Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 19.05.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Тема Учебник по руски - моля за съвет  
Автор nadya9 (надежда)
Публикувано12.12.12 14:47



Привет на всички в клуба. Обръщам се към вас с молба за препоръки относно учебник, по който бих могла да уча самостоятелно руски език. Нямам възможността да посещавам курсове. Извън столицата съм, най-близкият град до мен е Плевен. Руския съм учила в училище по времето на социализма

, което разбира се не означава че го знам - на ниво разбиране съм най-вече. Целта ми е да достигна ниво много добро, не чак отлично. Давайте предложения - откъде и как да започна. Благодаря на всички, които си направят труда да пишат.



Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: nadya9]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано13.12.12 12:07



Здравей, тук е доста рехаво откъм клубари.....и точни насоки може би няма да получиш скоро.
Но все пак езика искаш да го научиш разговорно или и граматически? Защото това с падежите, глаголите и други тънкости ще ти е от полза учител?
Ако е на ниво разговорно, защо не пробваш с книги и слушане на филми, музика? Книгите можеш да четеш с речник, а чрез филмите и музиката ще чуваш най-добре произношението.
А и езки се учи и помни най-добре в подобна среда и чрез често използване, иначе се забравя....



"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: nadya9]  
Автор Brezichka ()
Публикувано13.12.12 13:21



В сегашната система, която се преподава в училище, а именно "Диалог с Россией", няма застъпена граматика и без учител не мисля, че ще ти е особено полезна. Аз в момента водя курс по този учебник, но си допълвам уроците с граматика, която липсва в учебника.
Старата система "Нет проблем!" на мен ми харесва повече: материалът е по-добре структуриран и логически подреден.
Руският език е с падежна система и едно грешно окончание може да промени смисъла. Без да научиш граматичните правила, няма да се получи. Чувала съм доста българи, учили или работили в Русия, да докарват добро произношение, но да говорят с произволни окончания. Т.е. мисля, че без да ти се обясни граматиката и падежите, няма да оправиш.
Искам да ти кажа, че винаги можеш да ме питаш, ще ти помагам доколкото мога. Успех!
П.П. В интернет книжарниците има нови учебници, но лошото е, че човек не може да ги разлисти предварително. Има качени само по три сканирани странички. Но ако искаш потърси пак в стор.бг



Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: nadya9]  
Автор nadya9 (надежда)
Публикувано13.12.12 19:22



Благодаря


Аз мисля да започна с ей това:

защото имам вече опит от английски и талиански на това издателство,
а за въпросите си оставям отворена вратичка към Brezichka

Редактирано от nadya9 на 13.12.12 19:23.



Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: nadya9]  
Автор Brezichka ()
Публикувано16.12.12 22:00



Успех!





Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: Brezichka]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано17.12.12 17:46



Миналата година работих по учебника "Приглашение в Россию", към него има учебна тетрадка, дискове, състои се от две части. Курсистите постигнаха много добри резултати, но се наложи и аз да напиша още един учебник от упражнения. Моето мнение е, че когато човек учи без учител, в него винаги остава едно съмнение дали правилно е разбрал нещата. Все пак ви поздравявам за желанието ви да учите този прекрасен език!



Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: nnaarr]  
Автор nadya9 (надежда)
Публикувано28.12.12 11:26



Именно това е, в което и аз се съмнявам..... няма кой да ме "изпитва" така да се каже

, но въпрки това се отчита напредък.



Тема Re: Учебник по руски - моля за съветнови [re: Brezichka]  
Автор nadya9 (надежда)
Публикувано28.12.12 11:29



Мога ли да помоля за съвет......ъъъъъ.. вместо "Нет проблем!"
при мен има проблем разбира се
ако е възможно пиши ми на мейл nadya9@abv.bg за да не разводнявам темата.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.