същия, дори по-жалък, ще видиш, сигурне съм.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
АвторБaбa Яra (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 23:20



Данубе е Дунав по гущеровски. Немското име на реката е Donau/Донау/, от старонемски Danuvius. Danube от lat. Danubius се изписва Дунав на английски и френски, но се произнася по различен начин от това на гущеровски. Това нещо го знаят много образовани хора в Силистра, които вместо да си правят майтап с Гущеров по-добре да го огкрехнат как се казва голямата река.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
АвторГpeшka (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 09:52



Нещо имаш грешка - немското име на Дунав е Donau. Данубе е написано на кирилица английското название на р. Дунав - Danube, но определено не звучи така смешно на английски....произнася се Денюб



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Бaбa Яra]  
Авторrpeшka (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 09:58



коментарът ми беше за изказването на "читател", а не на Баба Яга.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Бaбa Яra]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 10:37



Хубаво де. Не знам нито немски, нито патагонски, нито зинзибарски, ползвам слабо английски, колкото ако отида в Лондон да си поръчам такси до хотел или вечеря например. Не повече. Ако съм сбъркал - сори...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
АвторTato (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 18:50



И всичко това е възможно, защото Д. Гущеров краде пари от Бюджета на страната заедно приятелите си от групата на БСП. Всеки, работещ за тях е предател на интересите на децата си и Родината ни. Няма оправдание, когато е ясно, че ти се плаща с мръсни пари и то откраднати от теб, семейството и народа ти. Това е и за местните активисти на бсп, и за продажните журналя, и дори за строителите на хотела със сбъркано име.
"О, неразумний юроде..."- Защо просим хляба, когато можем да си го вземем? Това са нашите пари! Не ги е наследил от дядо си! Сега ги крадат!





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
АвторCмoka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 00:09



Най-добрия журналист в Силистра е Юли Желев. Той може да е главният редактор.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Cмoka]  
Авторgrezdeja (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 08:57



възможно е да казваш че е най добрия журналист, естествено при условие че сте от една порода - смоци/цокаджии,пукници...../



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: grezdeja]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 14:18



...таман ще се върже с "професионалистите" от новия екип на Дунабето..., особено с Альошката, за чието напускане от шуменския вестник вдигат бурни наздравици...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторoнaя c kocaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 10:47



Ами синият вестник в Силистра беше закрит по времето на Мартин Маринов. Пак него да си вземе Гущеров, че по-скоро да го закрие.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: oнaя c kocaтa]  
Авторcилиcтpeнeц (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 16:23



Ай стига им отваряхте очите кой ставал и кой не ставал. Колкото по-зле, толкова по-добре





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: cилиcтpeнeц]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 15:42



вестникът не е партиен, а е от верига вестници на крайдунавските градове...... спрете да разнасяте клюки...........



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: eдин]  
Автормнoro (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 20:12



Само ,че с леви ..... ( педераски ) наклонности.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: eдин]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 16:03



...да бе, да! Гущеров не е червен, а от асоциацията на крайдунавските бизнесмени милеещи за родния град... ти майтапиш ли се? все едно да кажеш че Альошката не е алкохолик, а дегустатор или оня М.Милушев не е натегача на офиса, а Георги Коритаров...пич, ако това дето твърдиш беше вярно, Гущера щеше да обяви конкурс за качествени журналисти, а не да наема първите дето му се помолят...предполагам така са тръгнали всички вес8тници на крайдунавските градове............



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторвълka (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 20:48



Кадровика на Гущеров е Гошо бразилчето.Зашо тогава се чудите на избора му?



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Cмoka]  
Авторbenito (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 20:51



Кой е този Ю.Желев? че не съм срещал такова име по централните вестници ?



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
АвторGaro (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 20:56



Goshterov e selenin ot s.Enina Kazanlushko t.e sxselianin e na Ganio Somov,onq kojto
Al.Konstantinov opiswa pod imeto bai Ganio.naroda kazva: krushata ne pada po- dalech ot korena.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: benito]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 16:52



...той е "дегустатор" като Альошката и "журналист" като М.Милушев...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
Авторpaзoчapoвaн (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 09:55



