Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 20.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано02.09.11 16:42



Здравейте всички! Имам въпрос - синът ми е руски гражданин, роден е и живеее в България. Служебно трябва да пътува до Австрия и други страни от евросъюза. Не е намерил нищо конкретно по въпроса за обща "шенгенска виза". Някой знае ли нещо по въпроса? Или трябва да се взема виза от посолствата всеки път за всяка страна?

Редактирано от rumikad на 02.09.11 17:10.



Тема Re: ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови [re: rumikad]  
Автор тулса ()
Публикувано03.09.11 01:55



Не съм сто процента убеден, но ...моят опит показва, че
е достъчно да получиш виза от една от шенгенските страни(Испания за предпочитане) и после може да пътуваш в "пространството", докато не ти изтече визата.
Ако не съм прав, поправете ме.



Тема Re: ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови [re: rumikad]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано03.09.11 11:03



синът ми е руски гражданин, роден е и живеее в България.
----------------
Това значи ли, че синът ти няма двойно гражданство, а само едно - руско? Ако е така, тогава би следвало да важат разпоредбите, отнасящи се до руските граждани. Ходи ли до посолството? Какво обясниха оттам?

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови [re: moon_flower]  
Автор тулса ()
Публикувано03.09.11 21:28



Това двойно гражданство не беше ли отменено по едно време?



Тема Re: ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови [re: moon_flower]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано03.09.11 22:45



Синът ми сега събира документи за българско гражданство. Дъщеря ми подаде преди година и кротко чака.



Тема Re: ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови [re: тулса]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано03.09.11 22:47



Официално казват, че няма двойно гражданство, но когато дъщеря ми подава миналата година изчетох всички форуми и каквото намерих и се оказа, че може двойно, след като единият родител е българин. Иначе бях ходила при консула и той каза, че няма спогодба за двойно гражданство.



Тема Re: спогодба за двойно гражданство.нови [re: rumikad]  
Автор тулса ()
Публикувано04.09.11 17:07



Това ми звучи повече от странно.


Преди едно..четвърт век и кусур , отидох в нашето посолство
и записах щерката ми като българска гражданка.
Направо да съм чувствал какви ще ги вършат разни наши политици след време.



Тема Re: спогодба за двойно гражданство.нови [re: тулса]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано04.09.11 22:31



Не те разбрах, Тулса. Аз говорех, че руският консул каза, че няма спогодба за двойно българско-руско. Ти за какво говориш?



Тема Re: спогодба за двойно гражданство.нови [re: rumikad]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.09.11 22:55



На тия в консулство не им се връзвай на думите много. Техните мнение и отговор са според колко са "смазани", мързела, алкохола преди, заплата и дали жената е пуснала. След 2 дни отговор може да е напълно различен. Не очаквай нещо от прости дебили пратени да доживяват до пенсия или на стаж в България преди да бъдат пратени в чужбина.

---------



Тема Re: ШЕНГЕНСКА ВИЗАнови [re: rumikad]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.09.11 22:57



Трябва да получи виза на страната в която ще влиза в шенгена и по принцип и приети от едно време правила (не знам дали важат все още) от нея ще трябва да излезне.

---------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.