Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 30.06.24 
Градове
   >> Шумен
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кой има българска овчарка?нови  
Автор Rosty (руса, но умна)
Публикувано19.03.06 19:35



От известно време знам, че Национален клуб "Българско овчарско куче" има секция в Шумен. Познавам председателя, но по негови думи е много трудно да се направи точна сметка колко хора притежават такива кучета в града.
Затова имам предложение:
1. Всеки, който има българско овчарско куче (каракачанец) да пише два реда тук. Ако имате такива познати - кажете им, моля. Нека да си разменим координати.
2. Да си организираме една съвсем неформална среща в някой почивен ден. Да си видим кучетата и възможностите за създаване на развъдни двойки.
3. Може да си помогнем взаимно за ходене на някоя от предстоящите изложби (през април има 2-3 и то сравнително близо).

Аз самата притежавам две кучета - женско на 9 месеца и мъжко на 10 години и 3 месеца (той за съжаление не става за разплод).

Дано да отговори някой!



П.С. Оппа! Бях забравила нещо, затова сега добавям една молба към всички, които решат да пишат по темата - да не спорим за наименованието на породата! Не се числя към нито един от двата лагера (БОК или КАРАКАЧАН), затова да се занимаваме само с животните, моля ви! Съгласна съм и с двете имена, така че каня собствениците и на каракачанки, и на български овчарки - ОБАДЕТЕ СЕ!

Състезанието не е на бързина, а на издържливост!

Редактирано от Rosty на 19.03.06 20:44.



Тема Re: Кой има българска овчарка?нови [re: Rosty]  
Автор B-52 ()
Публикувано20.03.06 14:59



абе имам един съсед и той разхождаше едно такова куче, само че се премести да живее на друго място и го виждам рядко. не че е проблем да го открия чрез майка му и баща му ама не съм много сигурен дали е кучето му е наистина каракачанка, в смисъл че той малко на едро приказва (беше казал че е такова) и е трудно да отсееш понякога истината. кажи ако те интересува да знам дали да го търся, даже най-добре ми пиши на ЛС

Hotel Costes 7 - Only Child - Addicted


Тема Re: Кой има българска овчарка?нови [re: B-52]  
Автор Rosty (руса, но умна)
Публикувано20.03.06 17:10



Хехех.. то ние собствениците на такива кучета май сме като рибарите и ловците- все едни лакърдиии за кучетата си разказваме... За малкия слон от Странджа планина. Така че шансът при този твой съсед е все пак 50 на 50 %. Може пък да има каракачанка. Но ако я държи в калта на двора вързана по цял ден - не си прави труда. С такива не ми се занимава, жалко за кучетата им.

П.С. Виж на личните си .
И голямо благодарско на първия, който се отзова.

Състезанието не е на бързина, а на издържливост!


Тема Re: Кой има българска овчарка?нови [re: Rosty]  
Авторnerony (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 16:35



Аз имам каракачанка женска на 2години живеем в Пловдив.
Каракачанката се казва БЕЛА и е много непослушна, постоянно си измъква главата от каишката и плаши всички съседи , ако пък някой не и харесва е много лоша. Когато си играем е много сладка но се опитва и да хапе. Сега чакаме бебета защото е голяма любовчийка, доката беше разгонена в къщи беше кучкарник постоянно имахме някой ухажор с който си спинкаше през ноща , какво ли не опитвахме да ги изгоним/ухажорите/ и като не можахме избяга за една седмица. Сега се чудим какво ще ги правим/бебетата/ и колко ще бъдат. Иначе много си я обичам и като видя някои нейни родственици са ми много милички, понякога си мечтая да е мъжка. Имам си е село в което
имаме две каракачанки мъжка и женска но те са далеч и ако си търсим татко май няма да ги ползваме. Много ще ми е приятно да си пишем за непослушковците



Тема Re: Кой има българска овчарка?нови [re: nerony]  
Автор Rosty (руса, но умна)
Публикувано01.04.06 17:41



Охо! Това вече е нещо! Най-после да отговори някой собственик! Само не можах да разбера - сега какви кученца чакаш да се родят - породни или калпазанката ще роди "собствена порода" заради многото татковци?. Ако са породни - прати снимки, ще ти дам мейл - търся си мъжко кученце за партньор на моята Хала.

Състезанието не е на бързина, а на издържливост!


Тема Re: Кой има българска овчарка? [re: Rosty]  
Автор *Плaмeн* (пристрастен)
Публикувано04.04.06 06:08



да не спорим за наименованието на породата! Не се числя към нито един от двата лагера (БОК или КАРАКАЧАН)

Има и трети лагер,някой си пъцулко решил пък че породата трябва да носи неговото име,и само той можел да я селектиракелеша се казва Горан.
Аз лично живо се интересувах от тази чисто българска порода,докато не разбрах че както за всичко българско, в България се намират хора да опорочат до толкова това куче че почти са го обезличили.
Още повече.имам усещането че умишлено се укрива ценна информация за породата.Поне аз не можах да изровя нищо свястно в интернета,само заблуждаващи бози!

