Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 28.09.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Къде се произвежда "Столичная"  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано09.08.07 23:14



Наслушах се на най-невероятни версии. Включително, че производството й е изнесено извън Русия. Водка не пия, просто ми е интересно. Ако някой знае - нека сподели. Започваме с твърдо установен факт - създадена е през 1953.



В 1953 году на заводе была создана знаменитая водка "Столичная". Ее автором был винокур экстра-класса В.Г. Свирида. Уже в 1954 году этот сорт получает международное признание: при проведении процедуры "слепого тестирования" водка "Столичная" победила знаменитую марку Smirnoff.



Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано09.08.07 23:28



Ами по едно време се произвеждаше като при нас във всеки гараж. Вярно, от "Столичная" беше само етикетът.
Оригиналът продължава да е на завод "Кристал", въпреки бъркотията с правата върху търговската марка.





Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторocвeдoмeн (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 23:00



Как къде - във фабриките на цар Киро.
Звучи и малко невероятно, но мястото на производство и е тука в България
Преди се произвеждаше по-разни гаражи, но сега е лицензирана от Цар Киро.



Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: ocвeдoмeн]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.08.07 23:17



В края на 80-те "Московские новости" писа, че оригинална Руска водка вече няма - всичко е менте. Но не е споменавала България... може просто да е пропуснала.



В момента коварния ми въпрос е дали Столичная водка се произвежда и извън Русия? Например в Кипър. В Кипър Руския език е полуофициален, руснаци - много, та защо и да не са изместили и производството на водка там...



Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторocвeдoмeн (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 07:54



Кипър си е само едно депо, дето си я носим. Може и да се пие навсякъде но ПО-оригинална от цар Кировата "Столичная" няма. Той има и лицензите на "Тийчърс", "100 гайди", "Бяло конче", "Туламор Дю", френски коняк, грузински коняк, арменски коняк, всички водки "Тройка", "Барзой", "Смирноф".
Цар Киро има всичко. По-голям майстор на оригинални напитки от него няма.





Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: ocвeдoмeн]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.08.07 10:11



Имаше на времето



Ничего не вижу ничего не слышу
Ничего не знаю ничего никому не скажу





Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано12.08.07 15:11



абе, не е ли по-важно, не където се произвежда, а в каква компания се пие тази водка?





Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: nyctea]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.08.07 16:37



Важно е. Но още по-важно е ако на теб не ти се пие примерно водка а нещо друго да не те гледат особено. Също ако нямаш 100 грамов залпом стил да не се чустваш различен. Руснаците пият много организирано и бързо, пък аз съм свикнал бавничко и без ритъм.



Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано12.08.07 16:53



Абе, да ти кажа за 100 грам залпом.........аз когато дойдох тук в България.....отначало странно гледах на тези глътки.........малко по малко.......но сега вече, след няколко години.....по-ми харесва да пия по една глътчица.........по-добре е, и бих казала, че не обичам много водка.....нищо, че казват-руснак и водка- неразделни





Тема Re: Къде се произвежда "Столичная"нови [re: nyctea]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.08.07 17:17



Наскоро си говорих с рускиня на тема пиене. Много образно обясняваше, как първо се хапва нещо мазно (думата бе друга, но смисъла бе този) и след това като глътнеш бързо 100 грама как чустваш как бавно алкохола преминава през тялото ти.

Това и аз го чуствам, ама не е необходимо да е на огромни глътки от по 100 грама.



И като разширихме темата - никога не съм пил самогон. Това има ли нещо общо с нашата ракия или е просто домашно приготвена водка. Какво е това нещо на вкус и мирис?

И още - Русия е огромна. Навсякъде ли се пие водка. Няма ли райони с други предпочитания. (Говоря за руснаци, не за грузинци или молдовци примерно, където май виното е по на почит).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.