Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 22.09.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Брад Пит в ролята на Путиннови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано05.05.08 17:14



Вижте на какво се натъкнах в рунета.
Прелюбопитен проект, според мен:



Дано да имаме възможността да видим!
Още повече, че акцентът няма да е върху политиката.



Тема Re: Брад Пит в ролята на Путиннови [re: Бepeзka!]  
Автор Tyлca ()
Публикувано05.05.08 19:05



Интересно, макар и да ми звучи ...
като първоаприлска шега





Тема Re: руският дебилизъм в акция.нови [re: Бepeзka!]  
Авторtrinity. (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 20:52



Може ли цял свят да нарича Уди Алън с името му - Уди Алън, а руските дебили го преиначават на Вуди Аллен.



Какъв е тоя Вуди Аллен бе. Ако нямаше снимки в тоя сайт изобщо нямаше да разбера за кой става въпрос ... Брэд Питт, Ричард Гир, Пэрис Хилтон, Брюс Уиллис ... Томом Крузом.

Само един много тъп език без бъдеще няма да мине на граматически отстъпки само и само да се запази звученето на оригиналните имена на хората. Излишно е да ви казвам, че имам име специално предназначено за запознаване с рускоговорящи, защото не мога да ги търпя да ми правят втората буква на името а, а пък тя е о. И като започнат да се давят в опит да ми признесат името, просто ми става жал за тия хора и съм ги улеснила максимално. И изобщо що кумуникират тия с външния свят не знам. И без тва за да разберат нещо, трябва да го преиначат, да го обезличат, да заприлича на тяхна боза и тогава асимилират.



Тема Re: тринитски дебилизъм в акция.нови [re: trinity.]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано06.05.08 22:02



А ние правим о-то без ударение на "у".

Та в тази връзка да те попитам: нашият език тъп ли е?

Руският е един от най-богатите езици, ама какво ли се обяснявам...

Редактирано от Бepeзka! на 06.05.08 22:03.



Тема Re: брезовски дебилизъм в акция.нови [re: Бepeзka!]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано06.05.08 23:25



Тва за богатството на руския език е клише вече. Някой го е казал преди 100 години и такива фили като тебе само повтарят. Многото падежни окончания не могат да направят един език богат. Като лексика какво му е по-богатото на руския в сравнение с други езици.

Какво общо има удареното о в у с името на Уди Алън. Написали го Вуди не нам кой си и тва е нещо като критерий за богатство на език така ли. Защото добавили по една буква и в двете му имена и така руският автоматически става по-богат от английския. На какво бе - на брой букви.

Ми да го напишат АбвгдеЖмуди АлллллллллллленнЬ ->

По-богато е така някакси.



Тема Re: руският дебилизъм в акция.нови [re: trinity.]  
Автор kunichka ()
Публикувано06.05.08 23:33



Ох, сколько я "тупостей" услишала в болгарском язике, когда первий раз побивала в стране. Только почему-то я назвала ети своеобразние тонкости язика смешними, а не тупими. Замечу, что в любом язике найдутся подобние каузи.
И кастати, для многих русских болгарский язик звучит как сельский. Так что давай сейчас будем плеваться друг на друга.


Интересно, а какое будущее есть у болгарского язика? Риторический вопрос.

Всем глупым счастье от безумья, всем умным - горе от ума.

Тема Re: брезовски дебилизъм в акция.нови [re: trinity.]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано07.05.08 00:00



Излагаш се с тези изказвания а и явно не улавяш логиката ми.

Ти нарече руския език тъп, защото руснаците променяли "о"-то на "а". Аз пък ти казах, че ние българите променяме "о"-то на "у". Затова те попитах дали и нашият език е тъп?

Що се отнася до транслитерацията на английските имена на руски език - и на мен никак не ми харесва дабъл ю-то да се предава с "В". Предполагам, че все някога това ще се промени.

По повод богатството на езика. Падежните окончания нямат никакво отношение към богатството на един език. Няма да говоря и за количеството думи - ако ти се занимава разрови се. Владея и двата езика и затова мога да сравня експресивността им, количество изрази с различни семантични нюанси и оттенъци.
Понякога, особено когато ме преизпълват много емоции, все ми идват руски изрази на езика

. Що ли???
Ама едва ли има смисъл да те убеждавам в нещо, което ти така или иначе няма как да провериш.



Тема Re: руският дебилизъм в акция.нови [re: kunichka]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано07.05.08 00:10



для многих русских болгарский язик звучит как сельский

И не само тва, те и българите за вас са цигани (както Сталин ви заповяда да мислите за нас, за да се сдобиете с руската си идентичност) и изобщо всичко което не е руско е в категорията рабиш, скрап, траш. Обаче!! Цял свят couldn't be wrong

Повредата е във вашия телевизор и ще си остане там докато не започнете да мислите.

За бъдещето на българския език тва е лесно и Березата може да ти го обясни. Няколко езикови реформи имаме, изхвърляме 1945 година всичко онова, което вие и до ден днешен пазите в азбуката си т.е. благодарение на нашите езикови реформи, сега вие имате една по-самостоятелна азбука, отличаваща се от българската с присъствието на стари за нас букви и звукове, изчезнали от речта. Та, след като използвате букви, които и ние сме използвали в миналото и вече не използваме, кой език е с признак на развой и кой с признак изостаналост респ. селяния.

Изразът Риторический вопрос например, може да се чуе в скечовете на Георги Парцалев (мир и светлина) от 70-те години. Много се смее нацията на тия скечове, уважаема куничке, защото 'риторический' е било съвсем правилно и на български, в началото на миналия век обаче. Сега казваме 'риторичен' Гуд найт. ...



Редактирано от trinity. на 07.05.08 01:48.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано07.05.08 01:11



Дай ми пример на масова употреба, когато българите променят неударено 'о' в 'у', произнасяйки руско лично име.

Ставаше въпрос не за преглас на гласни в българския въобще, а за промяна на гласни (и съгласни) в лични неруски имена. Например ние никога няма да кажем Вулодя или Волудя или Вулудя вм. Володя; Уксана също няма да кажем вм Оксана, Пугачува също няма да кажем и т.н. Кога българин ще заекне при произнасяне на руско име, кажи моля те.



Тема Re: руският дебилизъм в акция.нови [re: trinity.]  
Автор kunichka ()
Публикувано07.05.08 09:46



Мда, вот так вот люди превращаются в зверей.



Наш поврежденний телевизор вещал нам, что болгари - ето братья-словяне и ми должни помогать и поддерживать друг друга. И только ЗДЕСЬ я осознала, как ети братья бистро повернулись задом.
То что в Болгарии столько циган, я узнала лишь только тогда, когда приехала сюда жить.
Первие мои встречи с Болгарией били на курортах, я не могла спуститься с небес от восхищения! Тогда еще мой будущий муж как-то попитался мне объяснить, что все не так просто, но я отказивалась верить.
Да, пелена с глаз бистро сошла, и помогли мне в етом сами болгари. Ви друг друга научитесь уважать, а потом на других плюйте.

Очень рада за вас, что кирилица имеет болгарский происход. А то, что болгарский язик претерпел столько реформ, не делает его более богатим, а только больше осовременивает и упрощает. По мне так лучше би сохранили свои язиковие традиции.

Лично я с большим удовольствием говорю на сельском язике, насколько у меня ето получается, единственное, что я никогда не стану делать, так ето бе ееееееекать, как баран! Видимо, и етой реформой ви гордитесь.

Всем глупым счастье от безумья, всем умным - горе от ума.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.