В Силистра всички вестници са еднакви, различават се само по имената и телефоните за свръзка. Все едно кой ще си купиш, четеш едно и също и скучно до пръсване. И ако някой ми каже че нищо не се случва, нека се разходи до кварталите или малките улички - има за какво да се пише, но ония които мрат да се пишат "журналисти" го докарват от дупе. Двама или трима тичат по улиците и се интересуват от проблемите на обикновения силистренец. Другите работят по странна за мен тактика - звънят на някакви телефони, задават няколко смешни въпроса, получават още по-смешни отговори които са свързани най-често с политика и...си получават заплатата. Така ли трябва да раоти един журналист?! Същото ще направи и Дунабето - те пък тръгват с гаф още с името си. Аз отдавна затова не чета силистренски вестници. Скоро имах разговор с една позната която имаше сериозен проблем с една от институциите и й казах да се обърне направо към централна медия защото тук няма кой да й помогне. Ако имахме добри и независими журналисти хората нямаше да разчитат на Валя Ахчиева и други като нея. А и нашите институции щяха да внимават какво правят. Но в Силистра не е така - тук властите правят каквото си искат защото журналистите ни си пият кафето с тях, гледат да са в добри отношения, защото финансово са зависими - я обявка, я рекламка, спонсорство някакво (много пъти лично)... Не ми се говори... Така че дали ще направят още един или 10 вестника на незнам кого си е все едно - никой няма да се уплаши и живота ни няма да се промени, само дето едни хора ще твърдят че са журналисти и ще искат да ги уважават без да са направили нищо за никого. Познавам само един от тях който не се сдуши с управляващите и не продаде съвестта си и си плаща цената за това............



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 18:44



Не бе, не се сещам, кои са???Само за тоя М.Милушев се сещам че беше изпаднал до главен редактор на турския вестник "Дръстър", сега разбрах че е паднал още по-ниско - да лапа мазния на гущера. Брей, много комплексирани мъже има в тоя град!!!





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Автор afroddittaa (непознат )
Публикувано07.08.08 00:38



Danube
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search
This article is about the river. For other uses, see Danube (disambiguation).
Danube
Donau, Dunaj, Duna, Дунав/Dunav, Dunărea, Дунáй (Dunay)
none The Iron Gate, on the Romanian–Serbian border (Iron Gate natural park and Đerdap national park)
The Iron Gate, on the Romanian–Serbian border (Iron Gate natural park and Đerdap national park)
Countries Flag of Germany Germany, Flag of Austria Austria, Flag of Slovakia Slovakia, Flag of Hungary Hungary, Flag of Croatia Croatia, Flag of Serbia Serbia, Flag of Romania Romania, Flag of Bulgaria Bulgaria, Flag of Moldova Moldova, Flag of Ukraine Ukraine
Cities Ulm, Regensburg, Passau, Vienna, Bratislava, Budapest, Vukovar, Novi Sad, Belgrade, Drobeta-Turnu Severin, Giurgiu, Măcin, Brăila, Galaţi, Isaccea, Tulcea
Primary source Breg
- location Martinskapelle, Black Forest, Germany
- elevation 925 m (3,035 ft)
- length 43 km (27 mi)
- coordinates [show location on an interactive map] 48°06′25″N 08°16′57″E / 48.10694, 8.2825
Secondary source Brigach
- location St. Georgen, Black Forest, Germany
- elevation 1,078 m (3,537 ft)
- length 49 km (30 mi)
Source confluence
- location Donaueschingen
Mouth Danube Delta
Length 2,860 km (1,777 mi)
Basin 817,000 km² (315,445 sq mi)
Discharge for before delta
- average 6,500 m³/s (229,545 cu ft/s)
Danube River
Danube River

The Danube (In German: Donau from earlier Danuvius, Celtic *dānu, meaning "to flow, run", Slovak Dunaj, Hungarian Duna, Romanian Dunărea, Old Norse Duná, Turkish Tuna, ancient Greek Istros, Croatian Dunav, Serbian Дунав/Dunav, Bulgarian Дунав, Ukrainian Дунай) is the longest river in the European Union and Europe's second longest river after the Volga. It originates in the Black Forest in Germany as the much smaller Brigach and Breg rivers which join at the eponymously named German town Donaueschingen, after which it is known as the Danube and flows eastwards for a distance of some 2850 km (1771 miles), passing through several Central and Eastern European capitals, before emptying into the Black Sea via the Danube Delta in Romania and Ukrain
това е за тези дето са много отворени че знаят, нека да ги видим всички какво знаят. Я погледнете първо себе си и като се оправите в живота започнете да се ровите в чуждия живот, когато успеете да направите това , което е успял другаря гущеров ще дойда да ви стисна ръката





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: afroddittaa]  
Автор4oвek (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 09:28



