Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 15.06.24 
Градове
   >> Силистра
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за пробацията в Силистранови  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано27.09.06 23:28



здравейте, инспектор съм в ОПС Силистра и с радост ще отговоря на въпроси по темата за пробацията в нашия град. Ще се радвам да споделите и впечатления , ако вече имате такива ....





Тема Re: за пробацията в Силистра [re: ludomlado]  
АвторПиПилoтa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 20:07



Браво ...ето един уумен мъж в нашия град.
Други въпроси мога ли да задавам хи-хи-хи-хи..





Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: ludomlado]  
АвторBeлиko (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 22:14



здравей, интересувам се от това, какъв е редът да започна работа във вашата служба- т.е. как се става пробационист?; в какво се заключава работата му?



Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: Beлиko]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано10.10.06 00:07



Здравей!
В нашата служба (Главна дирекция "Изпълнение на наказанията") се влиза по реда за започване работа в МВР. Първоначално се подават комплект документи. Следва проучване, което трае определено време. След това одобрените кандидати за младши иинспектори (главни полицаи) и пробационни инспектори (експерти) полагат съответно психо тест, тест за интелигантност и тест за физическа подготовка (само за мл.инспектори). Успешно издържалите се назначават при наличие на свободни места в съответните пробационни служби със заповед на министъра на правосъдието.
Кандидатите за пробационни инспектори трябва да имат завършено висше образование - специалност право, педагогика, социални дейности или психология .



Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: ludomlado]  
Авторdoni (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 20:37



пробяцията е поредното менте на"демокрацията".Това е синекурна длъжност,добре платена,за устроиване на партиини послушковци.



Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: doni]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано14.10.06 01:02



ще се радвам да отговарям на въпроси относно пробацията , а не на мнения и констатации....

Има едно древно правило: " Преди да отричаш нещо първо до болка трябва да го опознаеш"...



Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: ludomlado]  
Авторmama_na_dvama (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 14:46



Тая дума пробация ми е много смътна, при все че говоря чужди езици... Ще обясните ли на български за какво става въпрос, че ми стана интересно?



Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: mama_na_dvama]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано16.10.06 22:55



да започнем със закона:

НК

Чл. 42а. (Нов - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) (1) Пробацията е съвкупност от мерки за контрол и въздействие без лишаване от свобода, които се налагат заедно или поотделно.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Пробационните мерки са:

1. задължителна регистрация по настоящ адрес;

2. задължителни периодични срещи с пробационен служител;

3. ограничения в свободното придвижване;

4. (изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) включване в курсове за професионална квалификация, програми за обществено въздействие;

5. поправителен труд;

6. безвъзмезден труд в полза на обществото.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Пробационните мерки са с продължителност:

1. от 6 месеца до три години - за мерките по ал. 2, т. 1 - 4;

2. от три месеца до две години - за поправителния труд;

3. от 100 до 320 часа годишно за не повече от три поредни години - за безвъзмездния труд в полза на обществото.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Мерките по ал. 2, т. 1 и 2 се налагат задължително на всички осъдени на пробация, а мерките по ал. 2, т. 5 и 6 не се налагат на непълнолетни лица, ненавършили 16-годишна възраст.

(5) Пробацията се изпълнява по ред, определен със закон.



Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: ludomlado]  
АвторBeлиko (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 22:22



благодаря ти за отговора.

допреди да запитам, не знаех, че пробационни служители могат да бъдат и не юристи- което, разбира се, ме учудва.
изобщо, от тук- от там дочувам, че тежка е съдбата на юристите решили да постъпят на работа в МВР(говоря за кадърните, разбира се!).
често ми се дава за пример работата на дознателя. също така, аз пък си мисля, че работата в дознанието не е нито "алфата", нито "омегата" за кариерното развитие на един юрист.

...така, представям си какво е положението с пробационистите





Тема Re: за пробацията в Силистранови [re: ludomlado]  
Автор ludomlado (оптимист)
Публикувано24.10.06 23:14



Искам да обърна внимание , че за реализиране на мярката "Включване в курсове и програми за обществено въздействие" Областната пробационна служба се нуждае от взаимодействие с неправителствените организации действащи на територията на област Силистра , които могат да реализират проекти в областта на : работа с правонарушители и преодоляване на алкохолни, наркотични зависимости, овладяване на гнева , управление на риска от вреди и др. За съжаление интереса от страна на тези организации за момента е нисък, въпреки че знам доста от тях действат и имат участия и реализирани проекти по различни програми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.