Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 01.07.24 
Градове
   >> Шумен
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Браво!нови [re: Svejar4o]  
Автор Wood Elf (Rookie)
Публикувано30.01.04 15:10



Един човек да се изкаже позитивно за Шумен. Поздравления - не се шегувам.



Тема Re: Да се прибирам ли аз в Шумен или не?нови [re: Muskov]  
Автор Диaнa (warrior)
Публикувано30.01.04 23:31



Не е чак толкова трагично като в приказките - със самолета ей го де е...

Стани! Стига спа!


Тема Re: ДA !!!нови [re: Svejar4o]  
Автор Диaнa (warrior)
Публикувано30.01.04 23:45



Здрасти! Разбирам те напълно и се радвам на твоите сантименти - няма как да не ми стане милно. Съгласна съм за хубавите момичета, за красотата на града, особено през лятото...Не съм обаче твърде привързана към Шумен по две причини - първо, не съм родом оттам, и второ, манталитетът дори на много от младите хора ми се вижда доста назадничав...Писна ми от клюки и интриги, от хорски одумки - и не за бабичките от блока говоря...

Ето, само два примера:
- преди много години, може би 12, излязох с приятели на дискотека (в Библиотеката, пускаха страхотна музика). Беше рано, почти нямаше хора, но чух Майкъл Джексън и рипнах да играя. За мой шок, момчетата от компанията се оттеглиха на друга маса с извинението, че ги е срам, и че в Шумен не е прието да се танцува преди полунощ. (??!!) Добре че едно момче от компанията не беше чак такъв чук, та остана с мен....
- скоро, преди година-две се прибрах за Нова година, и реших да навестя комшията навръх Новата. Той съответно ме покани. Какво да видя - 10-ина момчета в училищна възраст пият мастика и гледат Слави, а девойките им мълчат свенливо. Стана ми едно тяхостно, и най-невинно предложих да пуснем малко музика. Последва неохотно съгласие, и комшията пусна Продиджи. Аз съответно не можех да стоя съвсем мирно и кротко, и ударих един съвсем приличен танц. Ех...да знаех само как ще реагират, никога нямаше да го сторя. Коя съм била аз, какво съм си позволявала, то не било прилично така да се танцува...


А носталгията със сигурност я има...приятелите, които не съм виждала от години....еееех, айде че ми стана тъжно. Трябва да се върна........

Стани! Стига спа!


Тема Re: ДA !!!..:)))нови [re: Диaнa]  
АвторSvejar4o (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 11:23



Dian4e,
nikoga nedei da obra6ta6 vnimanie na horata ! Az jiveia taka ,4e vse edno ne sam v Shumen,a v niakoi goliam grad i kakvo govoriat VOAB6TE ne me i interesuva. Vseki moje da si govori kakvoto si iska-az sam si az i koito me poznava , znae moite hubavi strani i moite nedostataci. Jiveia moia jivot i nedopuskam nikoi da mi se mesi-v tova 4islo i moite roditeli. Az sam mnogo svobodoliubova natura i moite shva6tania za MOIA jivot sa SVE6TENI za men-nikoi nemoje da mi kaje kak triabva da jiveia i kakvo da pravia. Tova ostana v minaloto :))) Kogato vsi4ki sprat da obra6tat vnimanie na horskite prikazki i te 6te sprat. Pone pri men stana taka-ot kakto ne im obra6tam nikakvo vnimanie (niakolko godini) - spriaha da se zanimavat s moiata "svetla" li4nost.

Otnosno kompaniite ..? Ami ima vsiakakvi hora s vsiakakvi razbirania za veselbi. Az li4no ne sam popadal v mnogo skromni kompanii. E ,razbira se niakoi sa zapo4nali da slu6at ot vreme na vreme i po drug vid musika,drugi drugo,no ...kakvo da se pravi. Tehen si e izbora. Ima6e edna pogovorka,4e na vkus i kakvo be6e tam , niamalo priateli-ami taka e. Edni slu6at tova,drugi onova,treti gi e sram da igraiat,drugi gi e sram 4e ti igrae6 i t.n. No znai sas sigurnost,4e osven na "tovite" hora ,na nikoi drug ne mu e bilo strano ,4e si igrala predi poluno6t.
A tova za Slavi i reakciata im... :))) ...neznam. Moje bi 6te triabva da si potarsi6 po neograni4eni priateli :))) I ZNAI 4E GI IMA V GOLIAMO KOLI4ESTVO - tova sas sigurnost 6te go potvardiat i drugi shumenci. Prosto promeni malko atmosferata v okolnite si.
I samia az po4ti izgubvam vrazkate s priatelite si,no se ma4a da gi vastanoviavam vednaga,kogato se pribera v grada. Za moia radost,starite priateli si ostavat verni,a i se zapoznavam i s mnogo novi i taka tuk prekarvam mnogo hubavo i interesno - ZA RAZLIKA OT 4UJBINA !!!

Pogledni Shumen ot hubavite mu strani. Dori i tazi "skromnost" na tvoite poznati si e edna ekzoti4na ni6ka ot nego :)))))))





Тема Re: Stava interesno!нови [re: Svejar4o]  
АвторMuskov (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 17:34



Zdraveite!