И понеже разбрах че вероятноста да се сдобия със 100%-ов екземпляр се доближава до нулата,сега съм стопанин на кавказец.
Главоча е чисто бял,кара 5-я месец а е вече близо до 60см на гърба
Ако решиш след време да искараме зли екземпляри-свиркай,не съм много далече

Като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: Кой има българска овчарка? [re: *Плaмeн*]  
Автор Rosty (руса, но умна)
Публикувано04.04.06 22:16



Малеее, ти ми потвърждаваш опасенията! Преди седмица ръшкаш из нет-а и попаднах на сайта на тоя шизофреник, дето смята, че развъжда кучета "Горан". Ега ти тъпнята! Реших, че нещо аз не съм разбрала правилно и затворих страницата. Но явно грешката не е в моя телевизор.
А за чистия каракачанин - мога да ти покажа какво значи. Стария ми мъжкар умря преди 10 дни за съжаление, но младата женска е фурия. Има 4 първи места досега в клас "Бебе", в края на месеца сме на изложба в Добрич и в Силистра. Майка й и баща й са шампиони на БГ за 2005 г. На 9.04. ще направи 10 месеца и по вчерашни данни е точно 68 см. и 40 кг. живо тегло.
Ако се интересуваш - мога ти кажа къде са ни снимките., да ни видиш.
За злите кученца - убедена съм, че ще се получи "социално зло", като я знам моята каква е.. Смятам да я заплождам другия март (на третото разгонване), така че ще видим.

А за твоя главоч - да ти е жив и здрав, няма по-красиво нещо от чисто бял кавказец!!!! Освен това са много по-високи и по-едри от каракачаните! Добър избор!
Аз обаче си държа все пак на БГ породата и то на не-горанската.

Състезанието не е на бързина, а на издържливост!


Тема Re: Кой има българска овчарка? [re: Rosty]  
Автор *Плaмeн* (пристрастен)
Публикувано05.04.06 08:44



Дай снимките

Като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: Кой има българска овчарка? [re: Rosty]  
Автор *Плaмeн* (пристрастен)
Публикувано05.04.06 19:19



Съгласна съм и с двете имена, така че каня собствениците и на каракачанки, и на български овчарки - ОБАДЕТЕ СЕ!

Съгласна си ама аз не съм!
Днес пак имах неблагоразунието да се наровя в темата,и кво да ти кажа-отвратен съм
Не може да има такова безхаберие към това куче,не вярвам с някоя друга порода да има такива разправии!
И както вече ти казах,работата отива на към обезличаване на кучето.
Не може да се твърди че това куче:



И това куче



Са от една порода,пък както и ще да се казва породата.
Аз и заради това се поотказах,мой познат си взе каракачанка преди нова година.Взе я от Шумен или някъде около Шумен,не съм сигурен.
Обаче и той май не е сигурен (вече)че се е сдобил с чистокръвен екземпляр
Абе българска работа-способни сме да омаскарим всичко около нас !

Като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: Кой има българска овчарка? [re: *Плaмeн*]  
Автор Rosty (руса, но умна)
Публикувано06.04.06 10:42



Снимките са на адрес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=9058. Разгледай всичките ни албуми.
По отношение на това за името - в началото казах, че не искам спорове, но явно пак на там вървим. Писала съм "съгласна съм", не защото одобрявам маскарлъка с различното наименование на породата, а защото издирвам собственици на такива кучета, независимо от името (без "Горановци" обаче). На показаните от теб снимки мога да ти развия трактат от видимите още на пръв поглед дефекти и на двете кучета!!! Нито едното, нито другото са добри (поне за екстериора на главата), но първото все пак има по-малко дефекти. И двете не са представителна извадка за породата.
А за кучетата в Шумен ще кажа само, че търся техните собственици в града, но НЕ КУПУВАМ кучета от Шумен (А от 10 години гледам такива кучета). Старият ми пес беше аборигенен от Рила планина (ще видиш в албумите), а малката ми женска е от Русе (родителите шампиони са от Силистра и Русе). Баща й Родос е абсолютен шампион в породата, може да видиш негови снимки на http://www.snimka.bg/album.php?album_id=3292. Там е моята Хала (под името Аиша).
За караниците за породата си много прав, мен също ме дразнят, но една лястовица пролет не прави. Аз се съобразявам с правилата на НК "Българско овчарско куче", така наричам породата (използвам каракачанин само за краткост при писането) и няма на къде да шавам след като поддържам изложбено куче.
Нали родословието и татуировъчният номер трябва да дойдат от някъде, а това без клуба не става. Така за мен нещата са си ясни, независимо дали съм съгласна с тях или по принцип съм против.

П.С. Каня те на изложбата в Добрич на 29 април 2006 г. - хем ще видиш хубави БОК на живо, хем ще се запознаем.

В понеделник ще сложа актуални снимки на кучето, може да погледнеш как изглежда към момента.

Състезанието не е на бързина, а на издържливост!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Rosty на 06.04.06 10:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от Rosty на 06.04.06 10:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.