Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 28.09.24 
Градове
   >> Шумен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Известни хора от улицатанови  
Автор B-52 ()
Публикувано17.01.06 23:07



Още от ученик помня един тип с дълга черна коса (става въпрос за времето, когато дългите коси бяха забранени) постригана на конска опашка да се разхожда безцелно по центъра. През годините съм го срещал постоянно и винаги ми е било чудно как за толкова време не се е променил изобщо. Тази вечер го срещнах отново и пак нямаше промяна в него - висок, слаб, същата черна дълга коса, постригана на опашка. Някой знае ли нещо за този човек?
Друг такъв екземпляр е една възрастна жена (пак по центъра съм я засичал) със сигурно най-екстравагантната прическа в цяла България - косата винаги е била направена на сложна скулптура, игли стърчат отвсякъде, задължително боядисана в червено, да и се чудиш как успяваше да я поддържа в това състояние непрекъснато. Само че нея не съм я виждал отдавна.
Още един за който се сещам е разбира се Пешо фотографа - той няма нужда от коментар

А вие сещате ли се за някой такъв човек?



Тема Re: Известни хора от улицатанови [re: B-52]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано18.01.06 00:47



Съвсем скоро видях този тип за който говориш. И аз имам абсолютно същите наблюдения като теб. Едно бившо гадже ми е разказвало за него, общо-взето безобиден тип, малко странен. До колкото се сещам мисля че се казваше Николай. Разказвала ми е още неща, но преди време и сега май друго не се сещам за него. Като се видя с нея ще я подпитам щом като стана въпрос, само дето незнам кога ще стане.

За възрастната жена - мисля че се сещам за коя става въпрос, но нейната коса е перука до колкото знам.

А отностно Пешо фотото - имам едни весели спомени от предната коледа, когато искаше да снима компанията която се бяхме събрали на празника (дали не беше и някакъв банкет за коледа ... не че има особенно значение), но когато се завъртя да ни снима, аз изкарах моята дигиталка-сапунерка и се опитах да го снимам, на което той реагира доста бурно и избяга сякаш бягаше дявол от тамян



Тема Re: Известни хора от улицатанови [re: B-52]  
Автор Wood ElfМодератор (Rookie)
Публикувано18.01.06 10:01



Интересна тема :)

Тая с "косата" и аз я знам, не знам дали е перука или истинската и коса, но стои доста грозно. Винаги излгежда сплъстена и немита.

Сещам се за още една "личност от улицата", която доста ни впечатляваше на времето - Даньо Кокала. Не зная колко е висок този човек (предполагам не е много над 2 м.), но понеже е много слаб, изглеждаше умопомрачително дълъг (все пак съм го наблюдавал от моите около 1.50 м.). Горкия човек, трябва да е ужасно всяко хлапе да те гледа като че ли си някакъв урод.

И още 1 емблематична личност - Руси Мексикото. Той ми беше малко комшия (в Тракията), та освен със самия него бях запознат и с впечатляващия му автопарк. Не зная обаче какво стана с този човек - по някое време (може би докато съм бил войник или студент) изчезна от квартала и повече не съм го срещал.

От по-ново време има една цветарка която обикаля заведенията - едва ли има човек да не я е виждал. Лично на мен не ми харесва - не тя самата, а това с което се занимава.



Тема Re: Известни хора от улицатанови [re: Wood Elf]  
Автор B-52 ()
Публикувано18.01.06 10:25



Данчо Кокала съм го виждал как удря човек по носа през цяла маса без изобщо да се наведе напред и другия да пада назад с целия стол в една кръчма :) А и са ми разправяли случай в който удря движеща се кола по покрива без да слиза на пътното платно :)))

Тоя Руси Мексикото само съм го чувал ама така и незнам какъв е, що е, само че веднъж занесъл лапето си на кмета да го гледа щото той нямал пари или нещо такова беше :)))

А Пешо Фотото наистина съвсем се сбъркал - напоследък често го засичам да си говори сам по улицата.



