Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 16.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Опасността православиенови  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано25.03.08 22:47



Болшевизмът вече не върши работа, затова руската върхушка се ориентира към новия стар идеологически "помощник" - православието.
Не знам как една държава може да се развива, издигайки като знаме религия, носеща мислене и светоглед от Средните векове, но това си е тяхна работа.

За нас е по-важно, че православието се използва като идеологичеси лост за въздействие върху държави като България. Няма как, само с Газпром не става - трябва и малко идеология.



Затова аз смятам правиславието за 5-та колона, за нещо, от което България трябва да се отърве, ако иска да стане истинска европейска държава.
как мислите?
Честно да ви кажа, чудя се дали православните или мюсюлманите са по-задръстени...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Опасността православиенови [re: BlackWolf]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано25.03.08 23:21



За нас е по-важно, че православието се използва като идеологичеси лост за въздействие върху държави като България.
...........

Как именно, би ли споделил?
А, и като се отървем от православието, какво следва? Да обявим сциентологията за национална религия или нещо още по-екзотично?





Тема Re: Опасността православиенови [re: _snowqueen_]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.03.08 16:49



Не, просто да бъде поставево в еднакви удловия с другите религии. Да се махне позорното изречение от конституцията, да не се оказва никаква държавна подкрепа (каквата сега негласно се оказва - е не е чак издигната в ранг на държавна политика като в Русия, но все пак...).

Когато православието бъде поставено на една нога с другите религии, много бързо или ще се реформира решително, или ще се маргинализира.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Опасността православиенови [re: BlackWolf]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 10:28



я иди на гробища и малко позарий гробовете на баба си и дядо си!Сигурно подскачат,ако те четат и слушат!



Тема Re: Опасността православиенови [re: BlackWolf]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано27.03.08 12:11



Мисля, че доста преувеличаваш и държавната подкрепа, и особено "че православието се използва като идеологичеси лост за въздействие върху държави като България".
Попитах те - как точно според теб се осъществява на практика това въздействие?

Единствената страна, където православието действително е държавна политика, е Гърция, но не виждам с какво е навредило на европейската ориентация на византийците, напротив, доста добре осребряват тази разлика.



В България "поставянето на православието на една нога с другите религии" би било крайно недалновидно, вероятно сам можеш да се сетиш защо.



Тема никаква държавна подкрепа (нови [re: BlackWolf]  
Автор Tyлca ()
Публикувано27.03.08 13:49



Модерно мислиш.
Някои отиват и по далеч в.. деконструкциите и демитологизациите


Да се престане с тези допотопни конструкции
като национална държава и да се приеме по прогресивното
географски регион на обединена Европа
Добруджански , македонски ...
Държавите да ги оставим за разни новоизпечени народи
като "косовари" и "скопяни"



Тема Re: никаква държавна подкрепа (нови [re: Tyлca]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.03.08 20:36



право дума вълкът. Руснаците обичат да залитат от едната крайност в друга.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: никаква държавна подкрепа (нови [re: Tyлca]  
АвторKent (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 20:42



кво провославие ве, тука са чисти атеисти едно девет десети, че и повече, че и не само от праволавните...кви престъпления стават, кви мизерии, извратенящини отгоре до най долу - тва пък ако са вярваще в нещо по-различно от собствения си г.з здраве му кажи. Тъй, че спи спокойнно Вълк


п.п. това за скопяните ми хареса, тулса тея съвсем ли са се хумнали бе, да не се разлага някое маке-несси в Охридското езеро и да ги трови с упойващи газове



Тема Re: Опасността православиенови [re: BlackWolf]  
Автор Mpakorop (крайнодесен)
Публикувано27.03.08 20:50



Не, аз бих казал че по-скоро панславизма е опасността, защото ние не сме славяни, а ни набиват че сме такива.
Иначе съм за Православието.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Опасността православиенови [re: Mpakorop]  
Автор kent (елф)
Публикувано27.03.08 21:11



кои сте тия вие дето ви набиват нещо
на мен що никой нищо ни ми набива
един вид православни арийци сте или как


п.п. това горе малко грубо прозвуча, но дали е толкова разумно да се говори от името ние с такава сигурност, мммм?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kent на 27.03.08 21:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от kent на 27.03.08 22:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.