Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 15.06.24 
Градове
   >> Силистра
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хайде, братя силистренци...!  
АвторCилиcтpeнeцa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 23:36



Знаете ли, че през 1830 година Силистра е имала 30000 души население или иначе казано колкото Букурещ по онова време и повече от София.
...ах славни времена бяха, а сега вече никой от вас младите не иска да се връща... Бягате от нашия прекрасен град. Само дъртаци останахме тука. Връщайте се млади хора, че да се прероди ДОРУСТОРУМ!


P.S. Има ли някой останал, който да прочете този постинг?!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: Cилиcтpeнeцa]  
Автор EOA (космополит)
Публикувано03.09.01 21:43



ИИИИммммааааа!!!

Ама той, т.е. тя е само на гости в Силистра в момента и утре си тръгва!

Ама където и да се намира, чете постингите, мисли за родния си град и дори работи за него него:

Създал/а/ е Клуб "Космополит" към Център за работа с деца - Сс, който тази година ще има супер ново обучение! За подробности пак тук!!

И пишете и четете по-често, че е срамота! Другите градове пишат, ли пишат!





Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: EOA]  
АвторSilistreneca (Нерегистриран)
Публикувано08.09.01 13:01



Awe, tuka wremeto teche mnogo bawno. Obiknoweno minawat dni, dokato niakoi ti otgowori na postinga. Az predlagam da pogoworim za towa dali Silistra ima bydeshte kato grad ili ne. Cpored men ima....ah, kolko patriotichno!



Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: Silistreneca]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано15.09.01 17:32



Е, ти като село ли искаш да има бъдеще Силистра? :-))))
Голям град няма да стане вече , но пък и като малко китно градче , с добра структура защо да не бъде?
Много се изкефих на подновената Дунавска градина, ето такива неща правят едно селище град и то красив!


dust ...


Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: Day]  
АвторRUF (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 22:33



Напълно съм съгласен с Day, 4е обновяването е необходимо да се превърнем в град. Защото сега сме си село, ако и това мнение да не се харесва на някои. Аз също много се зарадвах на ремонта на Дунавската градина и най-вече на това, че квартала в който живея (Изток) отново свети вечер след 10 годишна пауза. но това е много малко, и много късно. А и това едва ли ще помогне на хилядите млади хора, които нямат средства да се издържат, а какво да кажем за тия които са женени?
Така че и с риска да стана банален, ще кажа: И на мен ми се остава тук. И аз искам да живея тук. Но как? Как да живея с 100 лв. заплата, как да си мисля да създавам семейство? За мен единствения отговор е: може но не и тука. Не само в Силистра, а в България.Не че е невъзможно(много хора го правят), мо ще е много трудно и с много лишения. А защо да е така??? Защо да е така, като може да е много по-добре. Аз заминавам навън да уча и да работя. Ще замина и няма да се обърна назад. А и трябва ли?Макар че аз не слушам БГ-рап, в една от тези песни ми хареса следния ред: "България не ме обича, защо да я обичам аз?" Аз обичам страната си, но не и реда в нея, не и политиците които ни лъжат 4е правят нещо за нас. Аз не мога да си позволя Жигула да си купя, пък те си сменят BMW-тата,4е станали на 2 години вече!!!!!!!! Горките те, как така ще се возят в стари коли???
А в това време народа как живее не е нужно да обяснявам на никого, защото самите вие го знаете и изпитвате.
Това е моето мнение и в никакъв случай не се опитвам да убеждам някого в него или да претендирам за абсолютна правота.Просто така мисля АЗ !



Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: RUF]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано16.09.01 00:57



вместо да врещиш що не искаш тука да седиш земи направи нещо. като не ти се седи на 100 лв заплата почни нещо (това дето го умееш) и ще заработваш повече.. а пък ако нищо не умееш и 100 лв са ти много. ама зора е че по стар стереотип 'ние ги лъжем че бачкаме, те ни лъжат че ни плащат'.

само с оплаквания си заникъде. колкото до лишенията - лесно няма. нито тук нито някъде другаде. ако се дигнеш и отидеш някъде в европа да бачкаш - тука си земал 200 лв, там ти дават 2000 марки. и по същия начин не ти стигат.

другото дето си го писал са лиготии.

и последно - нямал си бил да се връщаш. а за чий си ни тука? ревльо някакъв. синче мамино (щото те подозирам че си [пишман] мъж).

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch

Редактирано от onzi на 16.09.01 00:58.



Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: onzi]  
АвторRUF (Нерегистриран)
Публикувано19.09.01 00:43



Не врещя, а си изразявам мнението. Ако не ти харесва, не го чети.
И аз мога да обиждам, но какъж е смисъла ??? Не е признак на висока култура.
Аз работя именно за 100 лв. на ден. за 12-14 часа работа. Това умея, но не съм съгласен,че това заслужавам. защото наистина работя, а "не ги лъжа че работя". Защото в противен случаи веднага ще се озова на улицата. Но това си е чиста експлоатация. И не съм съгласен че и тука, и навън е едно и също. наистина и навън има много лишения, но поне после си струва. Докато за тука- ???
Какво да направя като нямам никакъв начален капитал? Ако ти си имаш парички, не си мисли че всички са като теб. Аз например както казах нямам. и какво според тебе да направя? Да си стоя на мижавата заплата така ли???
Ти май не си търсил работа наскоро в Сс.
А дали съм мамино синче или пишман мъж - без коментар
Провери в речника значението на думата "възпитание"



Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: RUF]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано20.09.01 17:00



като искаш да направиш нещо - намираш начини. като не искаш - намираш причини.

като не си съгласен че това заслужаваш - варианти няколко. както ти казах - можеш да почнеш собствен бизнес. тогава зависиш от себе си. колкото заработиш - толкова. или да почнеш същата работа при някой друг. или просто да отидеш при шефа си и да му кажеш 'шефе дигни ми заплатата че не издържам'.

btw замислял ли си се колко наистина струва твоя труд? ако струва повече от 100 лв- ами бягай надалече. почни си на частно. ако струва по-малко - или си стой на 100 лв или се преквалифицирай...

после - има едни такива причинно-следствени връзки за търсенето и предлагането. ако предлагането е по-голямо от търсенето то цената на предлаганата стока/услуга/труд пада.

и накрая - всичко това са твои лични проблеми. и точно затова ти писах че врещиш - щото вместо да ги посрещнеш както (поне според мен) би трябвало - ти си пишеш тука и чакаш съчувствие от някого си. ама даже и да го получиш (съчувствието) - какво ще ти помогне? с едното съчувствие няма да почнеш да получаваш повече. това за мен си е поведение на мамино синче или пишман мъж

това е. колкото до търсенето на работа - аз не търся. на мен ми предлагат.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: onzi]  
АвторRUF (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 19:17



Както писах миналия път - не търся ничие съчуствие или съжаление ! Не ми трябва.
Това със отиването при шефа вече го пробвах. Едва си запазих работата.
И то не защото има много кандидати за моята служба, а защото шефа ми знае че не мога да си позволя да напусна и да се лиша дори и от тезо 100 лв. И се възползва пълноценно от това. За това ми беше докривяло и за това написах 1-вия постинг, че ще се махам от тука и няма да се връщам. Писна ми от използвачи !!!
А за частния бизнес вече ти казах че нямам финансовата възможност да го почна. Ако имах, нямаше да пиша че ще заминавам.
Мисля, че трудът ми наистина струва по-вече от 100 лв. И за това ще бягам надалече, както казваш и както писах 1-вия път.
Не мисля че това което съм написал е реване, или както там го наричаш. Не мислиш ли че това също е начин да си реша проблема? Като отида на друга работа, макар и в чужбина? Това да не би да е лесно? Да си осигуря легални документи, да оставя познати и роднини и да отида в напълно непозната страна ? Да не мислиш че горя от желание да го направя. Но вече наистина не виждам друг изход.
И отново повтарям - НЕ ТЪРСЯ НИЧИЕ СЪЧУСТВИЕ !!! Знам, че няма полза от него Просто изложих мнението си.
А за това че ти предлагат работа, вместо да я търсиш мога само да ти завиждам. :) Явно си добър специалист.
Но такива като тебе са единици. На нас обикновенните хора им се налага да я търсят и да търпят каквото намерят, за да ядат.



Тема Re: Хайде, братя силистренци...!нови [re: RUF]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано21.09.01 00:16



значи аз не съм разбрал вярно смисъла на първия ти постинг. извинявай.

колкото до шефа ти - значи той просто е решил че за него твоя труд струва (не повече) от 100 лв.

колкото до емигрирането - сигурен съм че не е лесно. и то съм сигурен от гледната точка на човек дето е ходил и е видял. и точно от тази гледна точка не смятам че това е ефективно решение.

относно 'за частния бизнес вече ти казах че нямам финансовата възможност да го почна' - сигурен ли си? напоследък действат разни микрофондове, агро бизнес центрове и всякакви такива дето се бият по гърдите и заявяват че кредитират дребния бизнес.

още веднъж сори. приключвам темата. и без това стана прекалено лична. ако искаш - драсни ми един e-mail (пише го в профила ми). и може по бира да пием някъде

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.