Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 03.06.24 
Градове
   >> Шумен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема фирми за дограма  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 15:18



Здравейте, искам да остъкля едната тераса с ал. дограма. Кои са добрите фирми в Шумен? Знам, че Павел и синове и Лорекс се занимават с производство на дограма и имат издадени сертификати за това. Споделете вашия опит.



Тема Re: фирми за дограманови [re: Дorи]  
Авторвинkeл (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 00:02



Остъкли си я с винкел.Ще ти е по -лесно.



Тема Re: фирми за дограманови [re: Дorи]  
Автор WoodElf™Модератор (оптимист)
Публикувано01.11.06 09:16



Към какво клонят предпочитанията ти - евтино, или "марково". Също важна ли е за теб шумоизолацията, или държиш само на топлоизолация?



Тема Re: фирми за дограманови [re: WoodElf™]  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 09:31



Според мен важно е съотношението цена/качество. Не искам да бъде най-ефтиното или най-скъпото. Терасата ми е постоянно запрашена от улицата и затова искам да се затвори, като държа да има добра топлоизолация. Предполагам, че в града ни има доста фирми които изработват дограма, но аз искам да съм сигурен че ако си поръчам стъклопакет с к-стъкло няма да ми пробутат нещо друго.



Тема Re: фирми за дограманови [re: Дorи]  
АвторToraвa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 13:58



Ако искаш да е плъзгащ прозорец може само алуминии. Но алуминиевия стъклопакет е много скъп (двойна спрямо ПВЦ-то). Като цяло не виждам смисъл да даваш луди пари за затваряне на тераса с кой знае какви дограми. И едно добро ПВЦ ще ти свърши отлична работа-знам го от опит. За фирма не мога да ти кажа защото не съм от Шумен





Тема Re: фирми за дограманови [re: Дorи]  
Автор lowrider (GOLF фенче)
Публикувано01.11.06 20:17



И на двата ми апартамента ми поставяхa дограма фирма Антас,много съм доволен.На старото жилище беше бял алуминий стъклопакет,а на новото ПВЦ златен дъб или нещо такова.Имам им и номерата в телефона при интерес ще ги потърся.

Golf бе

Тема Re: фирми за дограманови [re: Дorи]  
Автор WoodElf™Модератор (оптимист)
Публикувано03.11.06 09:51



Аз това лято правих дограма при Лорекс. Tq e една от фирмите на които имам доверие, другите са Енев и една фирма в ЗИЕНО (работят с дограма Komerling). Най-добре говори със самите фирми да се ориентираш какво предлагат и после си прецени кое те устройва.

П.С. Сигурен ли си, че "К" стъкло ти върши работа? Имай предвид, че е нож с 2 остриета - лично аз се бях ориентирал към него, но в последствие сложих други - тип "сънерджи".



Тема Re: фирми за дограманови [re: WoodElf™]  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 14:11



Това, което съм научил до момента е че к-стъклото има най-нисък U коефициент, който показва топлопроводимостта и според мен вече не би трябвало да се монтира дограма с обикновенно стъкло на стъклопакета.



Тема Най добрата дограма е дъба и елата !нови [re: Дorи]  
АвторKokoшkapя (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 09:39



Дествително във Германия 25 години назад беше фурията за ПВХ дограмата на фирма Пимапен и Винхаус но сега немците минаха на дървени дограми защото ПВХ няма възможноста да циркулира самия въздух външната среда и вътре във стайте се образува влага което води до заболяване на белите дробове! Немците и със закаснение но се ориентираха на дървена дограма от ела,дъм и бук , така че си помислете за здравето преди да си сложете ПВХ !
Имайте предвит че стъклопактите се слагат и във дървени дограми топло и шумо изолацията е същата !



Тема Re: Най добрата дограма е дъба и елата !нови [re: Kokoшkapя]  
АвторToraвa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 13:30



Това добре но такава дограма няма у нас, а ако случайно се появи ще е безбожно скъпа. Иначе най-добрия избор е дърво с външна облицовка от алуминии-хем изолирано хем и трайно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.