Абе хора, тука освен да плюете и да обиждате, друго може ли да се пише. Разгледах "сайтовете" и на другите градове, никъде няма такива обиди, подигравки, много е различно. Само в нашия град е така ама не се учудвам то си е типично за нас, силистренските селяни. Кажете нещо умно стига сте обиждали. Еди кой си е не знам си какъв, тоя бил такъв, онзи-онакъв, ебати града и манталитета. Намирисвам завист към тия дето са успели да се докажат.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: afroddittaa]  
Авторcтиra бe (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 09:28



Софийска търговско-промишлена камара
Новини: Кой какъв е в БГ корупцията
23 Април 2008 г. - 10:11 ч.
[ | ] Книгата започва с финансовия възход на Добромир Гущеров.
Кой какъв е в БГ корупцията
Отговорът на този въпрос можете да намерите в книгата на разследващия журналист Кънчо Кожухаров, който работи за вестник „Демокрация днес”. Книгата е в две части: За изпълнителите и За идеолозите. Книгата започва с финансовия възход на Добромир Гущеров, от който авторът взема интервю. Г-н Гущеров създава застрахователна компания „Орел” с безлихвен кредит от 3 милиона лева даден от Българска стопанска камара. Защо белихвен кредит? Защо БСК се е отказала от дяловото си участие в „Орел”? Авторът се среща с няколко човека за да стигне до интересни факти – кредитът все пак е бил безлихвен. Към момента на връщането кредитът е бил обезценен 6,3 пъти. Пътищата в тази тема водят и до Андрей Луканов. В книгата има и други интересни теми, с които си заслужава да се запознаете. Една от тях е за Цветко Цветков, който критикува СДС, но споделя с автора, че и БСП са допуснали да се съберат в един фокус Корупцята, Престъпността и Паралелната власт ... Повече за книгата - в брой 17 на "Търговски вестникь".

стисни ми ръката!





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: cтиra бe]  
Автор4oвek (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 09:49



Гадния Рокфелер, според нечии разсъждения тук, е едно мръсно копеле, само защото е бил богат. Само защото е имал акъл да прави пари, обаче в България и специално в Силистра е опасно да си богат или преуспял в професията - тутакси попадаш в устата на завистливите и злобните, които само стоят пред компютъра и плюят или съскат като змии. Вместо да се опитат и те да променят положението си, стига да имат пипе. Аз имам скромен бизнес, не се оплакавам и не завиждам на преуспелите, който е ял мухи навремето, сега да повръща...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: 4oвek]  
Автор afroddittaa (непознат )
Публикувано07.08.08 12:49



който си има пипе и може да прави пари, който не може да бачка като луд да гледа от страни как другите имат да пие една студена вода и да спре да ги плюе



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: 4oвek]  
Авторgalia (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 13:19



Влечугото е назначен бизнесмен.Скоро може да го "уволнят".Кукловодите му ,изглежда не са във възторг,че пълзящия се прави на по-велик отолкото му е разрешено.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Читaтeл]  
АвторЧитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 09:55



Извини ме за любопитството , но би ли ми казал кой е той?За най-добрия журналист питам.Професионално любопитство.Нищо повече!В случай че ми отговориш предварително благодаря!!!





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: edin]  
Автор31-я и (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 13:24



КАКЪВ МАЗЕН БЕ, ЧУВАМ ПАРТИЙКАТА ГО ИЗЯЛА И СТАНАЛ КАТО СТАФИДА.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: galia]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 21:23



към нахъсания екип на Дунав нюз:
Попитайте боса си Гущеров защо вече не е спонсор на детската вокална група Бон-бон? И напишете честно отговора...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 07:15



Те я ни кажат - я не - ама нямалошо ти да споделиш с нас каквото знаеш. Ти кка разбра, че екипа е нахъсан - нали още не са почнали да издават вестника?



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 22:53



..."тренират на сухо"...,демек, свикват със сухия режим..., от време на време се сещат откъде са дошли и... обръщат на присмех всичко...(само дето не се сещат, че зад тънките стени работят други хора, на които им писна да слушат спомените за в.Дръстър напр.) Ами като им е тежало толкоз да бяха напуснали! А не театрално да кършат ръце, сякаш някой ги е държал насила. Ебати лицемерите и нагаждачите!!! Преди говореха срещу Гущеров, сега - срещу ония дето до вчера са ги хранили!!!Това не са хора бе!! Ебати!!!
А сега за Гущеров - в един разговор лично аз гопопитах защо вече не е спонсор на талантливите хлапета от Бон-бон. Отговорът му беше: "Поканих ги да пеят на една моя предизборна среща и ръководителката им отказа.Реших повечеда не ги спонсорирам..." Ето,това е "почтеността" на това същество...





