Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 21.05.24 
Общества
   >> На село
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ааа, не е съвсем истинско!нови [re: anbra]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано07.03.11 14:42



Ей го де е Трън(ско). Ако живееш в София, де.

Като се каже село, значи преди всичко да утрепеш почти цял ден в път до там и като стигнеш с яко главоболие, да се питаш "Аз в кой свят и кой век се оказах?!"







Тема Re: Ааа, не е съвсем истинско!нови [re: Phillip]  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.03.11 16:42



Да бе, на 50 км е от нас...

Освен това има маршрутки по 5-6 пъти на ден и спират като такси пред портата.
Иначе въпроса си го задаваш неминуемо - няма площад, няма магазин, няма кръчма, няма телефон, не се знае има ли вода и други такива екстравагантни за локацията неща... До миналата година нямаше покритие на Мтел точно моята къща - отсреща през шосето - имаше...
Няма и хора.
Нямало крадци - последният се бил изнесъл към Перник преди няколко години, щото нямало какво повече да се краде.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ааа, не е съвсем истинско!нови [re: anbra]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано13.10.11 02:40



Къща, село, двор...Хубаво, но ако няма тенда и барбекю, зае'и.


За летните жеги вкопай една /може и стара/ вана в земята, напълни я с вода и ето - басейн по селски.
Сподели и други идеи в този ред на мисли, 'щото "Лукса е в малките удобства".

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: Kиpo]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.01.12 11:01



Киро страхотен си!! Браво за клубчето. Все пак твоята работа е била лесна , да направиш едно клубче само. А какво да кажа аз , като същия тоя селянин ме изръси с 20000лв за да си купя село и аз. В интерес на истината винаги съм си мечтала, но предимно като мечта, а не като цел. Когато обаче започнах да ми чета писанията се запалих неистово. Върха беше един него разказ " Яйца с лук"
И така, този човек който все още не съм виждала на живо , а го чета повече от 10г обърна живота ми наопаки. Купих си "село" и съм много щастлива. Не знам кога и как ще му се отблагодаря, но и до ден днешен когато съм там и се любувам на обстановката все за него си мисля и мислено го благославям.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: anbra]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.01.12 11:10



Като те чета, все едно аз съм писала твоя пост. Само дето съм по-старша от теб. Аз съм горд собственик на селски имот от 5г Три години правих сеир на селяните, но вече служа за пример. Мога да ти помогна с много неща. Например със семена на дуракоустойчиви цветя.
Ще ти покажа снимки от моите постижения. Колкото до копривата , нямаш проблем. Даваш 20лв и си се отървала. Имах площ около 100кв която сега е зеленчукова градина , но преди това беше обрасла с коприва и лапад. Но бяха с такива стебла, че ги рязахме с храсторез, а не с косачка. След като ги окастрихме до една педя над земята (а бяха с височина до брадичката ми) ги нахраних обилно с раундъп. Преядоха и умряха. Сега тук там като се появи някой корен из мястото на по-сенчести и влажни места пръскам и изчезва.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Ааа, не е съвсем истинско!нови [re: Hoй]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.01.12 11:41



Много си прав.Когато купихме нашата къщичка , която беше в недовършен вид (и все още не е довършена) аз започнах да си осигурявам дребните екстри. 1-во баня и тоалетна на етажа с топла вода и всички други необходимости. (В същото време спяхме в стая чийто под беше само на замаска.
Барбекюто (на терасата ), люлка, хамак , езерце с фонтанче, градинки с цветенца , басенче (ф 3,75 ) шезлонги и фризер

Това беше задължителната програма и вече е изпълнена. Сега остава да се занимаваме с волната програма. Когато- тогава.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Ааа, не е съвсем истинско!нови [re: anbra]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано04.01.12 12:02



И наше село е на 50км от нас. Маршрутката ми минава пред вратата, но много рядко я ползвам. Всички в къщи са с коли и не ми се налага. Нямаме площад, имаме един магазин (за по два часа през ден) който го държат за да осигуряват на жителите три пъти в седмицата хляб. Покрай хляба понякога има и биричка, и ментичка. Толкоз За повече града е на 5км разстояние. Жителите са 9бр по списъка за изборите + две деца. Мтел и Виваком имат добро покритие, но Глобул са много зле. Бяха добре преди две години и аз ползвах мобилен интернет една година На следващата подписах договор за две години , а тяхното покритие изчезна. Така си плащах две години по 24лв на месец за тоя дето духа... Зет ми ми купи вивакомски и сега си го ползвам него там. Не знам дали има крадци, защото легенди се носят, но ние сме оставили партерното помещение пълно с материали инструменти и машинки вече 5г без да го заклюваме. Вероятно никой не би се сетил, че някой може да остави отключено и по тази причина не е пробвал. Тази година са ни откраднали соларните лампи, щото не си ги бяхме прибрали, ама нейсе. Комшиите веднага ми се обадиха, искаха да викат полиция, но аз им казах да не се косят за едни лампи. Тъй и тъй полицията нищо няма да направи.
Та тъй, като едно новоизлюпени селянки се надявам да си споделяме вълненията. А сега ще ти пусна един линк да разгледаш моето райско кътче, пък когато ти можеш да покажеш твоето ще му се радвам и аз
Това е състоянието от 2010г Ще ти пусна линк и от 2001г Ако си харесаш цветя само казвай ще помагам






Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема койнови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.01.12 22:32



тоз?))



Ин витро си е прелюбодейство!! Това е смъртен грях.Щом не може да имате деца се покайте пред Бога!

Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.01.12 22:33



Копривата е бял кахър - спомням си я с носталгия


Аз си имам друга битка - почти невъзможна за печелене - с бабините зъби.

Ин витро си е прелюбодейство!! Това е смъртен грях.Щом не може да имате деца се покайте пред Бога!

Тема признавам, че тези полупланински(по моите критериинови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.01.12 22:41



селца си имат чар. А цветята са изумителни - ярки и жестоки))

Аз обаче съм девиант:

"цветя".

.

.
Но не е нищо - в хола ми в София чакат пролетта още 8 вида за изпитване.

Ин витро си е прелюбодейство!! Това е смъртен грях.Щом не може да имате деца се покайте пред Бога!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.