Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 23.05.24 
Градове
   >> Силистра
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Силистра през погледа на един обикновен човекнови  
Автор Schmidt (непознат)
Публикувано03.12.05 00:54



Хора, Силистра е село.Силистра е село защото вие сте селяни, и по големи селяни ще ставате.Сега вероятно всички ще започнете да ме убеждавате че не сте мазни селюхи като започнете да ме псувате, което е обяснимо защото с това си мнение аз критикувам гнусната ви кочинка отвън,като страничен наблюдател. Обидно е нали?Това обаче си е истина, колкото и да не ви се ще. На вас обаче не ви пука щот сте глупаци.
Аз съм живял в Силистра. Вместо това изречение аз спокоино можех да напиша: "Аз съм живял в свинарник". Двете изречения означават едно и също. Всички свестни хора които познавам от времето когато бях там бленуваха момента в който ще напуснат града. Те обаче, скъпи мои силистренци, не искат да напуснат ГРАДА. Те искат да избягат от вас. От чалгата като начин на мислене,от клюките, от миризмата на чесън, от наглите ви самодоволни комплексарски физиономии.
Ако случайно това мнение го чете някой несилистренец, пояснявам: Силистра е град в североизточна България, най редовно обгазяван от румънския еквивалент на Рур- Калъраш.Годината там е 1996. Мутрите са абсолютните власстелини. Цялата силистренска паплач ги обожествява и одумва. Те са Силистренския елит. Всеки един от жителите има роднинска връзка със поне една от мутрите. Това е затворено общество. Каквото се случва се случва вътре.Това е градът (селото) на слуховете,градът (селото) на жълтите разговори.
Разберете най накрая 4е не живеете долнопробен сериал, и че най интересната тема на разговор не е коя путка е наебала еди коя си мутра, или пък кого са пребили предичната вечер. Разберете че има друга музика освен чалгата.

И знайте 4е сте щастливци. Глупостта е блаженство.

Редактирано от Schmidt на 03.12.05 00:55.



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Schmidt]  
Авторiveto (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 11:02



A mene me e sram, 4e jiveq v taq KO4INA!!! Rodena sam v Tarnovo, no skoro se premestih tuk. Mrazq tova mqsto ot dunoto na du6ata si!!!



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Schmidt]  
Автор DlVA_ (наминава)
Публикувано03.12.05 11:31



Жива съм да те попрепитам на тема музика теб. Грух-грух.



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: iveto]  
Автор DlVA_ (наминава)
Публикувано03.12.05 11:37



И какво? Пари за бензин ли нямаш, или не знаеш разписанието на автобусите?



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Schmidt]  
Автор po_debeliq (Gotin)
Публикувано04.12.05 05:15



Ай де и това нещо прогледна…..

Боже опази ни от прогледнали..

До тук добре..разбра от какво произхождаш…сега и ако можеш да се видиш на какво приличаш….един малък подвиг ще извършиш…



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Schmidt]  
Автор mun4o (глупав)
Публикувано04.12.05 09:26



Добър анализ. С изключение на мутрите може би. Не са мутри те, измекяри са, шмирги, които се оглеждат в невиждащите очи на закърмени с чалга и наистина далнопробни сериали 14 г. девойчета. Това е. Пропуснал си дебелогъзите местни дерибеи, които са смешни във вярата си, че са личности. Такива ми ти работи...Като минаваш насам обади се да пием по бира

mun4o беше прост човек...


Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: mun4o]  
АвторMopcku (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 12:01



Schmidt, не знам с кво те е обидил града или някоя девойка може би. Кажи ми от каде си, че да ти кажа какъв си. Като те гледам как пишеш, май и ти се вписваш добре в описаният мейзаж - само дето не описваш точния град. Щото кажи един основен проблем, който не е решен от общината. Чакай, ще ти помогна - улици-асфалт; осветление; чистота; сметище; вода за пиене.....
Колкото до останалото - ти засягаш проблема за взаимоотношенията на един град с 40 000 население, което няма нищо общо с марката "MADE IN SILISTRA"
НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА БОГАТИТЕ УПРАВЛЯВАТ - ти като си мухлю и нямаш нищо, кой ти е виновен, града ли?!? смешен си...