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 00:35



Виж бате тука си много прав - що се отнася до това че са лицемери и нагаждачи и че май са забравили кой откъде е тръгнал - ама нема смисъл да вадим кирливите ризи на показ - те сами ще започнат да миришат ... лично аз съм на принципа - като не ми харесва една работа - ставам и си тръгвам ..
а за Гущеров и Бон-бон - нима си изненадан от реакцията му ...аз защото не съм .......да му мислят, тези които сега работят за него - може да им дава 600 лева заплата /както се говори/ - но повярвай - сто на сто ще иска работаза 1600 лв. + да търпят наглото му, арогантно и безочливо поведение и отношевие ...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 00:40



и какво означава нахъсан - тренировки на сухо ... как се прави вестник - че не са ли се научили за толкова години - нали уж са велики журналисти с опит - някой от тях наистина доста отдавна с в т.нар. медийно пространство - ама за други като чувам нямат толкова стаж ... трети пък бързо изкачиха йерархията - от коректор през репортер до главен редактор в един, а сега и в новия вестник - бе да са живи и здрави ...ма колегите им от другите медии се оплакват, че доста нафукано се държали --и дето се вика и едно добър ден едва промъцвали ...е на това колегиалност ли му се вика ...?



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Гoлeмия Aлф]  
Авторbesnia (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 11:28



Много врява за нищо ... та кой чете силистренските малотиражки, че трябва да им обръщаме толкова внимание ... частно казано вестника с най-голям тираж в Силистра е "Обяви" ... всички други сумарно едва ли имат неговия тираж ... но както и да е ... според мен в Силистра няма нито един кадърен журналист или въобще човек който може да прави вестник ... имаше - единствен Жеко Лазаров - направи навремето вестник, след което го изгониха и това беше ... след него всички само се опитват да правят вестник ...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: besnia]  
АвторБeнджи (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 19:55



ако намекваш за "Спектър" - да,в него четох един материал против чалгата и - братче! - максималносе изкефик!!!





Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 10:00



Ти си бил много навътре в журналистическия занаят,бре.Много ги разбираш. Като ги разбираш толкова, що не си направиш един твой вестник, че да ни разкажеш играта на нас непросветените читатели с професионализъм и точна мисъл. Иначе много се изфука - в личен разговор с Гущеров, Боже-е-е-е-е, ще умра от смях - личен разговор с Гущеров, Боже-е-е-е-е-е-е,много мъка има по този свят



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 13:28



готин - репликата ти трябва да е към Големия Алф, а не към мен ... аз не коментирам личните си разговори с Гущеров - нито професионализма на този или онзи ..говорим за човешкото отношение ....на хора, които до един момент са яли хляб от лицето А, а сего отиват при лицето Б и плюят назад, не само върху работодателя си, но и върху колегите и собствената си работа ....



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: besnia]  
Авторпoчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 14:00



Не е вярно , че в Силистра няма нито един кадърен журналист!
Има такъв и всеки един средно интелигентен силистренец ,който се интересува поне малко от журналистика ЗНАЕ КОЙ Е ТОЙ!!!



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 09:15



За HI-HI

Извинявай, прав си, просто не съм видял на кого отговарям, още веднъж - извинявай, ама тоя Голям Алф ме вбесява, от всичко разбира, вероятно е някакъв комплексар
Надявм се, че съм извинен



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: читaтeл]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 10:41



Извинен си - дали е комплексар Големия Алф или не - не знам - но някой от нещата, за които говори ...са точни...или почти точни ...не говоря за Гущеров, а за поведението на редакционния екип на новия му вестник



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: пoчитaтeлka]  
Авторbesnia (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 16:04



До почитателка ...
говориш за наличието на такъв /кадърен/ журналист ... в единствено число.
Но явно не смееш да го назовеш ... кажи, кажи според теб кой е той ... защото според мен няма такъв ... кажи кой е този кадърен журналист, който все още издържа на натиска на шефовете си и не е станал гъзоблизец на феодалната групичка, управляваща града чрез дебелата си парцалена кукла... защото в качеството Кадърен лично аз включва и това - да не е гъзоблизец ...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 20:59



Хлябът на гущера ли е ? не е ли и той куче на синджир при чорбаджия в сянка ?Кой е
истинския собственик на хотела и имотите пеписвани на гущера ?