Тема Руси Мексикотонови [re: B-52]  
Автор Лeoнapтиc ()
Публикувано18.01.06 11:43



Лека му пръст на Руси Мексикото, така и през годините не разбрах произхода на прякора му, иначе истории за него много. Някой сеща ли се откъде е "мексикото"? А иначе веднъж идва и ми размахва шофьорска книжка. Вика чакай да те питам нещо. Това какво е? Шофьорска книжка - викам. А той - ако бях луд, щях ли да имам шофьорска книжка? А беше истинска, от новия образец, не знам как си я беше изкарал.



Тема Re: Руси Мексикотонови [re: Лeoнapтиc]  
Автор Wood ElfМодератор (Rookie)
Публикувано18.01.06 12:58



Руси Мексикото по някакъв начин успяваше да си набавя стари "западни" коли. Последната която караше беше 1 Bуик - аз всъщност от там разбрах за първи път че имало такава марка коли. Буика беше дълъг има-няма колкото Лада и половина, ако не и 2 лади. Не можеше да завие към тях, че беше малко тясно завойчето. Освен това си спомняма и 1 черен опел, като тези дето ги има във филмите за 2-та световна война. Имаше и още (май 2) коли, от които едната използваше за курник. Носеше се слух за него, че в колата си нямал седалка и слагал един обикновен стол, а когато се счупил и стола - 1 обърната кофа. Ама това не съм го виждал .

@ Леонартис: Кога е починал Руси Мексикото, и къде изобщо изчезна последните 20 години?



Тема Re: Руси Мексикотонови [re: Wood Elf]  
Автор Лeoнapтиc ()
Публикувано18.01.06 16:24



Ами преди две години някъде, аз случайно мернах некролога му на фасадата на банка "Биохим" тогава. А иначе не беше изчезнал, идваше в офиса ми от време на време да ме занимава с глобални проблеми и да иска телефона на една колежка, която си харесвал. Давал съм му някой лев за цигари или хляб, винаги се е опъвал, имаше някакво достойнство такова. Ама е имало няколко случая сам да си поиска - 1 или 2.
Иначе имаше и други чешити - Любо Канадската ливада, сервитьор, вече покойник също, говорих с него през 1995, много ерудиран беше... От живите чешити е бай Дончо Американеца, ама той го раздава сега фермер във Върбак и си живее старините със пенсията.



Тема Re: Известни хора от улицатанови [re: B-52]  
Автор Kzint (Зъбат)
Публикувано18.01.06 20:17



За Данчо кокала,хм,да удря човек...това ще да е виц
Питайте Кинаджията,в кинозалата в общината Данчо изнасяше лекция преди филма,запомнил съм го от JFK-и искаше да ми продаде студентски билетИ е председател на Шуменския клуб по фантастика,добре че софианци ми го казаха!
А,и ако чете това-МНОГО ПОЗДРАВИ ОТ ГЕНЕРАЛА(адаша беше майор тогава)!Позабавени пет-шеснайсетина години...ми не е имало слука да предам


Don't panick!

Редактирано от Kzint на 18.01.06 20:18.



Тема Re: Известни хора от улицатанови [re: Kzint]  
Автор Wood ElfМодератор (Rookie)
Публикувано19.01.06 11:59



Като каза Генерала та се сетих за още една личност, пак от Тракия-та.
Венко - Генерала. Работеше нещо към ЖП-то - от там и прякора му, защото ходеше с униформа (жп-ейска). Обичаше да играе с децата - т.е. деца докъм 15 год. Не ме разбирайте погрешно - наистина играеше, без никакви педофилски наклонности - просто обичаше деца. Купуваше ни какво ли не, водеше ни по басейни, за череши, абе постоянно край нас се навърташе. Обаче не му понесе демокрацията, остана без работа и сега като го срещам чат пат му давам по 1-2 лв. "назаем" - заради добрината която проявяваше навремето. Последно миналото лято го видях - стоеше пред една сергия за дини, та му избрах една големичка... тъжна работа :(



Тема И аз бих си помислил че е виц.. [re: Kzint]  
Автор B-52 ()
Публикувано19.01.06 13:52



..ако не бях на същата маса на която се случи преди повече от 10 години в Кашмир на 8ми март

Да добавя - не бях аз ударения :))

Редактирано от B-52 на 19.01.06 13:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.