Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 20.04.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Тема книгинови  
Автор Noc (добряк)
Публикувано29.08.11 20:30



Продавам руски класици в оригинал
Пушкин
Гончаров
Белинский
Тургенев
Лермонтов
Некрасов

Цени по договорка.
vectoranvil маймунско А abv.bg


Дали не е по-разумно да не оставяш мейл, а да получаваш предложенията на бележки? Всъщност, както прецениш сам.



Редактирано от moon_flower на 01.09.11 08:23.



Тема Добряк,нови [re: Noc]  
Автор тулса ()
Публикувано29.08.11 21:07



това не ти е пръв път да пускаш комерчески обяви в клуба.
Поговори с мода да ти ковне една тема специално за твоите... "филантропически"
предложения.
п.п.
Сигурен съм, че всеки постоянен член на клуба е изчел доста повече руски класици
"в оригинал" от тебе.





Тема Re: Добряк,нови [re: тулса]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано30.08.11 09:07



Няма лошо в неговите "комерчески" обяви.
Ние може да сме чели руските класици, но идват хора след нас, които може и да не са ги чели...Книгата никога не остарява.
Кой знае, младите хора може да проявят интерес и да преоткрият Руските класици.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Добряк, [re: тулса]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано01.09.11 00:14



Според тебе това да си вадиш изводи за мен и
да ми обясняваш аз на мен самия колко съм или не съм чел,
без въобще да ме познаваш
е ли, или не е признак на висока култура, тулса ?
Нека не се обиждаме, нека се придържаме към нормален тон.

А с модераторите в интерес на истината опитах да се свържа, но никой никъде в клубовете не си е направил труда да техсъпортва системата на личните съобщения, така че нищо не беше доставено.

Ето как изглеждат книгите


Предполагам имат по-скоро колекционерска стойност, отколкото някаква друга. Сталин още е бил жив, докато са били печатани.
А руски не владея, признавам си... опитах да ги чета с речник но е крайно изморително и се отказах.



Тема Re: Добряк,нови [re: Noc]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано01.09.11 02:24



И като цяло разполагам с една доста богата библиотека руски книги и списания, които не мога да чета, а за тях в България абсолютно няма пазар. Събрани съчинения на Нушич, А. Конан Дойл, западни и руски класици освен показаните, книги от антични автори, поезия и проза на различни народи и автори на руски ( Примерно "Книга о скупьх" на Ал Джахиз, която не ми е известно да е излизала на български ) също така списания като "Наука и жизнь" "Огонек" и др...
Ако можете да ме свържете с някго в Русия, който/която да има интерес към такива книги и списания... бих бил много благодарен.
Както и да звучи, нямам за цел да се обогатя, не в цената е стойността на книгите... но и да ги давам на недостойна цена не ми е приятно.





Тема да ги давам на недостойна ценанови [re: Noc]  
Автор тулса ()
Публикувано01.09.11 04:19



Ами подари ги тогава, за да не се наложи някой ден да ги изхвърлиш.
В щатите голяма верига за продажба на книги фалира наскоро, не на последно място поради настъпването на новите е книги.
Самият аз имам доста книги на руски в София и бих ги подарил на хора, които биха го чели...без речник.





Тема Re: книгинови [re: Noc]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.09.11 23:00



Какво ще рече оригинал? Техните ръкописи ли?



---------


Тема Re: Добряк,нови [re: Noc]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.09.11 23:03



Модераторите са за да модерират, а не да се занимават с чужди желания и проблеми.

Що ли ми се ще да затрия тая тема и да премахна проблема като такъв изцяло и завинаги?

---------



Тема Re: Добряк,нови [re: Noc]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.09.11 23:12



насколько мне известно анекдоты из "Книги скупых" можно приобрести за менее чем 10 долларов и пересылка отнимет еще 5. Зависит какого года издания книга, если не ошибаюсь то год или два назад было переиздание и странно, что нет в электронном виде.

---------




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.