Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 26.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Малоумнонови [re: Diletanta]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.04.08 21:52



тоя твой метъл ако го бяха подхванали отпреди 7-8 години - нямаше сега да е метъл

пък и дреме им на богословчетата - те вече са се уредили със самия факт на въвеждане на вероучение: ще вземат ДЪРЖАВНА заплата.

не схващаш ли? попчетата стават по този начин ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ наред с истинските даскали (независимо от квалификацията и кадърността им). Тоест - сливане на църквата с държавата. Обществено безчувствената и ленива църква - и корумпираната, недалновидна, хищническа навътре и угодлива навън държава. Чудна симбиоза.

ще усетиш ти (и доста други също) тогава как е на Колизеума - но не на трибуните
пък после вади ако щеш и моторна резачка на размазан плъх
(нека не се заблуждаваме: нито кучето е умряло, нито ножът е излишен... ако не е сламен)



Тема Re: Малоумнонови [re: BlackWolf]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано23.04.08 00:31



Та все пак интересно ми е да чуя какво предлагаш ти като вътрешно свободен човек /а не русняк/ на един бял, не хомо, а хетеро сапиенс и нееврей??? Като казваш много - посочи ей тъй на прима виста 2-3, но без нацизъм и производните му, нали не са ти от любимите?





Тема Re: Малоумнонови [re: Гeнepaлa]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 06:49



прибързваш с въпроса
момъкът е още на етапа протест
да почакаме да дойде осъзнаването
симпатяга е, въпреки че се изхвърля и пише неща на вълната на емоциите



Тема Re: Малоумнонови [re: Шapkaн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.04.08 16:14



Напротив, аз мога да предложа ред алтернативи, но не и за генерали. Генералите... ги обичам колкото

(нищо, че всъщност е бил подполковник).

Във всеки случай, най-добре е човек за стои по-далеч от всякакви тоталитарни секти. И макар че празнословните, пардон, православните, много обичатда клеймят "тоталитарните секти", те са един от най-ярките примери за такава секта...

Шаркане, къде виждаш емоции пък ти? Или изхвърляне?!?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Малко обощенийценови [re: BlackWolf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.04.08 16:29



Написах темата донякъде на майтап, главно за да видя кой как мисли. Е, всъщност беше май излишно, защото предполагах какви ще бъдат резултатите и очакванията ми се потвърдиха...



Провокативността май доста подразни някои запалени русофили, но какво да се прави?... Нищо лично, момчета - просто сатава въпрос за опасна тенденция. И тя не е опасна за България, защото българите никога не са били християни в душата си; просто ми е жал за клетите братушки, които се лашкат от религиозното мракобесие към комунистическата тирания и обратно...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Малко обощенийценови [re: BlackWolf]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано23.04.08 22:14



Предполагах че си написал темата донякъде на майтап, главно за да видиш кой как мисли и заради това така ти отговорих.
Направих го за да опровергая очакванията ти.
За България всичко е опасно.
Българин това е професия.





Тема Re: Малоумнонови [re: BlackWolf]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано23.04.08 22:42



че съдиш безапелационно и с прекомерни обобщения

че се ядосваш за неща, които са за ядосване, но лошото е, че допускаш ядът да изкриви толкова силно логиката (от същото страдам и аз де)

знаеш ли, с повечето от нещата, които пишеш, съм съгласен. Но после следва едно или две изречения... които предпочитам да ги тълкувам като емоционални изблици

защото иначе с теб СИЛНО се разминаваме в подробностите - а тъкмо дребните камъчета обръщат колата...

