Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 26.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "наглите" под обстрел  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано12.01.10 14:57





Днес в Москва. Утре в цяла Россия.
Вземат пример от бате Бойко.



Тема Re: "наглите" под обстрелнови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано13.01.10 12:36



гарван на гарван око не вади. подобни показни простотии са познати още от соц време.

---------



Тема Re: Офнови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор БaГиpa ()
Публикувано13.01.10 13:03



Аз пък се чудех за твоя ник


В някои случаи той е показателен за човека, който го използва.
Трябваше ми малко време да разбера, че Судоплатов за чекисти е нещо като Маргелов за десантчици

Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Тема Офф-топикнови [re: БaГиpa]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано13.01.10 22:40



С нами только Бог и Маргелов - Это девиз спецназа.



А ако имаш възможност прочети я -заслужава си.


Всеки който я е прочел гледа на света по друг начин.



Тема Re: "наглите" под обстрелнови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано14.01.10 08:52



Като че ли има наистина някакво развижване....
Но засега май е само показно....времето ще покаже.

Нищо не е така, както изглежда на пръв поглед.



Тема "наглите" под обстрелнови [re: moon_flower]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано14.01.10 18:18



Но засега май е само показно....времето ще покаже.

Не е само раздвижване. Има засилени мерки за борба с престъпните прояви сред милиционерите.


Има твърда решимост в милицията кадрите да отговарят на ЧеКисткия девиз :
"Хладен ум, горещо сърце и чисти ръце", като последното е изведено на "първо място".
Това което се започна при управлението на Андропов, сега се прилага на практика.
Това е първата стъпка на централното ръководство за борба с корупцията.
А дали ще успеят в тази борба ?......времето ще покаже.



Тема Re: за чистите ръще на чекиститенови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор Tyлca ()
Публикувано14.01.10 18:39



може много да се говори.


Погледнах "твоята книга".
Намерих интересни неща.
Не бях чел за "Кримската Калифорния" например.



Тема за чистите ръце на милиционеритенови [re: Tyлca]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано14.01.10 20:34



"за чистите ръце на чекистите може, много да се говори"- това е една от "болните ми теми".
Феликс Едмундович е бил само основател и организатор на тази организация(ВЧК), но Павел Анатольевич си е "профессиональ" в пълния смисъл на думата.



Сина му също е добър писател разказчик.


А и внука му тепърва ще се изявява.




Тема Re: за чистите ръце на милиционеритенови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор Tyлca ()
Публикувано15.01.10 02:04



Брей.
Те всички добре се изявяват.
С едната ръка пишат ..с другата душат враговете на Революцията
и/или Отечеството.





Тема за смелость и отвагунови [re: Tyлca]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано15.01.10 17:43



Преди години имаше един знаменателен филм"Офицери"(за няколко поколения - почти като Маргелови), чиито живот беше поставен в служба на Отечеството.
Една от запомнящите се фрази във филма, която се е запечатала в съзнанието ми е :
Эсть , такая профессия - защищать Родину



Нека не обезличаваме идеалите на онези, които считат живота си поставен в служба на Родината за "напразно живени мигове".

Не надо портит все, в чем верили наши предки.



Тема Re: за смелость и отвагунови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано16.01.10 02:34



"Офицеры" е много хубаво направен филм, съгласна съм.



При Судоплатови чак такава приемственост не бих казала, че се наблюдава. Павел Судоплатов безусловно е легендарна личност, но чак пък да е най-най.... А биографията му е толкова типична, че няма накъде повече - човек, дал живота си за идеята, а идеята, както е редно, му се е изплюла в лицето....



Тема за смелость и отвагунови [re: _snowqueen_]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано17.01.10 01:48



Не беше лоша идеята, но попадна на един неудачник, когото вместо с расстрел(какъвто заслужаваше) го наградиха с Нобелова награда.
Белязания неудачник плю върху толкова много жертви, върху толкова много репресирани, върху милиони съдби.
Той превърна държавата на космонавтите и елитните технологии в една маргинална държавичка.
Той профука като картоиграч труда на толкова много хора създаван в продължение на толкова много години.

