Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 08.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: BlackWolf]  
Автор dugi4ka ()
Публикувано25.06.10 13:47



От всичко което съм изпробвала, само квас имаше съмнителен вкус, по-скоро разреден. Иначе за нас, не българите, тези стоки определо носят аромат от "онези" години.
Що се касае съмнителен вкус или качество, не е нужно да ходиш на Христо Ботев 112. Влез в кой-то и да е супермаркет. За разлика от цивилизовани страни, българските търговци определо нямат морал. Да не говорим за зеленчуковите базари. Мислих, че съм схванала всичките "цаки" да те прекарат на мургавите търговци.
Да, ама не!
След последното, поредното прецакване, реших - повече никога няма да стъпя там.
Не е проблем в загубените пари.
За себя обидно


За страну обидно

Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: dugi4ka]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано25.06.10 19:29



причем же здесь "за страну обидно" - не поняла ...

о какой стране речь?

защо мислите, че в Русия или Украина всичко е наред с храните, с производството на храните ...



това е само един от многото филмчета за храните, които ни се предлагат -русски е, преведен на бг



не съм против Руски магазин, и във Варна има такъв отдавна , но там е такава скъпотия

Предпочитам шоколад от Своге "Натурален с лешници" отколкото "Зефир в шоколаде", а и носталгия не ме влече ...

... butterfly effect ...

Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: dugi4ka]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано25.06.10 22:24



Дъгичке, просто няма смисъл да се ядосваш.
Пействам един пост от клуб 40-50 - Времето на голямото надлъгване



България ми е легнала на сърцето с 3 неща :
1.Завистта....Българите умеят да завиждат. Ако имат бензинов автомобил , завждат на съседа с дизелов такъв , щото му харчи малко и може да купува крадена нафта за по 1.80 лв за литър. Ако има дизелов , завижда на комшията с бензинов, щото има газово , а газта е по 1.08.
Завистта отдавна е мерило за успех. Колкото повече ти завиждат , толкова повече си успял. Завистта на околните носи удовлетворение ... Познавам хора живеещи на квартира почти мизерно , трудно обслужващи кредити , но с чисто нов автомобил.
2. Зевзеците....Обичам ги страстно! То Хитър Петър ли не е , Лъжлив Съби на Чудомир ли не.... За Кмета на Нета няма да пиша хич....Сам се опитвам да съм от тях как'Сийке, ама трудно се получава...
3. Зарзавата...Наистина , че напоследък го гемеоснаха и вкуса му не е същия , ама все пак...в Русия казват на пипера Болгарский перец , а преди5-6 години едни немци идваха на гости в съседите и носеха подаръци , едно друго , а обратно пълнеха куфарите със зарзават.
Да не ви обяснявам кви туршии прави тъщата...

Днес обаче всичките 3 любими ми неща се преплетоха в следната история:
Във една от вилните зони край Варна всички съседи си завиждаме...На кой вилата му е по- голяма , кой има много вода в сондажа си , на кой ягодите му се спукаха да плододават...
И всички сме зарзаватчии ... Домати , краставици , тиквички , пипер , чесън лук... от всичко по много!!! И в парници и навън ...
Навън доматите не са червени още ...ама във парниците има.
И да вземе вчера моят комшия - зевзек да набере червени домати от оранжерията и да ги накачи по стръковете навън !!!
50 човека минаха по улицата и се спират, и питат : бреееее, ко става с тоз Пенко бееее !!! Уж най-късно ся доматите , а глей колко червени има !!! Тцъ-тцъ-Тцъ ....
Толко завист за един ден, край мен не се изливало!!!
Ама и така сладко не съм се кискал отдавна!!!




п.п. а тези магазини само за хранителни стоки ли са? Аз пък си търся тенджера - руско производство, от онези, с дебелите стени. Готвя на газ и няма да ви разказвам колко често загаря храната .....

"Всички войни започват от наранена гордост" Габриел Г. Маркес

Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: LlDl_ru]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано27.06.10 12:19



Старая се да гледам всички филмчета от поредицата "Среда обитания". Хем се ужасявам, хем се опитвам да запомня препоръките, които дават.



Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: LlDl_ru]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано28.06.10 10:43



Ох, реално погледнато всичко е отровено и отровно....



Колбасите въобще не се правят от месо, животните се хранят с антибиотици и добавки за натрупване на тегло, зеленчуците и плодовете се обработват с незнамкаквоси за издръжливост, млякото и млечните продукти са пълни с растителни мазнини и разни овкусители и подобрители.... въобще знаем ли наистина какво точно ядем?

"Всички войни започват от наранена гордост" Габриел Г. Маркес

Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: LlDl_ru]  
Автор dugi4ka ()
Публикувано29.06.10 16:47



Это так, к слову.........крылатая фраза из фильма "Белое солнце пустыни".
А что се касае.......о какой стране идет речь........о Болгарии голубушка, о Болгарии. Имам чувство, че всичко е подчинено на девиз - "Прецакай другиго и ще си щастлив!"
Отдавна не знам как е в Русия или Украйна. Повече ме интересува как е тука, защото тука живея, тука растат децата ми.
Но, това май е друга тема



Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: moon_flower]  
Автор dugi4ka ()
Публикувано29.06.10 16:54



Не се ядосвам. Просто се чудя да не мина ли някакъв курс по "прецаквания". Да видя как е от другата страна. Наистина ли са щастливи?
Това е в рамките на шега.

ПП. тези магазини са само за хранителни стоки.
Между другото, аз не готвя на газ, обаче....."няма да ви разказвам колко често загаря храната ...."

Имаме нещо общо с тебе
И още веднъж между другото, аз съм БаГира, не знам защо ме изписват със стария ник

Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Тема , не знам защо ме изписват със стария никнови [re: dugi4ka]  
Автор тулса ()
Публикувано29.06.10 17:23



Ами, "прецакват" те , отличниците от съответните курсове....


Иначе на мен пък не ми работят изобщо бележките, ама няма
смисъл да надавам вопли.



Тема Food Inc.нови [re: тулса]  
Автор russiann_ua (непознат )
Публикувано29.06.10 21:44



проблема с едой существует не только в России или Болгарии. Причем, это даже и не проблема, т.к. для любителей эко-, органик- и био-продуктов везде существуют магазины или фермы и рынки с/х производителей.
Слышала, что в Болгарии тоже появились частные фермы, чьи собственники производят для ограниченного количества клиентов эко-продукты. Если у вас нет таких знакомых, при желании часть продуктов можно покупать в селах у местных жителей
Не знаю, давно ли вы пробовали настоящего домашнего цыпленка. Разница с первого взгляда просто огромная, например, в количестве "белого мяса".

линк к нашумевшему американскому фильму по теме, если кто еще не видел:

http://www.1-film-online.com/?p=6246

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от russiann_ua на 29.06.10 21:45.</EM></FONT></P>



извини ме за намесата, направих линка активен.

Редактирано от moon_flower на 30.06.10 08:18.



Тема Re: Руски магазин в Софиянови [re: dugi4ka]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано30.06.10 08:30



Предполагам, че говориш за зеленчуков пазар в София? Да?
Много се съмнявам, че продавачите са и производители. По-скоро са прекупвачи. И търсят мах печалба и мин загуба.
Дали са щастливи? По-скоро е въпрос на оцеляване.

Ах, да не се притеснявам тогава, че не съм перфектната домакиня.



В отговор на:

Имаме нещо общо с тебе




"Всички войни започват от наранена гордост" Габриел Г. Маркес


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.