Nai-posle da zaformime neshto svejo v tozi nash klub!
Blagodaria na Diana i Svejarcheto za interesnia start, pone do tuk, kakto i na ostanalite, koito sa pisali! Spodeliam povecheto ot kaznoto, e niakoi neshta ne gi razbiram, no neise, kakto beshe rekal geroia...

Popadal sam v situaziite i na dvama vi - na gosti u priateli, na bar ili v magazina.
Vrashtah se v prodaljenie na rediza godini da zahranvam s pari raiona, harcheiki navolia, kakto i praveiki niakoia i druga skromna investiziika za vbadashto vreme.
A che slavno si jiveem, kato se varnem na vakanzia - spor niama. I ni e gotino, shtoto si obichame grada i horata mu. I mi e got kato se razkarvam po gezmeto, stoeki pod Madarskite skali ili snimaiki se do kolonata v Great Preslav. Obicham i shumenskite krachmi, samo ne moga da razbera zashto "momzite" kato mu udariat 1-2 vodki pochvat da gledat kravnishki, gotovi za tarkali i kakvi li ne prostotii.
Da spodelia edin sluchai ot moite vakanzii:
Tragvam da si kupia prasten ot edin zlatarski magazin. Gledam otpred sprial edin Jeep, 2-3 iaki momcheta zavardili vhoda i edin debelak vatre kupuva zlato li, srebro, lli ne znam kakvo. Razpoznavam gi: Pesho Praseto s kopoite si. Siadam na chasha kafe otsreshta i gledam kakvo moje da se sluchi. Kam magazina nablijava jena na okolo 40-45, dobre oblechena, darji dete za rachichka. Napalno obiknoven klient. No... ne bi... silnite momcheta ne ia puskat v magazina, poneje t.n. "biznesmen" Pesho Praseto kupuval nesto i vidite li tia e zaplaha za tozi debelak, koito s onzi dvorez nad stadiona se podigra sas vsichki shumenzi! Ako tova se slucheshe v Western Europe ili USA, ili Canada - tezi shtiaha da badat opandizeni!!! Prav li sam? Tova za men e prosto veche nerazbiraemo i gruba podigravka s horata, s moite sagrajdani!



Тема Re:Ама ти сериозно си му обиденнови [re: Muskov]  
Автор Kzint (Зъбат)
Публикувано31.01.04 18:44



май на свинаря?И преди време пак се жалваше от него
Ми той ти е колега-инвеститор,по-колегиално го давай.И на тебе ако вземат да ти надничат много в канчето,я гардове ще сложиш,я ще пазаруваш инкогнито по други градове и държави.Пък за захранването-ако региона чака тебе-пиши го вегетариански
П.П.Ако много ти е трудна кирилицата, щракни ^ горе в дясно-KREDOR-a.


Don't panick!


Тема Re: Да се прибирам ли аз в Шумен или не?нови [re: Диaнa]  
Авторscrat (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 21:29



abe q se priberi pone za malko!
aman ot snobari deto vse rodnite im gradove im se vijdat malki i smotani
a v Sofiqta sigurno kamyni qdat i se 4udqt kak da se ojenqt po smetka za da prosperirat i da se vyrnat sled tova "preuspeli" v malkiq grad



Тема Re: Stava interesno!нови [re: Muskov]  
Автор Диaнa (warrior)
Публикувано01.02.04 02:12



Ами да, подигравка е. Аз живея в района на Студентските, до Ривиера, и да не ви казвам каква аларма е през лятото - не може да се спи. А хората в блока са културни, тихи, преподаватели във ВПИ-то. Веднъж се вдигнали да се оплачат на там каквато мутра е собственикът, и той ги напсувал и им казал, че бил личен приятел с кмета. Е, в София не че няма корупция, напротив; ама на повърхността и мафиотите, и селяндурите взеха да стават по-цивилизовани, което за мен е достатъчно.

Пък за това кой какво казал за мен...ако ми пукаше, нямаше да издържа 18 години в Шумен. Но все пак, защо трябва да е така? Брат ми например, който е на 23, казва, че му е писнало от намусените физиономии и подозрителни погледи, и предпочита да си пие кафето в Търговище, или направо да отскочи до Пловдивско, където имаме село. Той разправя, че така наречените "селяни" там са по-граждани от Шуменци.

Всъщност, това е главната причина да започна този топик. Надявам се, че манталитетът в Шумен се променя...много ясно, че на комшийката Гинка акълът й е същият, но поне на младите...

Стани! Стига спа!


Тема Re: Stava interesno!нови [re: Диaнa]  
Автор Kzint (Зъбат)
Публикувано01.02.04 14:35



Студентските,по-малък брат,блус,ако и още си фен на Буковски....
....светът е малък.


Don't panick!


Тема Re: Stava interesno!нови [re: Kzint]  
Автор Диaнa (warrior)
Публикувано01.02.04 17:48



Не светът е малък, а Шумен:)) С кого имам честта?:)

Стани! Стига спа!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.