Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 09.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано24.11.06 11:18



То стана вече страшно това безсъние - въртя се в леглото, имам спомени от цялата нощ, а сутрин ококорвам очи много преди будилника да звънне, после ставам от сън уморена... обаче през деня неизвестно откъде черпя енергия и не се чувствам парцал, а точно обратното - имам чувството, че живея на ускорени обороти.
Сигурно знаете някакви начини: медикаменти или билки... просто трябва да спя, защото рано или късно ще се изтощя тотално. Само не искам да взимам нещо, което да пречи на шофирането.
ПП. Пробвала съм с физически натоварвания (обикалям града пеш като кон), надявала съм се, че след няколко безсънни нощи умората ще се натрупа и ще заспя - уви! не става - пак дремвам само малко.
Съжалявам, че тематата ми е малко извън контекста на клуба, но не искам да пиша в медицинските клубове. Надявам се на добър съвет от вас. Може би някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем...



Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: Бepeзka!]  
Автор insomnia (хипарка)
Публикувано24.11.06 11:30



вземай няколко дни деанксит...дават го без рецепта - сутрин едно и не по-късно от 14ч. още едно.ако не вземеш мерки, може да се превъне в хронично...а най-добре е да не мислиш за безсънието, защото колкото повече му обръщаш внимание, то толкова повече те обсебва....опитай вечер с малко концентрат за отпускане, ако не ти си пият хапчета.

А Бог молчит...


Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: insomnia]  
Авторrussian (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 12:14



Березка!! ЙОГА конечно! Сходи на пару упражнений, там такая релаксация, засыпаеш прям во время тренинга. Я против лекарств. Билков чай - да, с маточина. Купи книжку по йога, там есть техника расслабления - очень несложная, все современные практики релаксации и пр. ее используют - полное расслабление всех мышц + дыхание.

Но если спать по утрам до 12 - ничего не поможет. Ну и спорт конечно, фитнес, беготня по магазинан - вообщем т.н. физическая нагрузка горожан.



Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: Бepeзka!]  
АвторFelis silvestris (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 13:10



Мне не спится, нет огня;
Всюду мрак и сон докучный.
Ход часов лишь однозвучный
Раздается близ меня.
Парки бабье лепетанье,
Спящей ночи трепетанье,
Жизни мышья беготня...
Что тревожишь ты меня?
Что ты значишь, скучный шепот?
Укоризна или ропот
Мной утраченного дня?
От меня чего ты хочешь?
Ты зовешь или пророчишь?
Я понять тебя хочу,
Смысла я в тебе ищу...






Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: Бepeзka!]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.11.06 13:43



Извинявай, ти омъжена ли си?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: Бepeзka!]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано24.11.06 14:09



Весьма знакомо, даже вроде как про меня. Березонька, я Библию читаю. Хошь верь, хошь нет - дело твое, мне помогает безусловно и безотказно. Но прочитаю так странички две-три, глаза сами закрываются, мозги отключаются, успеваешь только лампу выключить и... полный откат.

Только того... старательно жду, чтобы спать захотелось очень и очень, а то если мысля какая-нибудь еще в голове осталась, то о сне можно по-новому забыть.

Да, пробовала разные там таблетки, ни хрена ничего не получается. Разница в том, что нет особого беспокойства в мыслях, но заснуть так и не можешь. Физическая нагрузка тут ни при чем. Могу ухайдокаться как загнанная лошадь и опять не суметь заснуть до 2-3 часов ночи.

Хихихи, попробуй читать также Канта, Гегеля или теорию вероятностей Эйнштейна Только пробуй еще и понять что там написано Ведь ты не засыпаешь, потому что мозги твои или превозбуждены или потому что не устали достаточно и им отдых почему-то не особенно нужен. Это я раньше их читала, чтобы заснуть, но теперь мне Библия больше нравится. И себе подмога, и душе пища, и телу отдых получается в конце концов.



Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: BlackWolf]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано24.11.06 14:15



Хи-хи, доста отдавна свърших тази работа.





Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсъниетонови [re: AnnaNik]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано24.11.06 14:21



О, боже, такого совета я никак не ожидала


Во-первых, когда я ложусь, я вынимаю линзы из глаз. Во-вторых, я - атеистка Это я шучу, но точно помню, что когда была студенткой и ложилась с учебником в кровать, то почему-то сразу же смертельно начиналось хотеться заснуть...

а то если мысля какая-нибудь еще в голове осталась, то о сне можно по-новому забыть. Ага, куда деватькя от этих мыслей проклятых?



Тема Re: Нарисуй губной помадойнови [re: Бepeзka!]  
Автор БaГиpa ()
Публикувано24.11.06 15:33



Сердце на окне в гостиной
Проезжая мимо,
Я увижу и пойму
И помчусь к тебе, взлетая,
Прямо через три ступеньки
И, успев, тебя с окна
Открытого сниму....


..................................
Мы, обнявшись на карнизе,
Под обстрелом чьих-то взглядов
Расправляя крылья,
Отправляемся в полет....

Следващия месец, ще имам възможност да изкарам един уикенд в Пловдив! Да! Да! Тра-ля-ля!
Так что, дружок, буду искать "помадного" знака, чтобы найти тебя.

Миличко, никакви хапчета! НИКАКВИ!
Проблемът ти е не е физически недъг. По-скоро той е на .....ментално ниво.
С хапчета, сигурно, би успяла да тушираш ПОСЛЕДСТВИЯТА, но не и да премахнеш ПРИЧИНАТА за безсънието ти.
Бих ти препоръчала валериан, глог и мента по 10-15 капки вечер, да речеме 1 час преди лягане. Те са безобидни. Билки са. За общо отпускане и успокоение.
Има ги и във вид на хапчета.
Имам ги в чантата си. Вече.
А помня, бях си обещала, като момиче, впечатлена, може би, от едно интервю на една велика руска актриса, че никога няма да забравям да слагам в чантата си червило, а не някакви си хапчета
Останалото зависи САМО и ЕДИНСТВЕНО от теб.
Яяяяяяяяяяясно??????????????
Не чувам!
Още веднъж!
А такаааааааааааа!!!!!!!!!!!!
Що не съм генерал

И сотворил Бог женщину... - зверёк получился злобный...но симпатишный....

Тема Re: Посъветвайте ме как да се спася от безсънието [re: insomnia]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано24.11.06 16:14



Деанксит безсъние не лекува, а по предложения начин може само да го задълбочи.


Виж, идеята за едно малко преди лягане не е лоша..... в някои случаи помага /ама само в някои/






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.