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Mopcku]  
Автор Schmidt (непознат)
Публикувано04.12.05 23:07



виж сега морски, не знам точно какви забележки имаш спрямо писането ми, не знам за каква община говориш. Уважавам жалкия ти напън да ме затапиш. Аз обаче няма да се опитвам да те опровергавам.Виждам че темата е посетена от много хора. Забележи че досега ти си единствения който реагира по такъв начин. Прави си изводите.
Може би пропуснах да напиша колко много свестни хора има там, и колко много съжалявам за тях.Рано или късно обаче и те ще си отидат и тогава ще останете ти Морски и...........................абе няма смисъл да продължавам



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Schmidt]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 20:38



Vsqka selska du6ica, izmaknala se ot rodniq, maluk grad misli kato Schmidt.



Тема Re: Силистра през погледа на един обикновен човекнови [re: Schmidt]  
Авторпpocт cилиcтpeнeц (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 13:59



Интересно Schmidt, интересно. Супер анализ си ни спретнал. Не отричам, че го прочетох до края. Радвам се за теб, защото явно си успял да намериш града в който успешно си се реализирал и живееш добре. Ама я да ти задам няколко въпроса:
1. Има ли град в който да се слуша повече и по-долнопробна чалга от Пловдив? Преди няколко години редовно ходех дотам и ми се е налагало да нощувам понякога. Че то няма кръчма или ресторант, който да не е поканил някой от фолк дивите да пее на ушенце за клиентите му, особено в студените месеци. Не съм посещавал Пловдивския форум ама съм сигурен, че не си се изказвал там по начина, по който го правиш за Силистра. Ами Хасково, ами Варна, ами София дори? Ако чалга изпълнителите разчитаха само на приходите си от силистренски почитатели щяха да умрат от глад и студ, а не да карат луксозни джипове и да почиват на ен...ските острови. Т.е. драги ми Schmidt проблема с чалгата ще се реши ако селяните в цялата страна спрат да я слушат. Ама другия проблем е, че селяните в Силистра са по-малко отколкото в градовете, които ти изброих по-горе и не е от нашата компетенция. Моята майка е от далечната северозападна България по-точно от Гъмзово. Че там в целия регион от десетилетия си слушат сръбския аналог на нашия поп фолк, но и за там не те чух да казваш нищо. А това, с което се гордея без да съм допринесъл с нещо за да се случи е, че в последните две години един малък близък град успя да се превърне в значим форум на рок музиката - говоря за Каварна. За мен проблема с чалгата не стои, защото когато ми е кеф отивам там където ми е мястото.
2. Я ми кажи Schmidt, в кой град липсват мутри? Да ти изброявам ли? Къде се стрелят по всяко време на денонощието и къде се мятат гранати като в Ирак, а? Да не би да говорим за Силистра? Къде са мръсните пари и откъде минава пътя на бялата смърт бе Schmidt? Да не би да говорим за Силистра? Къде са най-големите и опустошени предприятия приватизирани и опоскани като за последно, в Силистра? Не, не са. А смяташ ли, че хората, които най-много се одумват в този форум са си натрупали парите с честен труд? Не, скъпи ми Schmidt, не са. Те са им "дадени" за да свършат определена работа тук в Силистра, но непременно после ще трябва да ги върнат на ония по-големите мутри и селяни отдето са ги взели. Ама те не живеят в Силистра. Те са в едни други градове, защото това е престижно. И кво стана сега? Ако големите селяни и големите мутри от големите градове, с големите джипове, с големите шкембета и големите банкови сметки изчезнат - дали селянията и чалгарщината ще властват в тази страна? Търси си отговорите сам.
3. Като се смяташ за човек с IQ над 80 и като знаеш, че всички тук са тъпи и селяни, що изобщо се изказваш във форума? Аааааааа, сетих се. Щото комплекса за малоценност е избил. Между другото не ми правиш впечатление на човек, който е обиколил света, защото ако беше, нямаше да използваш този език особено в последните си изречения. Дано не си достигнал върха в собствения си житейски път, защото имаш мнооооого да се самоусъвършенстваш. Желая ти успех!
P.S. А ако си излязъл от този град заради завод "Сидерка" в Кълъраш и неговото обгазяване, спокойно! Този завод не работи отдавна, защото е опоскан от тамошните аналози на нашите мутри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.