Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 17.05.24 
Общества
   >> На село
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема офффнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.01.12 22:43



зацепих, сори - Селянинът : )
Какво да ти кажа, моето село е нещо като наследство, но ако не беше едно от дузината ми хобита - метеорологията, отдавна да съмм го заменил за нещо пои-близо. Но Нортх-Вест Бг Калифорнията не я заменям за нищо.



Ин витро си е прелюбодейство!! Това е смъртен грях.Щом не може да имате деца се покайте пред Бога!

Тема За който поиска ..нови [re: Kиpo]  
Автор borecom (The клубарЪ)
Публикувано24.03.12 02:01



Днес попаднах на възможност.

Туя-източна на цена от 3 лева. Чудни дръвчета са за жив плет и за зелени кътове. Търся ги от есента и нищо под десет кинта не намерих.

Приятелка на приятел е 'бракувала' към 300 броя в зеления си център. Разпродава ги и иска до края на април да си освободи терена от тях.

Дръвчетата са жизнени /днес ходих да ги видя/ и са с разнообразни височини от 60/70 до 100/110 см. Е

малко са проскубани след зимата но .. за година след разсаждането ще набъбнат ..

Утре отивам да се сдобия с 50 бройки. Който иска координати, да свирка .. небуквално.

The show Must go On

Тема Re: За който поиска ..нови [re: borecom]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано28.03.12 12:08



Интересуват ме туите. Дай повече инфо. Ако искаш може и на лични.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: За който поиска ..нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано29.03.12 10:58



Ми ето ги

, преди разсаждането снимах една част от тях.

Оказаха се по големшки, но с това носят и риска да не се хванат. Оуубаче за стигнат тоз размер, други съм гледал и поливал поне 3 години .. та риска си струва.

Разсадника е край Равда и е добре да прецениш транспорта .. оскъпи ми левче на дръвче, но аз съм близко /60 км./ Каката там е яко в джаза, ма пък свърши работа, изпрати камионче с останалите туи своевременно.

За координати и/или съдействие ми драсни бележка, щот не съм много в час там .. едвам нЕколко съм успял да пратя.



Тема Re: за коприватанови [re: anbra]  
Автор mechedivo (любознай)
Публикувано15.10.12 18:04



Не може ли да се окоси и да се остави да съхне. Струва ми се, че ако имах такова нещо, цяла зима щях да я ям и като самостоятелно ястие - каши, супи; и като подправка, и като добавка към основни ястия - с картофи, с гъби... ммммм... :) Дебелата коприва е много вкусна и панирана :) За чай също - много била целебна; от корените - също, лекарство става за различни болежки. А дебелите листа са много вкусни панирани :)
В "Анастасия" на Владимир Мегре се споменава за дрешки, изплетени от влакно от коприва и като поразрових из нета, открих, че растението наистина се използва за направа на върви и въжета, ето тук една статия за технологията http://xenos-bushcraft.com/blog/2011/06/%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B0/



Тема Re: за коприватанови [re: mechedivo]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано17.10.12 09:11



Аз на мястото на моята напролет смятам да засадя кокошки


Те винаги са окончателно решение за всеки плевел.

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: Kиpo]  
Автор The Fifth Element (indigo blue)
Публикувано06.12.13 21:04



това е един истински клуб.



Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.