Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 02.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Кто где был, кто что видел....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор dugi4ka ()
Публикувано12.08.11 11:02



Римлянино, благодаря много за споделеното от теб. Адски ми допадна твоя стил на споделяне. Кратко, точно, ясно! Без моите ох, ах


А и когато снимките са тука - по-лесно възприемаш това, за което говориш. Ще го взема на внимание.
Много ми допадна руски женски монастир. Може би защото съм на такава вълна в момента. Много е красив!
В Прибалтика съм била само във Вюлнус, като момиче. И досега имам спомени за много собори и катедрали. И за много вярващи там. Все пак това са били годините на тотален атеизъм и нямаше как да не се впечатля. И усещането, че си в чужбина. това е по повод твоето изказване, че все едно там не е имало социализъм.
А ти на екскурсия си бил там или частно пътуване?

ПП. Искам само да добавя, че когато качих снимките в снимка.бг много се ядосах, че се малки и че се губи някак си възприятието им. Снощи разгадах, че трябва да се натисне една лупичка горе над снимката и тогава можеш да ги преглеждаш в голям формат. Съвсем друго е!
Лупичка отгоре

Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Тема Re: Кто где был, кто что видел....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано12.08.11 11:33



Страхотни снимки, голяма красота!
Благодаря ти, че не те домързя да ги споделиш с нас!

Аз много обичам да гледам сайтове за интериор. Та съм виждала великолепни жилища в Талин. Едновременно лаконични и много изискани. Явно естонците имат много изтънчен вкус.

Гледам, че е и доста чисто.



Тема Re: И аз не знам.......нови [re: dugi4ka]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано12.08.11 12:55



Значи - все в порядке.



"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Кто где был, кто что видел....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано12.08.11 13:03



Страхотен фототекстови пътепис.


Благодаря.
А какво е "капище"?

Тези естонци автомобили не карат ли?
Много чисти и спретнати улици...също и сградите.

Вавилонската кула - определено не ми хареса. Никакви балкони, никакъв досег с въздуха, освен прозорците....затворено, изолирано пространство....

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Кто где был, кто что видел....нови [re: moon_flower]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано12.08.11 15:37



Благодаря за отзивите. Отидох там като частен турист по покана от един приятел. Няма директен полет от София, затова най-приемливото е с прекачване през Прага /пътуваш с чешките авиолинии/. Билетът в двете посоки е на напълно приемлива цена - 240 евро. Полетът до Прага е два часа, до Таллин, още два, разбира се и на терминала в чешката столица между полетите се чака малко. Иначе естонците имат автомобили. Най-често родителите и децата си имат по личен такъв. Стари соц возила почти не видях.
Иначе капище е светилище.



Тема Re:Благодаря за отзивите.нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор тулса ()
Публикувано12.08.11 16:02



След като вече поблагодари за отзивите...може и аз да те похваля.


Наистина , отлично си направил този фоторепортаж, с уместни коментари
и "руски мотиви".
Так держать!



Тема Re Благодаря за разкошен букет.нови [re: dugi4ka]  
Автор тулса ()
Публикувано12.08.11 16:06



Какво да правиш!
Стара либоф сме с тебе и хората понякога не могат да разберат, че се ..разбираме добре,а нашите заяджаници носят определена..тръпка


Двамата с Римлянина ме пренесохте през хиляди километри , на места, където ми се прииска да отида.
Очаквам от вас нови творчески успехи.



Тема ОБожавам това място!нови [re: dugi4ka]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано12.08.11 19:31



Общо взето си мисля, че Петродворец е най-красивото местенце, на което е стъпвал кракът ми. Преди време и аз съм пускала тук линкове с тези красоти.
Завиждам ти за възможността да посетиш всички тези забележителности.



Тема Re: Памятник т|ысячелетию Россиинови [re: dugi4ka]  
Автор dugi4ka ()
Публикувано12.08.11 21:51