18 октомври 1989 г. "Под натиска на Москва" Ерих Хонекер напусна всички партийни и държавни постове. На негово място застана Егон Кренц.



Тема за смелость и отвагунови [re: _snowqueen_]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано17.01.10 18:12



Ако ви е интересно бих продължил :

18 октомври 1989 г. "Под натиска на Москва" Ерих Хонекер напусна всички партийни и държавни постове. На негово място застана Егон Кренц.

В типичния имперски дух на предшествениците си ленин, сталин и хрушчов, брежнев..... той(белязания) смени старият, неудобен и компрометиран "вожд" на братска държава и постави новият си послушник.(аналогията със смяната на бай тошо с новото протеже на москва петър младенов е излишна, защото е очевАдна).

Само, че сбърка.

Народите(включително и тези в СССР) много отдавна не искаха този "псевдосоциализъм"(който няма нищо общо с ИДЕЯТА за свобода, равенство братство и социална справедливост).
Това, че милиони са вярвали в тази ИДЕЯ(опорочена от делата на нечистоплътни кариеристи и доморасли политици), не я прави ИДЕЯ-ФИКС, а само показва, че и най-добрите намерения когато попаднат в ръцете на неподходящите хора се компрометират.
Времето за промяна беше през 1953 в ГДР(впрочем идеята за тази промяна беше на Лаврентий Павлович

) и "поправителните изпити" бяха през1956 г. в Унгария, през 1968 г. в Чехословакия и през 1980 г. в Полша.
След това вече беше безвъзвратно късно за "козметика" на "псевдосоциализма".
Но "промените" на белязания недорасляк (удостоен с Нобеловска премия), не бяха промени заради ИДЕЯТА, а заради носталгията по безвъзвратно отминалите времена за промени.
Самият той нямаше ИДЕЯ за тези промени (те станаха стихийно) и затова сега сме на този хал.. Теорията на Бжежински "за конвергенцията на двете системи" бе разбита на пух и прах.
А ИДЕЯТА си остана. Тя никога не се е изплювала на ничие лице.
След време ще се появи под нова форма и на ново място и дано се намерят достойни хора , за да я осъществят.
А борбата с "Наглите" винаги е било само една малка част от "идеята за справедливост".



Тема Re: за смелость и отвагунови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано18.01.10 09:09



Макар, че поста е адресиран до друг,

, моля те да продължиш. Стана ми интересно. Това е твой анализ или откъс от книга?

п.п. май още не съм се събудила

Нищо не е така, както изглежда на пръв поглед.

Тема за смелость и отвагунови [re: moon_flower]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано19.01.10 00:24



Анализа е лично мой.
Не е нищо изключително.
Просто това е истината.

Социалистическата система се крепеше на цензурата и на постоянното изопачаване на фактите(включително и тези от първобитно общинния строй до 1917 г.).
Белязания неудачник с "псевдогласността си" срина основния бастион на тази система.
Всъщност "Гласността" е едно, а сурогата, който той предложи е нещо съвсем друго.
Той, Яковлев, Шеварнадзе и цялата кохорта псевдодемократи бяха напълно неподготвени за "перестройката", затова и резултатите на тази "перестройка" бяха плачевни. Милиони бедни, милиони алкохолици(не че преди бяха по-малко)

, милиони наркомани, повсеместна протитуция и ...."Кому на Руси жить хорошо" ?
А всичко можеше да е по иначе - можеше.....



Тема Re: Този девиз.......нови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор БaГиpa ()
Публикувано20.01.10 15:31



...по стечение на обстоятелства, го знам много добре.


