Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 28.04.24 
Градове
   >> Силистра
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пpовинциaлист ли сте (тест)  
АвторStranger (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 12:10



1. За вас “МакДоналдс” е скъп ресторант с вкусна храна и изискано обслужване.
2. Считате 100 долара на месец за висока заплата.
3. Повече от всичко на света мразите софиянците. Най-често се обръщате към тях със “селяни”.
4. “Москвич” – това е добър автомобил, а “Жигули” – истинска лимузина!
5. Ходите на вилата не за да почивате, а за да работите.
6. Купувате си битова техника от световно известните марки “Sonie”, “Panasonix” и “Pieonnear”, както и дрехи на най-добрите световни производители “Badidas”, “Naik” и “Ribok”.
7. Симпатизирате едновременно и на царя, и на комунистите.
8. 300 грама ракия на ден – за вас това не е алкохолизъм, а просто в реда на нещата.
9. Вместо “Извинете”, казвате “Опааа!”.
10. Любимият ви хипер-маркет е “Илиянци”, а ЦУМ – нещо като къща-музей.
11. Качвате се с подскок на ескалатора.
12. Настръхвате от вълнение в метрото.
13. Където и да отивате – минавате през гарата, защото ви е страх да използвате непроверени маршрути.
14. “Интернет клуб” ви звучи като публичен дом.
15. Когато ви кажат “кликни” – клякате.
16. Бързо се сближавате с шофьорите от “Градския транспорт”, тъй като само те слушат вашата музика.
17. 20 лева за такси до Центъра ви звучи нормално.
18. Отнасяте се връждебно към банкомати и врати с фото-клетка.
19. Дънки, комбинирани с хавайка е последния писък на модата.
20. Докато пиете кафе във Виенската сладкарница – тайно набирате собствения си мобилен телефон. Вдигате след края на мелодията и провеждате кратък, но шумен разговор.



Тема Re: Пpовинциaлист ли сте (тест)нови [re: Stranger]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано14.02.03 13:15



мязаш ми на свръхкомплексиран шоп
'опааа' софиянец

личи ти, че не си идвал тук. добре си дошъл. ела, разгледай, пък после може и да пост-неш нещо смислено

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Ako iskate da mi kajete ne6to...нови [re: onzi]  
Авторstranger (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 19:56



...Elate v klyb "Sofia"



Тема Re: Искам да ти кажа нещонови [re: Stranger]  
АвторDlVA (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 13:24



Супер ми е драго да чета подобни научни трудове. Само, че нещо недовършен ми се чини. Ние от село сме свикнали на финала на теста да си броим верните отговори, пък ти никак не си ни помогнал. Пък и неизчерпателен ми се струва някакси. Ако приемем "констативните" ти въпроси като своего рода основни разлики м/у провинциалисти и столичани, имам особено мнение по въпрос №18 /и не само/ . Банкомати ползваме отдавна драги , защото като ти се случи 2-3 пъти точно в София и то в оня музей ЦУМ /това във връзка с въпрос №10/ да ти изпразнят чантата от портмонета и т.н. провинциални отживелици, картата ти става по-любима и от хамбургер в Макдоналдс. И по още нещо съществено се различаваме. С риск да заприличам на учителка по български език /защото напоследък основното ми занимание в този форум май е да поправям правописни грешки на видни столичани като тебе/, държа да ти напомня , че думичката "врЪждебно" не съществува в нашия правописен речник. Дали защото сме присъствали повече в училище, или по-качествено усвояваме знания, незнам... И други съществени разлики имаме. И за да ти ги изброя, няма да ми е необходимо да крада чужди словоизлияния и да се подписвам като автор под тях- както в твоя случай

Р.Р. Ами сега, като няма софиянци наоколо, кой ще ми каже къде и как точно да клекна, за да си адна скромното провинциално мнение във форума,а?



Тема Re: Пpовинциaлист ли сте (тест)нови [re: Gad Gremlin]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 22:30



Dali slushash kondio ili nqkoi ot hip-hop kretenchetata razlika niama...ogromnata masa agrari koito predi igraeha kyucheci po masite sega se izjivqvat kato geto-gangsteri. Chalga=Rap=Laina.



Тема Re: Искам да ти кажа нещонови [re: DlVA]  
Автор aazi elvul ()
Публикувано18.02.03 22:16



Ха,и ти ли я забеляза тази грешка...
Мисля,че подобни словоизлияния не заслужават отговор.



Тема Re: aazi elvulнови [re: aazi elvul]  
АвторDlVA (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 04:43



И аз така мисля, но когато чета глупости от този род, ме засърбява клавиатурата



Тема Re: Пpовинциaлист ли сте (тест)нови [re: Stranger]  
Авторwudugirl (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 13:16



виж, какво, ако не е провинцията, софия е жива нула....
и България е прекалено малка за да се делим, т`ва са живи глупости, кажи ми колко са кореняците софиянци.....
не мога да разбера защо има хора, обиждащи се от това откъде им е корена...изживяваме се като грандомани, а не виждаме в какъв хаос живеем....



Тема Re: Пpовинциaлист ли сте (тест)нови [re: Gad Gremlin]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 17:00



Kogato sym bil vyv vlajnia pogled na maika mi nito e imalo hip-hop nito ti si syshtestvuval no kak da e...tezi koito slushat rap otdavna sa mnoooogo malka chast na fona na masovata prostotia...a ti dali pridnadlejish ili ne na neq izobshto ne me interesuva. Faktite si govoriat sami v podkrepa na tezata che 99% ot rap-oligofrenchetata sa bivshi chalgari i nastoqshti absolutni selqci s oligofrenski pogled i vkus na benzinajii ot nqkoq selska benzinostancia na petrol. A na izqvlenia ot sorta na `pederast hodi se shibai nqkyde` moga samo da kaja che sa tipichni za edna prosloika hora svyrzani s onezi golemite kamioni koito pytuvat zad granica...seshtash se nali , Mr Gangster???

Uvajavam nekomersialnia hip-hop no ne uvajavam prostiata koqto ni zaliva otvsqkyde. Tezi prostotii za kuchki kinti i gangsteri izklyuchitelno pasvat na mantaliteta na BG-agrarite...



Тема Re: Пpовинциaлист ли сте (тест)нови [re: Gad Gremlin]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 15:59



mi i dre e osmyrdqn negyrski komplexar samo deto vie nqma da si go priznaete...istoriata s chalgata shte se povtori do 1-2 godini...v sofia veche se povtarq ;-)

Peace & Respect kakto kazvate vie tam ;>




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.