Помните, в теме о Великом Новгороде я писала, что в Кремле Новгорода есть еще одна достопримечательность и что она заслуживает особенного внимания.
Эта достопримечантельность - памятник тысячелетию России.
Так вот - целый день мы знакомились с Великим Новгород. Как я уже писала, есть что увидеть. Очень устали. Времени в обрез, а хочется ознакомиться со многим. Последним пунктом у нас в этот день был Софийский собор. Когда мы вышли оттуда, в голове у меня была только одна мысль - сесть. И вот мы увидели какой-то памятник, о вокруг него скамеечки в тени деревьев. О Боже!!!!!! Скамеечки!!! Какой тебе там памятник, скамеечки!!!!!!Бегом!!Туда! Сели. мой мозг отказывался вообще соображать что-либо. Все - говорю себе, на сегодня - все!
Но через минут 10-15 мой взгляд привлек один старец. Он сидел на скамейке напротив нас. И тут вдруг он встал и направился к двум пожилым, но достаточно ухоженным дамам, которые стояли около парапета, что вокруг памятника. Рассматривали памятник, что-то обсуждали, но стояли на одном месте.
Когда он приблизился к ним, аха -стала думать я, становится интересно. Напрягла свой слух.
Пожилой человек представился дамам с какой-то врожденной грациозностью, потом сказал что-то - я не расслышала и ............поднял взгляд к памятнику и начал им рассказывать что-то. Как только я услышала отчетливо Мономах, усталость моя куда-то испарилась, я встала, подошла к пожилым людям и попросила их разрешения присоединиться к ним. С любезного его, стареца - окажите мне эту честь, я включилась в эту невероятную группу пожилых людей. И не пожалеле ни за миг. Про свои уставшие ноги забыла совсем. Так мы обошли целый памятник, остнавливаяс чере з каждый метр. Более увлекательного рассказа вживую, я признаться не помню. До сих пор, с улыбкой и каким-то блаженством вспоминаю эту встречу. Иногда мне думается, что ничто в жизни не происходит случайно. И эта встреча была предопределена. Предопределена, чтобы обогатить меня знаниями о истории России, темой, которой я ни с того ни с сего заинтересовалась 2 года назад.
Я не обременяла б|ы вас моими эмоциональными преживяваниями в этой поездке, если бы не одно НО.
Кирил и Методий!!!!!!!!!!!!
Да, да!!!!!!!!!!!
Сейчас расскажу все вам расскажу.
Памятник был торжественно открыт 8 сентября 1862 года по проэкту молодых выпускников Академии художеств – Михаила Микешина и Ивана Шредера. Упомену, что Микешину тогда было всего 23 года.
Памятник напоминает шапку Мономаха. Состоит он из трех ярусов. Самаый верхний ярус как бы олицетворяет православие и представляет собой коленопреклоненную женщину в русском национальном костюме (символ России) и ангела с крестом.
Средняий ярус представляет собой шар – как бы символ державы российской и расположенных у его подножия шести скульптурных групп - шести эпох русской истории: появление государства (Рюрик со щитом), принятие христианства (князь Владимир с крестом в руке приказывает крестьянину разбить языческого идола, с другой стороны мать подносит ему младенца для крещения), победа на Куликовом поле (Дмитрий Донской ногой попирает поверженного татарского воина), объединение Русского государства (Иван III в шапке Мономаха с державой и скипетром в руках, у его ног — поверженные противники, позади — фигура сибиряка, поддерживающего гигантский шар), начало царской династии Романовых - избрание Михаила Романова на царствование, Минин и Пожарский — Кузьма Минин вручает юному Михаилу знаки царской власти, петровские преобразования (Петр I на фоне распростертых крыльев гения Славы, у ног императора — поверженный швед). Всего на этом среднем ярусе 17 фигур.
Третий, нижний ярус памятника представляет собой горельеф из 109 фигур, разделенных как-бы на 4 группы. Первая группа – Просветители – включает в себя 31 фигуру. Здесь находятся создатели славянской азбуки Кирилл и Методий, за ними стоят княгиня Ольга и ее внук князь Владимир — креститель Руси , легендарный летописец Нестор, автор "Повести временных лет". Остальные фигуры — в основном церковные деятели.
Вторая группа -Государственные люди – 26 фигур. Ярослав Мудрый и Владимир Мономах, Иван III. Интересно, что скульптура Ивана Грозного отсутствует, наверное потому, что был деспот и тиранин. Но есть скульптура царицы Анастасии. Следующая группа посвящена деятелям эпохи правления Михаила и Алексея Романовых. Петр Первый изображен с Я.Ф.Долгоруким, затем следуют екатерининские вельможи во главе с самой Екатериной II, потом Александр I и Николай I.
Третья группа - Военные люди и герои - самая большая, она состоит из 36 фигур. Здесь и князья Святослав и Мстислав Удалой, Александр Невский и Дмитрий Донской, склонившая голову над разбитым вечевым колоколом (символом новгородской вольности) Марфа Посадница, покоритель Сибири Ермак, Минин и Пожарский, Иван Сусанин... Далее изображены знаменитые полководцы и флотоводцы: А.В.Суворов, М.Б.Барклай-де-Толли, М.И.Кутузов, П.И.Багратион, В.А.Корнилов, П.С.Нахимов и другие. Всех не запомнила
И последняя – четвертая группа -Писатели и художники - 16 фигур. Здесь М.В.Ломоносов, Г.Р.Державин, Д.И.Фонвизин, И.А.Крылов, А.С.Грибоедов , Н.М.Карамзин, В.А.Жуковский, М.Ю.Лермонтов, А.С.Пушкин, Н.В.Гоголь, М.И.Глинка , Д.С.Бортнянский, К.П.Брюллов.
Во время Великой Отечественной войны памятник сильно пострадал: фашисты хотели расфассовать памятник и отправить его в Германию. К счастью не успели. На нем до сих пор видны следы опытов разрезать его на части.
Памятник был восстановлен 2 ноября 1944 года состоялось его повторное открытие. В 1970-х годах вокруг памятника были воссозданы решетка и фонари (во время войны их успели увезти в Германию, там они были утрачены). И скамеечки............







Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Редактирано от dugi4ka на 12.08.11 21:52.



Тема Re: ОБожавам това място!нови [re: Бepeзka!]  
Автор dugi4ka ()
Публикувано12.08.11 21:54



Я там все время вспоминала тебя



Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.