По принцип Маргелов, специално за мене, е незаурядна личност, достойна за уважение и най-вече за възхищение.
Жалко, че за такива хора като Маргелов тесен кръг от професоналисти в тази област знаят.
Иначе има доста деятели, които са издигнати в култ от руския официоз преди време, на които все още се покланят.
Като на Жуков.
Примерно.
А малко кой знае за .......комнадующий Дальневосточным фронтом во время великой Отечественной - Генерал Апанасенко Йосиф Родионович.
Ще кажете, че по-важния е бил Западния фронт. Може би.
ОБАЧЕ!
От къде се прехвърлят войски и оръжие за Западния фронт, когато великият Жуков избива наличните???
Кой организира това???
А знаете ли, че до Апанасенко далекоизточния фронт е бил функционален ТРИ месеца в годината и само ако времето е добро?!!!!!
Ако не беше той не Германия, а Япония щеше да вее байрака си из Москва!!!...
Това е човек, който едва не налита на бой на Сталин, за да опази минимума от оръжие, който му е трябвало за да защити фронта. Но чичко Сталин го разбира. И не го наказва. А го издига.
Ще спра дотук, че ще ме отвее към..........Сталин
Та в момента се зарових и чета за Судоплатов. Мерси за линка.
Много ми е интересно.
Обаче!
Не ми остава време за моя историческия флейм
Е, не само заради Судоплатов.
Някакси не успявам да се организирам след толкова празници.
Но не бързайте да се радвате хи-хи!
Щом се организирам - продължавам!

Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Тема тъй ... да подсетя ....нови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано21.01.10 03:56



... дървените философи, че няма цензура, но ... да не забравят, че нивото ми на толерантността към простотиите е много негативно.

Гледайте да не си осерете главата с демокрацията.

Приемайте това като предупреждение, защото рядко се случва да пускам подобна блаж от мен.

---------



Тема тъй ... да подсетя ....дървените философинови [re: Bълk]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано21.01.10 22:59



Последното, което би ми хрумнало, е да се изявявам като философ(при това дървен)

.
Въпросите за правилността на перестройката и гласността(започнали с митичното "ускорение на реформите") си е бил винаги дискусионен.
Прочел съм много литература по въпроса. Книги, статии, интервюта, блогове/пълни с коментари т.е. лични мнения/. Видял съм целият спектър/от тотално отричане, през умерена реалност до бурно одобрение).
Считам , че моята позиция е повече реална отколкото поляризирана.
За мен Горбачов беше и си остава едно недоразумение. Не мога да си представя как и до днес този човек се титулува марксист-ленинец, след като се отрече от "диктатурата на пролетариата" и "демократическият централизъм"( а може би, навярно е чел някаква апокрифна литература от Маркс и Ленин, която все още не зная) Едва ли може да се нарече един човек демократ/за какъвто се титулува др. Горбачов понастоящем / след като дори не е чувал името на Джовани Сарториа това, че не е чел и ред от двата му тома "Теория на демокрацията" е ясно и за слепия.

Единственото което одобрявам от неговата политика, е че прибра спецназа от Афганистан/макар ,че над 16000 момчета/елитни кадри/ дадоха живота си заради такива псевдополитици и псевдодемократи).





Тема Re: тъй ... да подсетя ....нови [re: Bълk]  
Автор Tyлca ()
Публикувано22.01.10 15:26



Като сме тръгнали да се подсещаме..нека и аз да "подсетя"
с една руска народна мъдрост.
"Закусывать надо!"
п.п.
Я колко сандвичи има в ...
пОетъчния офф на колежката





Тема Re: Моя Офф ли закачаш?нови [re: Tyлca]  
Автор БaГиpa ()
Публикувано22.01.10 16:05



Изтрих!
Не беше за моя Офф, че тръгнах да хапя



Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......

Редактирано от БaГиpa на 22.01.10 16:07.



Тема Re: тъй ... да подсетя ....дървените философинови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор БaГиpa ()
Публикувано22.01.10 16:12



че прибра спецназа от Афганистан/макар ,че над 16000 момчета/елитни кадри/ дадоха живота си заради такива псевдополитици и псевдодемократи).

Сяжалявам, ама не си прав!
Ако беше само руски спецназ и елитни части - нямаше да има толкова жертви!!!!!!
Та там повечето са били 18-летние мальчишки, вчерашние выпускники, не успевшие девчонок поцеловать!!!!!!!!!!!!!!
Мобилизация, 3 месеца подготовка и в Афган!!!!!!!!!