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: besnia]  
АвторГoлeмия Aлф (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 22:37



Има бе пичове - четете и ще разберете...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: besnia]  
Авторпoчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 11:56



Казвам ,че има такъв-интелигентен ,знаещ и можещ журналист ,защото ти твърдиш ,че няма !...И не ползва "наколенки"-определено.Просто не му се налага ,защо и доблест!!!И ТАЛАНТ!!!



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: пoчитaтeлka]  
Авторbesnia (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 13:10



ти навярно си журналистка и се мъчиш да прокараш своята кандидатура ... ако си такава и си от женски род - както се пишеш ... наистина може и да не ти трябват наколенки ... може да си по гръб и да вдигаш краката ...
е, с майтапа до тук ...
но ти продължаваш да твърдиш че журналист истински има в Силистра, но упорито отново отказваш да го назовеш ...
аз продължавам да твърдя, че такъв няма - и затова няма какво да назовавам ... ако искаш да излезм от този омагьосън кръг - назови име и всички тук във форума ще можем да му се възхитим и изръкопляскаме



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: besnia]  
Авторпoчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 13:21



Мисля ,че се справям отлично и без помощта на краката си ,или на някоя друга част от тялото си.Да твърдя го и както писах всеки средно интелигентен и разбиращ малко от журналистика гражданин на Силистра знае за кого иде реч.
И както е писано в Библията:"По делата ИМ ще ги познаете..."



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: besnia]  
Авторroтин (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 18:33



ей сладури,стига с тая препирня бре! всеки може сам да разбере кой е истински журналист, съвсем като в детската градина - хващате един бял лист и написвате на него имената на всички силистренски журналисти и... почвате да задрасквате имената на ония които работят впартийни вестници и радиа, после ония които се увъртат около мазни бизнесмени (да им издадат книжка например), махате и страхливците дето гледат да си запазят цяла оная работа и драскачите,които пишат скучно и... оставали някой? в моя списък остана само един - ЖЕНА (скри ни шапката на целиямъжки свят, момчета)... я вижте сега във вашите списъци...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: roтин]  
Авторпoчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 07:51



Готин,моите уважения към теб ,но не мога да се съглася с теб!Може и да има ЖЕНА в твоя списък,но СТОЙНОСТНИЯТ ЖУРНАЛИСТ В СИЛИСТРА Е МЪЖ!!!
НАЙ-СТОЙНОСТНИЯТ!!!И ВСИЧКИ ГО ЗНАЕТЕ!!!ЗАЩОТО Е ЖУРНАЛИСТ ТО КЛАСА!!!



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: пoчитaтeлka]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 07:57



Е хайде назови го за непросветените ... !



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: roтин]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 07:59



и към теб апелът ми е същият - аз пиша и трия от моя списък - но ни жена, ни мъж ... светни ни по въпроса за журналистката .., че поне да знаем към кого да се обръщаме в случай на нужда ...



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
Авторпoчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 08:05



Не си непросветен!!!Предполагам!!!ЗНАЕШ ГО И ТИ КОЙ Е!!!ЗАЩОТО НАИСТИНА Е ЕДИНСТВЕН СТОЙНОСТЕН ЖУРНАЛИСТ!!!В Силистра.



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: пoчитaтeлka]  
Авторhi_hi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 08:34



Дали съм или не съм сред непросветените ...вярно ...трудно може да знаеш ... но като те слушам с каква убеденост говориш - почвам да се съмнявам в собствените си преценки - затова просто изплюй камъчето или ..замълчи завинаги - както се казва :) /това е шега де/ - говори си - не ми пречиш - а и явно си му голяма фенка ....



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: hi_hi]  
Авторпoчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 08:43



Разбира се , че съм му ГОЛЯМА ФЕНКА!!!ЕСТЕСТВЕНО!!!
В Силистра трудно може да се намери ЖЕНА,КЯТО ДА НЕ МУ Е ГОЛЯМА ФЕНКА!!!



Тема Re: вестникът на Гущеровнови [re: Tato]  
Авторняkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 15:51



Ей , тарикат-ти това можеш ли да го докажеш?!За кражбите а ?!Знаеш ли къде можеш да отидеш за тези приказки?!Знаеш ли колко ще ти струва само ГЛОБИЧКАТА А?!знаеш ли колко лесно ще те копнат по АЙ ПИ ТО ?!А?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.