Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 18.05.24 
Градове
   >> Силистра
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема za preselenietoнови  
Автор prinyo ()
Публикувано01.12.01 01:47



Dosta ineteresni postingi sa se pojavili tuk na posledyk.....
No neka da si zadadem vyprosa otkrito - zashto vse poveche hora bjagat
ne sanmo kym Varna
az sym v Sofia ot proletta i vse poveche poznati silistrenski lica vizdam okolo men....
ta vyprosyt e - zashto spored vas?



Тема Занови [re: prinyo]  
Автор Maistora (Чешит)
Публикувано01.12.01 04:44



Не само от Силистра, ами и от цяла България нарoдът се натиска за София... Много хора отиват там като студенти и после си остават, защото и работа има повечко и по-добре платена, като слушам "разкази на очевидци" :-)

Москвич: начин на живот


Тема Re: za preselenietoнови [re: prinyo]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано04.12.01 09:53



a be pavline - kato tolkoz se chudish zasto - dai edno po edno

ti sto se mahna ot menes-a i se zasili kam sofia?

otgovori si i ste se usetish za pone 60% (moje i poveche da sa - napr 75) ot prichinite.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: za preselenietoнови [re: prinyo]  
Авторsuni (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 21:17



Защото-да речем- не им стиска да работят в трудни условия.А работата в трудни условия ражда качествени продукти .Според мен.Излезе ми пришка на езика да обяснявам,че в Силистра работа има ,стига на човек да му се работи.Има известни изключения ,разбира се. Веднага се сещам за децата от паралелката по балет в уч-ще "Н.Вапцаров"/Там учи и моята дъщеря/.Не очаквам ,че всички тези деца ще останат в Силистра,поради простата причина,че тук няма сцена за тях. Нито пък очаквам , че ще се "преквалифицират" заслепени от някакъв местен патриотизъм.Проблемът при нас силистренци е друг.Не е в това,че някой си отишъл някъде си да работи, а по-скоро в това,че много лесно губим идентичността си в желанието да се слеем с масите в големия град и да скрием провинциалния си произход. Това е нелепо.



Тема Re: za preselenietoнови [re: prinyo]  
Автор JQ ()
Публикувано15.01.02 09:31



Павлине защо задаваш безсмислени въпроси?

Въобще не мисля че ще има някаква полза от такава дискусия защото причините за това явление са си очевадни и не са валидни само за нашия град.



Тема Re: сънинови [re: suni]  
Автор JQ ()
Публикувано15.01.02 09:56



Трудни условия? Мноооооого относително.

Да не би да е лесно на тези които са си зарязали семейството, приятелите , града - въобще средата , за да опитат да живеят по начин , който им харесва повече от това което могат да постигнат в Силистра? Не мисля че е така.

Ако не им стискаше да работят в трудни условия щяха да си стоят при мама и при тати в къщи и вечер да ходят по кръчмите и да се оплакват от това и онова..

По скоро бих казал че работата в нормални условия е предпоставка за качествен резултат.
Не казвам че в Силистра няма нормални условия, много общо би било и неточно.

Който както си го направи..

За последното съм съгласен че е жалко, но какво да се прави - въпрос на възпитание най-вече.



Тема Re: za preselenieto [re: suni]  
Автор prinyo ()
Публикувано15.01.02 10:07



Greshka!
Rabotata pri trudni uslovija ne e v Silistra. V Silistra po-skoro zivotyt e pri trudni uslovija.
Ako njakoj smjata, che horata, koito po njakakyv nachin sa se uredili v po-golemite gradove samo spjat, jadat i hajmanjat - zestoko se lyze.
Uslovijata, konkurencijata i naprezenieto sa mnogo po-zestoki...
I izobshto ne e vjarno tova za pretopjavaneto, pone za horata, koito poznavam, osven za edin, kojto se predstavja za varnenec...
No njama kak - izkljuchenija vinagi ima.
Idejata ne beshe da obsyzdame lichnite prichini na tozi i onzi, a zashto gradyt umira - koeto e ocheviden fakt...



Тема Re: сънинови [re: JQ]  
Автор cъни (наминава)
Публикувано18.01.02 16:15



Като казах "трудни условия" нямах впредвид количеството на положения труд а по-скоро заплащането на същия.Не си ли съгласен ,че е съвсем различно да развиваш бизнес в град като Варна например?За курортите да не говорим. Далеч съм от мисълта,че на тези които са си зарязали семействата им е леко. Голяма част от притятелите ми попадат точно в тази категория хора. И ,знаеш ли,аз дори вече не се радвам ,когато ги посрещам в Силистра по празниците,защото единственото ,което чувам е -"Никога няма да се върна тук".Решението им си има своя резон.Но от това на мен лично не ми става по-леко.А какво трябва да направим,за да спре всичко това,не знам за съжаление. Аз правя това ,което зависи от мен- работя тук-в Силистра; плащам си данъците пак тук;и се моля да имам сили да се преборя с всяко следващо увеличение на патенти,лицензи и т.н. ,за да мога да осигурявам работа на малкото хора,които работят във фирмата ми.



Тема Re: za preselenietoнови [re: prinyo]  
Автор cъни (наминава)
Публикувано18.01.02 16:31



Вероятно помъдрявам, защото започвам да смятам, че хората са прави да напускат Силистра.Въпреки ,че ми се иска да не е така.Но кого можем да упрекнем за всичко това ?Да се раздават обвинения и да се вменява чувство на вина е любимо занимание на половината човечество. Аз също го правя .Донякъде за да оправдая това,че жените го умеят по-добре от “силния пол”.И сега би трябвало да последва дълъг списък с имената на "обвиняемите". Начело с тези ,които продължават да объркват представите ни за статистика , като ни броят за населено място с над 50 хил.жители.Но какъв е смисъла?
И понеже явно нямам много патриотични последователи в нашия град ,ще кажа нещо като за финал на този безмислен спор.АЗ обичам града си .Обичам живота си тук.И ми беше интересно да го изживея точно по този начин. Въпреки трудностите.И пак въпреки тях вярвам ,че още много хубави неща предстои да ни се случат.Точно в този град.



Тема Re: Занови [re: Maistora]  
АвторMburg (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 14:47



viarno che naroda se natiska za Sofia, ama i tam kolko po-dobre se zivee? Kade e dalaverata kato plashtash 100-150lv naem za kvartira, pari za gradski transport i t.n.
Sorry, deto ne pisha na kirilica, ama ne sam v Bg i nqma kak da si instaliram.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.