Не пытайтесь понять женщину, а то, не дай бог, еще поймете.......



Тема Афган, Афган....нови [re: БaГиpa]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано22.01.10 16:51



Афганистан е една от "болните" ми теми.
Настъпваш ме по мазола

, но ще се въздържам да се отклонявам от темата.

Разбира се, че не желая да омаловажа участието и на момчетата от СА /сов.армии/, но и не бива да си затваряме очите и за участието на някои елитни части в тази "авантюра"/особено в отделни етапи на конфликта/.

Имаше моменти, в които се надцениха възможностите на за бързото решаване на този конфликт от страна на съветското ръководство.
Всъщност това не беше "нашата война". Ние нямахме място в тази война. Тя беше плод на болните амбиции на тогавашното висше ръководство на държавата, да разширява подопечните територии.

Редактирано от Пaвeл Cyдoплaтoв на 22.01.10 16:57.



Тема Re: "болните" ми теминови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор Tyлca ()
Публикувано22.01.10 18:52



Струва ми се, че наистина се задълбаваш прекалено
в политизирани теми от най- новата история.
Доколкото си спомням и преди становището на администрацията ,
прокарвана от модераторите беше,
"повече за културата , по малко (или почти нищо)
за политиката".

п.п.
Може би това беше и причината за малко неясното "напомняне"
по горе.



Тема "болните" ми теминови [re: Tyлca]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано22.01.10 19:32



Прав си.
Но трябва ли да ме счита някой за "некултурен", ако не съм писал за литература, музика или архитектура ?
А темите са ми "болни", защото се мъча, поне за себе си да си изясня ИСТИНАТА.

А за културата - Ето ти нещо знаменателно от днес.


Края на статията е много интересен. Съвсем в духа на Тарас Шевченко.



Тема Re: "болните" ми теминови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор moon_flowerМодератор (поспаланка)
Публикувано22.01.10 23:05




Съжалявам.....

Нищо не е така, както изглежда на пръв поглед.

Тема Re: Афган, Афган....нови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано23.01.10 07:25



и момчета от СА и елитните части са уцелили точното "разпиздяйство". колкото и да са били добри тези от специалните части, но те нямаше как да преборят маразъм на комунистическото ръководство и скъдоумие на политруците в поделенията - момчета са станали на обикновенно месо.

Инетресно, пендосите от 8 години са там, а все са под кривата круша, няма ли най-вече да им дойде в главата идея вместо афганистан да има едно голямо кръгло море.

---------



Тема друго вижданенови [re: Bълk]  
Автор мнoro oпaceн (дърт какардак)
Публикувано27.01.10 05:07



е един друг ъгъл към ставащото и станалото в Афганистан. и ролята на САЩ в "тероризма" и създаването на мита за наглия Осама.




Тема Мы Русские!!!нови [re: Bълk]  
Автор Пaвeл Cyдoплaтoв (разведчик)
Публикувано10.02.10 03:37



Не съм забелязал

по-рано, за да ти я блъсна в главата/образно казано/.
Аз не претендирам да съм демократ, но и не обичам, когато някой се прави на по-демократ от другите, особено след внимателен прочит на горната статийка. Наистина съжалявам че на 21.01 съм я пропуснал, защото е от 12.01.



Тема Re: Мы Русские!!!нови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано10.02.10 11:16



мда, интересен образец на графомания. много букав, ниасилил.

иначе - креатив гавно, автор мудак.



---------


Тема Re: Има нещо вярно уловенонови [re: Пaвeл Cyдoплaтoв]  
Автор Tyлca ()
Публикувано10.02.10 13:42



в тази статия , ама оставам с чувството ,
че е писана от някой... бивш комсомолски секретар.


Познавам не един и двама от тези "предатели",
ама всички са преуспели и в чужбина, или
в самата Русия.
И пиеха по кухните стилягите му ниедни ,
и учеха яко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.