Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 22.06.24 
Градове
   >> Шумен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема българска филология в турски у-тети  
АвторMarta (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 17:07



Има ли специалност българска филология, респл преподава ли се български в турски университети?



Тема Re: българска филология в турски у-тетинови [re: Marta]  
Автор raven2OO5 (много познат)
Публикувано17.05.05 10:46



ХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХА!

Всеки носи някакво име, но малцина стават имена...


Тема Re: българска филология в турски у-тети [re: Marta]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 15:22



Ами то и за българска филология в английски университет не съм чувал ама тука има английска.

Мен ми е интересно повече има ли български новини по турската телевизия



Тема Re: българска филология в турски у-тетинови [re: XaMaB]  
Автор Wood ElfМодератор (Rookie)
Публикувано17.05.05 15:35



Абе и там има разни фиологии насочени към нас, може да не е точно "българска", а например "славянска", но все пак има. Друг е въпроса, че това при тях са по-скоро екзотични специалности.

"Мен ми е интересно повече има ли български новини по турската телевизия"
защо питаш - по нашата телевизия има ли турски новини (не говоря на турски език)?



Тема Re: българска филология в турски у-тетинови [re: Wood Elf]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 15:13



Ами май има.
Поне преди доста време пуснаха. Мисля че и още ги има.
Канал 1 около 17-18 часа.
Ама аз телевизия гледам на 2-3 месеца и то някакви по хубави канали.
Дискавъри,енимал планет, планета, фен и други такива.



Тема Re: българска филология в турски у-тети [re: XaMaB]  
Автор Wood ElfМодератор (Rookie)
Публикувано19.05.05 10:42



Това са българските новини, повторени на турски. Поне така предполагам де - не мога да си превеждам това което казват. Мислех че имаш предвид дали в новинитв в Турция се съобщава нещо за България, а не на какъв език са поднесени. Естествено че в Турция ще са на турски, ние сме уникален случай! Представяш ли си в USA на колко езика трябва да звучат новините - на английски, мексикански, бразилски, китайски, руски и т.н. и т.н.



Тема Re: българска филология в турски у-тети [re: Wood Elf]  
Авторилиян (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 19:44



Ти пък ако си мислиш, че в шатите няма цели канали на испански значи не се интересуваш достатъчно. От скоро в Чикаго има двучасово ежеседмично предаване на български език по една от местните им телевизии.
Бих посъветвал, ако обичате не обсъждайте сериозни теми (като тази с новините на турски) само за да си чешете езиците и да декларирате фалшив патриотизъм. Хамав, нали каза, че имаш достатъчно канали - еми цъкай копчето, бе, братче.



Тема Re: българска филология в турски у-тетинови [re: илиян]  
Автор Wood ElfМодератор (Rookie)
Публикувано20.05.05 11:09



Ти пък ако си мислиш, че е същото значи не четеш добре какво се пише! Канал 1 е Българска Национална телевизия, а не някаква кабеларка или местна телевизия. Сещаш се, че има разлика, нали?

И, моля те, не се изживявай като съветник за това кой какви теми е достоен да обсъжда.



Тема Re: българска филология в турски у-тетинови [re: Wood Elf]  
Авторилиян (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 14:45



Ооо, извинявайте, господин Модераторе, че си позволявам да съветвам, това беше Ваше право, няма да се повтори. :))))))
Елфа каза: “Представяш ли си в USA на колко езика трябва да звучат новините - на английски, мексикански, бразилски, китайски, руски и т.н. и т.н.”. Аз малко трудно схващам ама все пак сега разбрах – говорел си за Щатската НАЦИОНАЛНА телевизия значи.
Която е??? :)))
Неподготвен се изказваш модераторее, неподготвен. Както и неща от сорта на “ние сме уникален случай”. Откъде си сигурен, че само нашата националка има новини на друг език?

П.П. По тази тема спирам.



Тема Re: българска филология в турски у-тети [re: илиян]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 14:54



Ами както писах и по-горе. Гледал съм че има преди мноооого време.
Точно защото има и други програми освен националния канал (буквално си е канал).
Да и други държави имат национални телевизии на няколко езика (когато официалните езици са повече от един)
По скоро ти даваше заповеди кой какво да коментира и какво не. Дървения елф каза моля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.