Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 11.05.24 
ТВ предавания
   >> Сблъсък - Бтв
*Кратък преглед

Тема Имам един въпроснови  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано11.11.03 20:05



Ясно, че това не е най-подходящото място да го задам, но взех повод от темата на последното предаване - сблъсъкът между контрольори и пътници.

Абсолютно недоумявам какъв е проблемът във всеки трамвай, тролей или автобус да има човек, който да продава билети на място, както е в повечето градове в БГ. Каква е причината в София да няма такав длъжност?

Да ви кажа, останах с впечатлението, че защитавате нередовните пътници.
Ами основното задължение на пътника е да си закупи билет. Отнасяли се грубо с пътниците. Ами като не само че не си дупчат билетите, а и най-нагло се разправят с контрольорите, какво да се направи с такива хора?



Тема Re: Имам един въпроснови [re: Scarlet]  
АвторMemo (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 19:59



Винаги с билет - Магнум 357!



Тема Re: Имам един въпроснови [re: Scarlet]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано28.12.03 01:00



Скарлет, в София не може да има кондуктори, защото потокът е прекалено голям, транспортът на практика ще блокира напълно. Иначе 100 процента съм съгласна, че пътникът трябва на първо място да си купи билет и след това вече може да се оплаква. Аз обаче, понеже си купувам билет винаги, не мога да търпя ужасните лица, розени някъде отвъд всяка цивилизация, която фирмата допуска да бъдат контрольори. Има разбира се, и нормални хора, които също имат право да си изкарват хляба по някакъв начин.

Amicus Plato sed magis amica veritas


Тема Re: Имам един въпроснови [re: Amicus Plato]  
Автор KMETA HA HETA (Etnosite)
Публикувано28.12.03 02:37



В интерес на истината си прав/а донякъде. В нашия град лятото, когато е натоварен пътникопотока има двама души които продават билети в автобуса.По същата логика може да се направи и там, и пак да си има и проверяващи.Но нека не се лъжем че наистина проверяващите в София понякога прекаляват

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът


Тема какъв град бе, ти си от селонови [re: KMETA HA HETA]  
Автор the_dude_78™ (коварен и алчен)
Публикувано31.12.03 10:56



кво си мислиш, че не ти личи?


SELECT * FROM USERS WHERE CLUE>0
0 rows returned


Тема Re: какъв град бе, ти си от селонови [re: the_dude_78™]  
Автор KMETA HA HETA (Etnosite)
Публикувано08.01.04 03:27



Ти не съди по себе си и за останалите бе, неграмотник

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът


Тема Re: Имам един въпроснови [re: Amicus Plato]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.01.04 19:07



Не е проблем в пиков час в 1 трамвай или автобус да бъдат 2ма кондуктори, нали?
Това с перфорирането на билетчето ми прилича да пускат в магазин да си пазаруваш, и ей така, от високо самосъзнание да ходиш да си плащаш.
Ами колкото и да е съвестен човек, самата обстановка го предразполага да излъже и да се скатае.


P.S. Уточнявам, че нямам предвид шофьорът да продава билетите, а определени хора - кондуктори, ако това не е вече някаква архаична дума. Смятам, че те биха се справили, какъвто и пътникопоток да има. Все пак не всички се качват и слизат на една и съща спирка. Дори и да има нетаксувани, при всички положения ще бъдат обхванати повече пътници.
Автобусите навсякъде имат един и същи капацитет, след като в провинцията могат да насмогнат да "обработят" пътниците в 1 автобус, значи и в София може.



Тема Re: Това пък просто не разбирам каквонови [re: the_dude_78™]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.01.04 19:09



трябваше да значи?


Дори и да е от село (и да и личи), може да се изкаже по въпроса, без да има нужда да се обаждаш, нали?



Тема Re: Това пък просто не разбирам каквонови [re: Scarlet]  
Автор KMETA HA HETA (Etnosite)
Публикувано24.01.04 04:43



Остави го, нека се радва детето и да се изявява тук.Ако Варна е село, нека и аз да съм селянин.Все ми е тая.Такива като него под път и над път

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът


Тема Re: Това пък просто не разбирам какво [re: KMETA HA HETA]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано27.01.04 00:02



Става ми неприятно, когато някой си, нямайки какво да каже ти изтърси 2 дежурни лафа: "Селянин" или "Комплексар".
Много тъпо ми звучат.
Е, вярно че не винаги им обръщам внимание и им правя забележка, но може би там ми е грешката.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.