и така, за сравняване на позиции:
аз смятам, че
...хубаво е да внимаваме църквите (всякакви) да не ни се качат на главите;
...зле е да забраняваме на тия, които имат нужда да вярват, да си вярват колкото им изнася. Стига да не ни натрапват своите възгледи и норми;
...всякакви намеци за "одържавяване" на някоя религия трябва решително да се пресичат!
(наред с опитите на държавата да съществува така, сякаш ще е вечна. Приемам само такава държава, която ще задейства програма за собственото си отмиране - като начало да се върне към принципите на класическия антимонополен, толериращ преди всичко личността либерализъм = добра основа за преход към истинска свободна общност);

и за последно, не съвсем по темата, но все пак свързано:
според мен не всички руснаци са гадове, но политиката на руската власт (сега и преди) полага огромни усилия да ги направи такива; затова за уважение са онези, които не се поддават на натиска. Поради тази причина аз съм нащрек спрямо руската външна политика към нас и изобщо, но не и враждебен по принцип. Впрочем същата тази власт по времето й на най-голямата ефективност доказа, че руската инженерна мисъл може да сътвори чудеса. За съжаление, повечето чудеса са носели заглавията Т-34, КВ, Ил-2, Пе-8, Су, ТТ, ППШ, ШКАС... все неща, които имат главната цел да убиват. Вярно, за производството им доста се е изградило... за сметка на живота на руснаците и околните им народи.
тоест, не смятам руснаците и за некадърни, живеещи само от износа на природни богатства и сърбащи водка с шепи, а срещнах у теб подобни изказвания. Рекох, че просто си искал да подразниш някого, да разлаеш кучетата. Защото реалната картина не е такава.



Тема Re: Малоумнонови [re: Шapkaн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.04.08 23:09



...които имат нужда да вярват, да си вярват колкото им изнася. Стига да не ни натрапват своите възгледи и норми;
...всякакви намеци за "одържавяване" на някоя религия трябва решително да се пресичат!

Е че кой възразява?

Хорат трябва да са свободни, стига да не си пречат...

Виж, за руските "инженерни постижения"... Доста от тези, които си изброил, са всъщност откраднати, взаимствани, изкопирани (в някои случаи, като напр. с ТТ - доста некадърно)...

Никой не казва нищо лошо за руснаците (е, освен че са пияници, но то си е така) - проблемът е руската държава и нейните управници. Те винаги са били напаст и за собствения си народ, и за много други народи.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Малоумнонови [re: Шapkaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано24.04.08 00:37



Въпросът не го зададох аз, просто ми беше интересно какво ще каже. Щото иначе хубаво, че протестираме, ама после - какво? Момъкът ми прилича на комунистическата измет, дето унищожава едни ценности, а на тяхно място - какво? Или господа демократите, дето и те съсипват едно, а на негово място - какво? Както казваше командирът на Швейк "И какво направихте сега? Едно голямо лайно". За что боролись - на то и напоролись, както казваше един съвременен мракобес, лека му пръст... А помня, през 1989 г когато запитаха Аркадий Стругацки на една среща какво мисли за религията и той каза, че религиозният морал е това, което трябва на хората в тогавашния бивш велик, бивш съветски, бивш съюз. Аз хлъцнах от изненада и увесих чене, но човекът каза какво има предвид, че толкова са се скапали нещата, че мракобесният религиозен морал на православните скотове е по-добър от скапаната ситуация тогава. Какво да кажем за сега, ам??? В морално отношение е в пъти по-зле сега.
Не се смятам за религиозен, но православието е интегриращ фактор за българската нация и с това трябва да се съобразяваме. Тия дето ни набиват в манерките, че националните държави отиват на бунището на историята, спокойно си говорят за национални интереси. За американските национални интереси къде ли не по света си говорят открито, без да се срамуват. Излиза, че национална държава няма, ама национални интереси - има. Как става така, бе, Миме? Хептен за балъци ни имат...



Тема Re: Малоумнонови [re: BlackWolf]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано24.04.08 00:44



Ясно, пич! Само да знаеш, че съм толкова генерал, колкото на баба ми хурката, ама щом жаба да пипнеш по няма да те е гнус от това да предложиш "ред алтернативи" - тъй да бъде. Макар че не генерал ти зададе въпроса, ама май и от него те е гнус нещо...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.